Aktualności

To już jest koniec – relacji z ostatniego dnia Mistrzostw Świata część druga

Szymon Gagatek 2012-12-16 19:55

Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie zakończone. Pięć dni wielkich emocji za nami. To była nasza niedziela. Dwa medale, złoto i brąz, niesamowicie poprawiły nam humory przed poniedziałkowym porankiem. Na zakończenie dnia zobaczyliśmy jeszcze występy Mateusza Sawrymowicza i Michała Poprawy. Ten pierwszy właściwie otarł się o brązowy medal!

Chwilo trwaj, jesteś piękna… - relacji z ostatniego dnia Mistrzostw Świata część pierwsza

Szymon Gagatek 2012-12-16 18:11

Niesamowicie rozpoczęła się sesja finałowa piątego i ostatniego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Najpierw olbrzymią radość sprawiła nam Aleksandra Urbańczyk, sięgając po brązowy medal na sprinterskim dystansie w stylu grzbietowym. Później pozytywne emocje tylko spotęgował Radosław Kawęcki, który od dziś może szczycić się tytułem Mistrza Świata na 200 m stylem grzbietowym, człowieka, który powstrzymał samego Lochte’ego!

Czwórka Polaków popłynie wieczorem!

Szymon Gagatek 2012-12-16 11:52

Radosław Kawęcki i Michał Poprawa awansowali do sesji finałowej ostatniego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Trzecim reprezentantem Polski, którego zobaczymy wieczorem, jest Mateusz Sawrymowicz - startujący w najszybszej serii wyścigu na 1500 m stylem dowolnym. Dodatkowo, w finale 50 m stylem grzbietowym, wystąpi Aleksandra Urbańczyk. To będzie niesamowity wieczór!

Rekord Polski Urbańczyk i drugi rekord świata Lochte'ego!

Szymon Gagatek 2012-12-15 18:20

Znakomity występ i rekord Polski Aleksandry Urbańczyk, kolejna życiówka Jana Świtkowskiego, pech Konrada Czerniaka i najlepszy czas w historii pływania na 100 m stylem zmiennym Ryana Lochte’ego – to w wielkim skrócie najważniejsze wydarzenia sesji finałowej czwartego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie w Stambule. Tak naprawdę działo się jednak zdecydowanie więcej…

Udany poranek biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2012-12-15 11:39

Bardzo dobrze spisywali się Polacy w kwalifikacjach czwartego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Do sesji finałowej awansowała trójka naszych reprezentantów!

Pierwszy rekord globu w Stambule! - relacji z Mistrzostw Świata część druga

Szymon Gagatek 2012-12-14 21:25

Ryan Lochte ustanowił nowy rekord świata w finale 200 m stylem zmiennym podczas pływackich Mistrzostw Świata w Stambule. Amerykanin uzyskał czas 1:49.63 i poprawił swoje osiągnięcie z czempionatu globu w Dubaju, sprzed dwóch lat. Najlepszy w historii czas w stroju tekstylnym osiągnęła z kolei na 100 m stylem zmiennym Katinka Hosszu.

Dowgiert siódma – relacji z Mistrzostw Świata część pierwsza

Szymon Gagatek 2012-12-14 19:10

Na siódmej pozycji zakończyła zmagania w finale 50 m stylem motylkowym Anna Dowgiert. Była to nasza jedyna reprezentantka podczas dzisiejszej sesji wieczornej Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule.

Tylko Dowgiert popłynie wieczorem

Szymon Gagatek 2012-12-14 12:43

Zatrucie pokarmowe w reprezentacji Polski stało się głównym tematem porannych kwalifikacji trzeciego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie. Chorba dotnęła Alicję Tchórz, która nie wystartowała w swojej koronnej konkurencji - na 200 m stylem grzbietowym, a także Filipa Zaborowskiego, na którego liczyliśmy w wyścigu na 400 m kraulem. Pozostali Polacy nie dali rady zakwalifikować się do wieczornej sesji. Jedyną naszą reprezentantką będzie w niej zatem Anna Dowgiert, która wystartuje w finale 50 m stylem motylkowym.

Czerniak piąty, Kawęcki szósty, mamy pierwszy rekord Polski!

Szymon Gagatek 2012-12-13 20:47

Konrad Czerniak był piąty w finale na 100 m stylem motylkowym, a Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w wyścigu o medale na 100 m stylem grzbietowym podczas sesji wieczornej drugiego dnia pływackich Mistrzostw Świata na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Znakomicie spisała się w półfinałach 50 m stylem motylkowym Anna Dowgiert, która z piątym czasem awansowała do finału, bijąc przy okazji rekord Polski!

