Aktualności

Więcej pływackich konkurencji na Igrzyskach?

Szymon Gagatek 2013-04-11 18:45

Wielkimi krokami zbliża się 125. sesja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Buenos Aires. Dziewiątego sierpnia tego roku zastanie podjętych kilka bardzo istotnych decyzji, które będą miały wpływ na kolejne Igrzyska Olimpijskie. Być może jedną z nich będzie powiększenie liczby pływackich konkurencji.

PŁYWACKI RENTGEN - AGATA NASKRĘT

Jarek Blazek 2013-04-10 19:02

W dniu dzisiejszym gościem wywiadu jest kolejna pływaczka z Bydgoszczy, tym razem jednak z klubu MKS Astoria Bydgoszcz, która dzięki swoim wynikom uzyskiwanym w ostatnich sezonach jest już znana wszystkim seniorkom w Polsce, szczególnie tym pływającym stylem grzbietowym. Niesamowicie zdolna, pracowita i twardo stąpająca po ziemi. O planach na najbliższe miesiące i innych miłych sprawach rozmawialiśmy z Agatą Naskręt.

KIJÓW SIĘ W KOŃCU "OGARNĄŁ"

Jarek Blazek 2013-04-08 21:27

Kijów się obudził. Nie wiem, czy była tam kolejna pomarańczowa rewolucja, czy ktoś w końcu sobie przypomniał o tym, że wyników nie zamieszczono, ale są...po 19 godzinach od zakończenia imprezy pojawiły się wyniki techniczne konkurencji drugiego dnia wielomeczu w Kijowie. Zapraszam do skrótu wydarzeń z niedzieli.

Szczęśliwa (?) trzynastka

Szymon Gagatek 2013-04-08 19:46

Zakończone w niedzielę zawody Swim Cup 2013, które odbyły się w Eindhoven, były jednyną możliwością dla holenderskich pływaków na wywalczenie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia w Barcelonie. Ze swojej szansy skorzystało trzynastu zawodników.

WIELOMECZE - BLOK IV - PODSUMOWANIE POZNAŃSKICH ZAWODÓW

Joanna Kwatera 2013-04-07 23:26

Dobiegły końca wielomecze pływackie rozgrywane w Poznaniu oraz w Kijowie – czwarty blok był ostatnim w dwudniowych zmaganiach pływaków z w sumie dziesięciu krajów. 

Kanadyjczycy zakończyli kwalifikacje na Mistrzostwa Świata

Szymon Gagatek 2013-04-07 15:25

Przez ostatnie dni Victoria gościła najlepszych kanadyjskich pływaków chcących walczyć o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Barcelonie. Podczas ostatniej finałowej sesji doczekaliśmy się widowiskowej rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym w wykonaniu mężczyzn, a także poznaliśmy 34-osobową reprezentację, która w lecie wybierze się do stolicy Katalonii.

WIELOMECZE - BLOK 3

Jarek Blazek 2013-04-07 12:26

Trwają zmagania najlepszych pływaków z poszczególnych krajów podczas wielomeczy pływackich, które są aktualnie rozgrywane w Kijowie oraz w Poznaniu. Zakończyły sie właśnie niedzielne bloki poranne w obu miastach. Zapraszam do skrótu wydarzeń...

 

DRUGI BLOK WIELOMECZÓW PŁYWACKICH - KOLEJNE DOBRE REZULTATY!

Joanna Kwatera 2013-04-06 20:08

Właśnie zakończył się II blok wielomeczów pływackich rozgrywanych w Poznaniu i w Kijowie.
Druga seria startów w Poznaniu przyniosła kilka bardzo dobrych rezultatów.

 

PIERWSZE SUKCESY W PIERWSZYM BLOKU WIELOMECZÓW PŁYWACKICH W POZNANIU I W KIJOWIE

Joanna Kwatera 2013-04-06 15:15

W Poznaniu i w Kijowie rozpoczęła się dziś rywalizacja w wielomeczach pływackich, w których nie mogło zabraknąć również reprezentantów Polski. 

Coraz szybciej...

