Aktualności

Stało się – Adlington kończy karierę!

Szymon Gagatek 2013-02-05 17:35

Tak jak wczoraj informowaliśmy, Rebecca Adlington na zwołanej dziś konferencji prasowej poinformowała, że przechodzi na sportową emeryturę. Brytyjki do kontynuowania kariery nie przekonał nawet wybór na trenera kadry Billa Furnissa, którego była podopieczną od dwunastego roku życia.

Kończyć, czy nie kończyć? Oto jest pytanie!

Szymon Gagatek 2013-02-04 21:11

W świecie pływania pojawiło się ostatnio kilka ciekawych informacji. Jedni chcą kończyć swoje kariery. Kolejni pływać tak długo, jak tylko się da. Jeszcze inni wzruszają się na myśl o przejściu na sportową emeryturę… futbolistów amerykańskich.

Starcie gigantów dla Stanford

Szymon Gagatek 2013-02-03 23:43

Tym razem niestety pomyłki nie będzie. Drużyna Katarzyny Wilk z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (nr 1 w rankingu) przegrała w meczu na szczycie pierwszej dywizji NCAA ze Stanford (nr 2 w rankingu). Była to pierwsza porażka ekipy Trojans w sezonie, po wcześniejszych dziewięciu zwycięstwach z rzędu.

Wygrana ekipy Katarzyny Wilk (sprostowanie)

Szymon Gagatek 2013-02-02 14:58

Do wczorajszej informacji dotyczącej występu Katarzyny Wilk w pojedynku z Uniwersytetem Kalifornijskim wkradł się chochlik. Z treści newsa jasno wynikało, że pływaczki Uniwersytetu Południowej Kalifornii przegrały spotkanie z lokalnymi rywalkami. Tymczasem było zupełnie odwrotnie - to zawodniczki Trojans zwyciężyły 155 do 145. Za pomyłkę przepraszam i obiecuję wynagrodzić ją kolejną informacją ze startu naszej zawodniczki, który miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę.

"Przysięgam, że to już koniec"

Szymon Gagatek 2013-01-31 18:46

Tymi słowami Laure Manaudou obwieściła światu, że po raz drugi (ale tym razem definitywnie) żegna się z karierą sportową. W środowy wieczór Francuzka wzięła udział w znanym w jej kraju programie Le Grand Journal, w którym przyznała się również, że ona i jej partner, Frederick Bousquet, spodziewają się drugiego dziecka.

PŁYWACKI RENTGEN - TOMASZ POLEWKA

Jarek Blazek 2013-01-30 19:11

W dniu dzisiejszym kilka chwil poświęcił nam znakomity grzbiecista - 18-latek, który reprezentował barwy Polski podczas ostatnich Mistrzostw Świata na pływalni w Stambule.Tomek Polewka od początku swojej przygody jest związany z jednym klubem - UKS RUCH Grudziądz, tego samego klubu z którego wywodzi się olimpijczyk Maciej Hreniak. Zapraszamy do lektury :)

Imię nazwisko:Tomasz Polewka
Data i miejsce urodzenia: 05.08.1994 Grudziądz
Klub macierzysty:UKS Ruch Grudziądz
Klub obecny:UKS Ruch Grudziądz
Trener prowadzący:Adam Kopczyński

Rekordzistka Świata zawieszona za doping!

Szymon Gagatek 2013-01-29 19:49

Siedemnastoletnia chińska pływaczka, Li Zhesi, została zawieszona przez FINA (Światową Federację Pływacką) na dwa lata za stosowanie dopingu. W marcu ubiegłego roku w jej organizmie wykryto niedozwoloną erytropoetynę…

Muffat wygrywa w domu

Szymon Gagatek 2013-01-28 19:41

Camille Muffat i Yannick Agnel po raz kolejny byli największymi gwiazdami zawodów z cyklu La Golden Lanes, które w ubiegły weekend odbyły się w Nicei - rodzinnym mieście Muffat. Podczas trzydniowego mitingu doczekaliśmy się kilku naprawdę wartościowych wyników, nie tylko w wykonaniu reprezentantów Trójkolorowych.