NEWS URODZINOWY :)

Jarek Blazek 2012-12-13 16:59

Otylko! W dniu Twoich urodzin, życzymy Ci wszystkiego co najlepsze - uśmiechu na twarzy, pogody ducha, realizacji wytyczonych planów - tych sportowych (bo wierzymy mocno, że takie jeszcze masz) i tych prywatnych, szczęścia, zdrowia, samych wspaniałych ludzi wokół siebie, braku problemów, wielu powodów do radości, a także spełnienia marzeń, a w szczególności tych najskrytszych, bo bez tych marzeń do których zmierzamy, życie nie miałoby większego sensu!!!!

IWONA, SZYMON, JAREK oraz WSZYSCY WIERNI KIBICE!

MŚ STAMBUŁ: eliminacje dzień 2

Jarek Blazek 2012-12-13 12:34

Cieszę się, że mogę prosto ze Stambułu przekazywać informacje czytelnikom - kibicom pływania w Polsce. Proszę uwierzyć, że jest to bardzo przyjemne móc pisać o dobrych startach naszych zawodników w przeciwieństwie do sytuacji, gdy nie idzie tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Dzisiaj na szczęście było dobrze.

Skuteczni Polacy!

Szymon Gagatek 2012-12-12 19:25

Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak awansowali do jutrzejszych finałów - kolejno - na 100 m stylem grzbietowym i motylkowym podczas sesji wieczornej pierwszego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Stambule. Obaj kwalifikowali się do medalowych wyścigów z szóstymi rezultatami.

MŚ STAMBUŁ: eliminacje dzień 1

Jarek Blazek 2012-12-12 14:05

Za nami pierwszy dzień eliminacji podczas Mistrzostw Świata na krótkiej pływalni w Stambule. W porannych wyścigach wystartowało ośmiu zawodników z naszej trzynastoosobowej ekipy. Jak poszło naszym zawodnikom? Czy padły jakieś rekordy życiowe? Zapraszam na krótkie podsumowanie tego, co działo się na basenie w Stambule w dzisiejsze przedpołudnie.

Pierwszy meldunek ze Stambułu

Jarek Blazek 2012-12-11 22:36

Udało się. Długo wyczekiwany dzień w końcu nastąpił i o godzinie 18:50 czasu miejscowego (17:50 czasu polskiego) wylądowałem na lotnisku Ataturk w Stambule. Miałem okazję lecieć liniami lotniczymi Turkish Airlines (gorąco polecam – naprawdę wysoki poziom obsługi) wraz z rodziną startującego w Stambule Tomka Polewki (Ruch Grudziądz), który z resztą już jutro zaprezentuje się w trzeciej konkurencji pierwszego dnia Mistrzostw Świata na pływalni 25-cio metrowej – 100 m stylem grzbietowym. Ciekawe czy zobaczymy też na trybunach innych polskich kibiców?

Stambuł czeka

Szymon Gagatek 2012-12-11 22:19

Już jutro rozpoczną się w Stambule Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m). Do Turcji przyjechało wielu znakomitych zawodników z światowej czołówki. Na miejsce dotarła również nasza trzynastoosobowa ekipa.

Tymczasem na świecie...

Szymon Gagatek 2012-12-10 00:14

Nie tylko w Polsce dobiegł końca kolejny intensywny pływacki weekend. Również na całym świecie działo się wiele ciekawych rzeczy. Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ostanich dniach:

Sobota na krajowych pływalniach

Jarek Blazek 2012-12-08 21:27

W dniu dzisiejszym odbyło sie jeszcze więcej imprez na pływalniach całego kraju, niż w dniu wczorajszym. Ciekawe zawody można oglądać w Gdańsku, głównie za sprawą juniorów, którzy walczą w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego . Dzisiaj pływacy postarali się o dwa juniorskie rekordy Polski oraz padł jeden rekord Europy...

Piątek - 7.12.2012

Jarek Blazek 2012-12-07 23:33

Sporo się dzieje na pływalniach całego kraju. W wielu województwach w ten weekend rozgrywane są  Mistrzostwa Województw, dla wielu ostatni sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w dniach od 19 do 22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawody te rozgrywane są między innymi w Kędzierzynie Koźlu, Opolu, Oświęcimiu, Nowej Rudzie i Olsztynie. Czy coś się wydarzyło ciekawego podczas tych zawodów?