Aktualności

Przedsmak Mistrzostw Świata

Szymon Gagatek 2013-05-29 15:42

Santa Clara to miejsce, gdzie od 30 maja do 2 czerwca odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody Arena Grand Prix Series w pływaniu. W wielu konkurencjach czeka nas prawdziwe starcie gigantów, przystawka przed Mistrzostwami Świata w Barcelonie. Walka o wyjazd do Katalonii czeka też w ten weekend Mateusza Sawrymowicza.

Decyzja Polskiego Związku Pływackiego dot. kostiumów CARBON firmy ARENA

Iwona Bohosiewicz 2013-05-28 11:45

W związku z wprowadzeniem przez FINA w dniu 7 maja 2013 r. ograniczeń związanych z korzystaniem z kostiumów Arena POWERSKIN Carbon-Pro (stroje te nie znajdują się na liście strojów zatwierdzonych przez FINA, tj.

IV OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE MASTERS "O BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ WISŁY"

Joanna Kwatera 2013-05-27 00:58

W dniach 25-26.05 odbyły się zaliczane do Pucharu Polski Masters – IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Masters „O Błękitną Wstęgę Wisły”. Zawody te miały bogatą międzynarodową obsadę – do Torunia oprócz 119 zawodników z 34 klubów z całej Polski zjechali również pływacy z Rosji i Białorusi. W ciągu dwóch dni sportowych zmagań w 32 konkurencjach pływackich na starcie stanęło w sumie 138 zawodniczek i zawodników.

Wymiana ciosów rozpoczęta

Szymon Gagatek 2013-05-26 22:04

Niesamowicie ciekawie zapowiada się w tym roku walka mężczyzn o Mistrzostwo Świata na dystansie 50 m stylem dowolnym. Faworytów do złota można wymienić przynajmniej pięciu. Część z nich już podczas tego weekendu mocno zaznaczyła niezłą dyspozycję.

Wielkie nazwiska w Galerii Sław

Szymon Gagatek 2013-05-24 20:03

Jak co roku, już po raz 49., w Fort Lauderdale w stanie Floryda odbyła się ceremonia włączenia kolejnych osób do Międzynarodowej Galerii Sław w sportach wodnych (ISHOF – International Swimming Hall of Fame). Największymi gwiazdami tegorocznej edycji byli: Amerykanin Gary Hall Jr., Pieter van den Hoogenband z Holandii i Yana Klochkova z Ukrainy.

Cesar(z) nie odpuści w Barcelonie

Szymon Gagatek 2013-05-22 22:50

Liczna ekipa Brazylii wystąpi na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata w pływaniu w Barcelonie. Liderem kadry z Ameryki Południowej będzie Cesar Cielo Filho, który w stolicy Katalonii będzie chciał obronić dwa tytuły mistrza globu w sprinterskich konkurencjach.

GRAND PRIX MAŁOPOLSKI W OŚWIĘCIMIU - RUNDA IV - PODSUMOWANIE

Joanna Kwatera 2013-05-20 22:41

W niedzielę 19 maja rozegrana została kolejna – czwarta już runda Grand Prix Małopolski, którą tym razem zorganizował wraz z Małopolskim Okręgowym Związkiem Pływackim - klub UKP Oświęcim i MOSiR Oświęcim. Na 50-metrowej pływalni w Oświęcimiu wystartowało 182 zawodników z 24 klubów – frekwencja trochę uboższa, gdyż zawody te pokryły się z terminem rozgrywanego w Drzonkowie Grand Prix Polski.

PUCHAR POLSKI W DRZONKOWIE - DZIEŃ II - PODSUMOWANIE

Joanna Kwatera 2013-05-19 17:37

Zakończył się właśnie trzeci – ostatni blok Pucharu Polski w pływaniu rozgrywanego na długiej 50-metrowej pływalni w Drzonkowie. Dziś zawodnicy ścigali się na dystansach stumetrowych oraz czterystumetrowym w stylu dowolnym. Można by rzec, że niespodzianek nie było – faworyci nie zawiedli i znów mogliśmy podziwiać te same nazwiska na najwyższych stopniach podium co wczoraj.

Większa pula nagród w Pucharze Świata

Szymon Gagatek 2013-05-19 14:19

Zdecydowanie większa pula nagród czeka na najlepszych zawodników tegorocznego cyklu pływackiego Pucharu Świata. Wszystko za sprawą nieznanego na razie sponsora, który postanowił dołożyć do „skarbonki” osiemset tysięcy dolarów – poinformował magazyn Swimming World.