Paluszek coraz szybsza

Szymon Gagatek 2013-01-27 20:04

Weronika Paluszek bardzo dobrze spisała się w trójmeczu uniwersytetów: Virginia, Virginia Tech i Wisconsin, który odbył się w Charlottesville.

Kolejny zajęty weekend Polaków w USA

Szymon Gagatek 2013-01-26 23:06

Marcin Cieślak i Paweł Werner pokazali się ze świetnej strony w kolejnym uniwersyteckim pojedynku. Tym razem męska ekipa Uniwersytetu Florydy pokonała Uniwersytet Auburn, a Polacy mieli w tym sukcesie znaczący udział. Swój start zaliczył również, w pojedynku uczelni z Kalifornii i Arizony, Marcin Tarczyński.

PŁYWACKI RENTGEN - KASIA BARANOWSKA

Jarek Blazek 2013-01-23 20:47

Gościem dzisiejszego odcinka PŁYWACKIEGO RENTGENA jest osoba nietuzinkowa. Zawodniczka bardzo doświadczona, finalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na 200 m stylem zmiennym, wieloktorna medalistka imprez mistrzowskich każdego formatu, aktualna rekordzistka Polski w stylu zmiennym. W roku 2008 znalazła inną drogę i rzuciła pływanie, rzuciła po to, by 4 lata później powrócić z tęsknoty. Kilka chwil znalazła specjalnie dla Was Katarzyna Baranowska! Zapraszamy do lektury!

Międzynarodowe Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży oraz Masters o Puchar Sheraton Poznan Hotel

Iwona Bohosiewicz 2013-01-23 00:57

Tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia zawodów o puchar hotelu Sheraton Poznan.

Europejski start sezonu w Luksemburgu

Szymon Gagatek 2013-01-22 21:07

Katinka Hosszu i Ruta Meilutyte były największymi gwiazdami mitingu Euro-Meet, który odbył się w czasie weekendu w Luksemburgu. Obie nie zawiodły i odniosły wiele zwycięstw. Wśród mężczyzn brylował Niemiec, Yannick Lebherz.

Franklin i Lochte znów wygrywają

Szymon Gagatek 2013-01-21 22:08

Missy Franklin i Ryan Lochte odnieśli zwycięstwa podczas ostatniego dnia zawodów Austin Grand Prix. Multimedaliści olimpijscy triumfowali kolejno na 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym. Ale to nie wszystko co działo się na światowych pływalniach…

Kolejne dobre występy Polaków w USA

Szymon Gagatek 2013-01-20 22:20

Polacy nadal spisują się bardzo dobrze w różnych uczelnianych mitingach, które odbywają się w ten weekend w Stanach Zjednoczonych. Męski zespół Uniwersytetu Florydy, w którym pływają Marcin Cieślak i Paweł Werner, zajął trzecią pozycję w Southern Methodist University Classic.

Dzieje się na świecie!

Szymon Gagatek 2013-01-19 23:18

Sezon 2013 rozkręca się na dobre. Na całym świecie rozgrywane są zawody pływackie na 50-metrowych (i nie tylko) basenach. Wśród startujących nie brakuje również Polaków. Marcin Cieślak i Paweł Werner rozpoczęli zmagania w Southern Methodist University Classic.

Pływacki przegląd wydarzeń

Szymon Gagatek 2013-01-18 18:27

Pływacka karuzela w kolejnym sezonie rozkręca się coraz szybciej. Kolejni zawodnicy rozpoczynają starty na długim, 50-metrowym basenie, a działacze szukają możliwości, aby w następnych latach ugościć najlepszych z nich na swoich obiektach sportowych…

Jason Lezak kończy z pływaniem!

Szymon Gagatek 2013-01-17 18:34

Czterokrotny Mistrz Olimpijski w pływaniu, Jason Lezak, postanowił zakończyć karierę. Amerykanin przez wiele lat przyczyniał się do sukcesów sztafet swojego kraju, a do historii przeszedł głównie za sprawą niesamowitego wyścigu na dystansie 4x100 m stylem dowolnym podczas Igrzysk w Pekinie.