Szymon Gagatek 2013-04-05 20:24

Zaledwie piętnastoletnia Chinka, Fu Yuanhui, ustanowiła w czasie Mistrzostw Chin, które odbywają się w Zhengzhou, nowy tekstylny rekord świata na dystansie 50 m stylem grzbietowym! Coraz szybciej pływają też zawodnicy na innych kontynentach. W Eindhoven trwa świetnie obsadzony miting Swim Cup, a Kanadyjczycy walczą o kwalifikacje na czempionat globu.

Armstrong + pływanie = spore zamieszanie

Szymon Gagatek 2013-04-04 23:51

Wydawałoby się, że Lance Armstrong nie ma zbyt wiele wspólnego z pływaniem. Dziś były kolarz, który oficjalnie przyznał się do stosowania dopingu w czasie swojej kariery, wywołał jednak sporą burzę w światowych mediach. Wszystko za sprawą chęci startu w zawodach Masters.

Pływacki przegląd wydarzeń

Szymon Gagatek 2013-04-04 00:57

Święta, święta i po świętach. Pływacki świat nie zwalnia nawet na moment. Wręcz przeciwnie - wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Barcelonie, wszystko dostaje więc coraz większego przyspieszenia. Ostatnio sporo dzieje się między innymi w Chinach i RPA.

Tytuł dla Michigan, Cieślak znów drugi

Szymon Gagatek 2013-03-31 12:07

Dziś w nocy zakończyła się rywalizacja podczas tegorocznych Mistrzostw I Dywizji NCAA, które odbywały się w Indianapolis. Ostatni dzień finałów znów okazał się bardzo udany dla Marcina Cieślaka, który po raz trzeci na tych zawodach zajął drugie miejsce w rywalizacji indywidualnej, tym razem na dystansie 200 jardów stylem motylkowym. W klasyfikacji punktowej zwyciężyli zawodnicy Uniwersytetu Michigan.

Dwa polskie finały

Szymon Gagatek 2013-03-30 21:10

W dwóch finałach A Mistrzostw NCAA Dywizji I wystąpią dziś w nocy polskiego czasu nasi zawodnicy. Podczas ostatniej sesji kwalifikacyjnej najlepiej znów spisał się Marcin Cieślak, który zajął czwarte miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Rekord Europy Pedersen

Szymon Gagatek 2013-03-30 12:35

Wczoraj zakończyły się zmagania w Danish Open. Mistrzostwa, które odbyły się w Bronshoj, były jednocześnie kwalifikacjami do kadry Danii na Mistrzostwa Świata w Barcelonie i Mistrzostwa Europy juniorów w Poznaniu. Ostatniego dnia zawodów znakomitym rezultatem popisała się Rikke Moeller Pedersen, która pobiła rekord Europy!

Polacy opanowali NCAA!

Szymon Gagatek 2013-03-30 11:04

Paweł Werner i Marcin Cieślak poprowadzili sztafetę Uniwersytetu Florydy do zwycięstwa na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym podczas drugiego dnia Mistrzostw I Dywizji NCAA! Rewelacyjnie spisał się Cieślak, który był jednym z dwóch zawodników, który złamał na swojej zmianie granicę jedej minuty i trzydziestu trzech sekund.

Kolejny rekord życiowy Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-03-30 01:08

Marcin Cieślak po raz kolejny popisał się wspaniałym występem podczas Mistrzostw I Dywizji NCAA w Indianapolis! Po wczorajszym drugim miejscu na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, dziś przegrał tylko z Tomem Shieldsem walkę o zwycięstwo na 100 jardów stylem motylkowym. Bardzo dobrze popłynął również Marcin Tarczyński, który był piąty.

Polacy znów szybcy, pech Wernera

Szymon Gagatek 2013-03-29 21:22

Dwaj Polacy - Marcin Cieślak i Marcin Tarczyński – awansowali do finału A rywalizacji na dystansie 100 jardów stylem motylkowym podczas sesji kwalifikacyjnej drugiego dnia Mistrzostw NCAA Dywizji I, które odbywają się w Indianapolis. W wieczornej sesji zobaczymy też Pawła Wernera.