Czerniak wygrywa z Korzeniowskim

Szymon Gagatek 2013-05-19 13:13

Drugiego dnia mitingu XXVII Trofeo Internacional de Natacion "Villa de Gijon" ponownie zaprezentowali się Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak. Obaj zmierzyli się ze sobą w bezpośrednim pojedynku na dystansie 100 m stylem motylkowym. Polacy zdominowali rywalizację, a w walce o zwycięstwo lepszy okazał się Czerniak.

Komplet zwycięstw Polaków w Gijon

Szymon Gagatek 2013-05-18 21:04

Ostatni etap przygotowań naszych zawodników do Mistrzostw Polski trwa. Za nami dwa pierwsze bloki mitingu XXVII Trofeo International de Natacion "Villa de Gijon", w którym startują dwaj Polacy: Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Obaj zanotowali dziś zwycięstwa w konkurencjach, w których stanęli na słupkach startowych.

GRAND PRIX POLSKI W DRZONKOWIE - PODSUMOWANIE I DNIA

Joanna Kwatera 2013-05-18 20:41

Ponad 330 zawodników zgłoszonych zostało do kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix Polski w pływaniu. Tym razem areną zmagań najlepszych polskich pływaków jest nowoczesna pływalnia Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. To kolejny po Oświęcimiu obiekt o wymiarach olimpijskich zaliczany do cyklu Grand Prix. Rywalizacja na zawodach w Drzonkowie stoi na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem jest kilka wyników, za które zawodnicy uzyskali ponad 800 pkt FINA.

Czy to możliwe? Phelps wróci do pływania?!

Szymon Gagatek 2013-05-18 18:40

Dziś osiemnasty dzień maja, Prima Aprilis już dawno za nami. Niektórzy mogą być w szoku, ale świat obiegła dziś informacja, że... Michael Phelps planuje powrót do pływania! Sam zainteresowany odciął się od tych pogłosek, ale z drugiej strony nie zaprzeczył im definitywnie – a przecież podobno w każdej plotce kryje się ziarenko prawdy.

Agnel przenosi się do USA!

Szymon Gagatek 2013-05-18 12:59

Trzęsienie ziemi nad Sekwaną wywołała dziś rano informacja podana przez L’Equipe. Według francuskiej gazety Yannick Agnel, dwukrotny Mistrz Olimpijski z Londynu, postanowił rozstać się ze swoim dotychczasowym trenerem i przenieść się do Stanów Zjednoczonych, aby tam trenować pod okiem… Boba Bowmana!

Pracowity weekend Czerniaka i Korzeniowskiego

Szymon Gagatek 2013-05-16 18:52

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski szykują się do walki o minima na Mistrzostwa Świata. Kolejnym przystankiem na ich drodze do Barcelony jest hiszpańska miejscowość Gijon, w której odbędzie się XXVII Trofeo Internacional de Natacion. Zawody zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Księżna ugości pływaków z RPA

Szymon Gagatek 2013-05-16 00:17

Związek pływacki w Republice Południowej Afryki od początku roku boryka się z wieloma problemami. Świecąca pustkami kasa, czy zielona woda w basenie w Port Elizabeth, gdzie odbywały się mistrzostwa kraju, to tylko część kłopotów. Na szczęście są na świecie ludzie chcący pomóc afrykańskim pływakom. Otóż kadra RPA przed Mistrzostwami Świata w Barcelonie będzie przebywać w... Monako. I nie zapłaci za to nawet centa. Wszystko za sprawą zaproszenia od samej księżnej, Charlene Grimaldi.

PODSUMOWANIE PUCHARU POLSKI MASTERS W STALOWEJ WOLI

Joanna Kwatera 2013-05-13 13:10

W dniach 11-12 maja odbył się w Stalowej Woli Puchar Polski w pływaniu Masters. Trzeci raz z rzędu zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli pod zarządem pana Andrzeja Chmielewskiego przy współpracy z Urzędem Miasta w Stalowej Woli oraz Towarzystwem Pływackim „Motyl” i po raz trzeci może poszczycić się on doskonałą organizacją i sprawnym tempem przeprowadzenia zawodów. Idealnie przygotowany obiekt, który posiada dwa 25-metrowe baseny (główny i rozgrzewkowy) zapewnił wysoki standard i komfort przygotowania do startu wszystkim pływakom.

KTÓRY SMS NAJLEPSZY W POLSCE JEST?

Jarek Blazek 2013-05-13 11:31

Zwyięstwem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia zakończyły się zmagania w Lidze SMS w sezonie 2012/2013. Druga i ostatnia runda została rozegrana w ubiegły weekend w Oświęcimiu, pierwsza runda odbyła się na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku w Raciborzu. W klasyfikacji końcowej zawodnicy z Oświęcimia (1996 pkt) pokonali uczniów szkół ze Szczecina (1906 pkt) oraz z Krakowa (1889 pkt).