Aktualności

Polacy znów szybcy, pech Wernera

Szymon Gagatek 2013-03-29 21:22

Dwaj Polacy - Marcin Cieślak i Marcin Tarczyński – awansowali do finału A rywalizacji na dystansie 100 jardów stylem motylkowym podczas sesji kwalifikacyjnej drugiego dnia Mistrzostw NCAA Dywizji I, które odbywają się w Indianapolis. W wieczornej sesji zobaczymy też Pawła Wernera.

Drugie miejsca Zawiszewskiej i Klicha

Szymon Gagatek 2013-03-29 20:56

W Bronshoj zakończyły się dziś zawody Danish Open, które dla Duńczyków były kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata w Barcelonie, a także Mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Ponaniu. Na mitingu startowała też liczna grupa Polaków. Ostatniego dnia najlepsze występy zanotowali: Maja Zawiszewska ze Śląska Wrocław i Kacper Klich (AZS AWF Katowice), którzy stawali na drugim stopniu podium.

Cieślak ponownie drugi

Szymon Gagatek 2013-03-29 01:15

Po raz drugi z rzędu Marcin Cieślak wywalczył tytuł wicemistrza NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Polak minimalnie przegrał na finiszu walkę o pierwsze miejsce z Davidem Nolanem. Ósme miejsce w finale zajął obrońca tytułu, Marcin Tarczyński.

Glaesner nie pojedzie do Barcelony

Szymon Gagatek 2013-03-28 22:04

Mads Glaesner nie wystąpi podczas Mistrzostw Świata w Barcelonie! Duńczyk miał startować podczas odbywających się aktualnie zawodów Danish Open, które są dla zawodników z tego kraju kwalifikacjami na czempionat globu. Z walki wyeliminowała go jednak kontuzja barku.

Podium Bujoczka w Danish Open

Szymon Gagatek 2013-03-28 21:42

Zawodnik Śląska Wrocław, Filip Bujoczek, stanął na najniższym stopniu podium konkurencji 200 m stylem dowolnym podczas trzeciego dnia mitingu Danish Open, który odbywa się w Bronshoj, na 50-metrowym basenie. Dla Duńczyków są to również zawody kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Barcelonie i Mistrzostwa Europy juniorów w Poznaniu.

Cieślak najszybszy w kwalifikacjach!

Szymon Gagatek 2013-03-28 17:46

Marcin Cieślak wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem zmiennym w pierwszej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn! W finale tej konkurencji zobaczymy też Marcina Tarczyńskiego, który był siódmy.

Klasyczna rewolucja?

Szymon Gagatek 2013-03-28 14:05

Światowa Federacja Pływacka ogłosiła listę ewentualnych zmian w przepisach, nad którymi będzie dyskutować Kongres FINA w czasie Mistrzostw Świata w Barcelonie, na przełomie lipca i sierpnia. Wśród nich znalazł się punkt mówiący o zezwoleniu na wielokrotne kopnięcia delfinowe w wyścigach w stylu klasycznym!

Czas na panów

Szymon Gagatek 2013-03-28 12:48

Już dziś w Indianapolis, na pływalni Indiana University Natatorium, rozpoczynają się trzydniowe Mistrzostwa Dywizji I NCAA mężczyzn. Na słupkach startowych stanie piątka zawodników z Polski: Marcin Cieślak, Jan Daniec, Michał Szuba, Marcin Tarczyński i Paweł Werner. Codzienne relacje z zawodów oczywiście na naszym portalu!

Dowgiert druga w Danish Open, Klich wolniejszy tylko od Joensena

Szymon Gagatek 2013-03-28 00:14

W duńskim Bronshoj rozpoczęły się wczoraj zawody Danish Open. Wśród pływaków walczących na 50-metrowym basenie pojawili się również pływacy Śląska Wrocław, Kacper Klich (AZS AWF Katowice) i Aleksander Gąsior z Ikara Mielec. Pierwszego dnia zawodów na podium stanęła Maja Zawiszewska, która była trzecia na 50 m stylem grzbietowym. Podczas drugiej sesji finałowej świetnie spisała się z kolei Anna Dowgiert, zajmując drugą lokatę na sprinterskim dystansie stylem motylkowym. Dwukrotnie na drugim stopniu podium znalazł się też Klich.

PŁYWACKI RENTGEN - KACPER STOKOWSKI

Jarek Blazek 2013-03-27 15:38

Gościem dzisiejszego odcinka PŁYWACKIEGO RENTGENA będzie młodziutki pływak z Warszawy, który wprawił w osłupienienie swoimi wynikami podczas Mistrzostw Polski 14-to latków. Mimo swojego młodego wieku jest to zawodnik bardzo ułożony, świadomy swoich celów oraz tego, co robi. Z wywiadu wynika, że trener dla niego to osoba najważniejsza w ich pracy i w pełni mu ufa, co niestety nie zawsze ma miejsce w rzeczywistości a moim zdaniem jest podstawą uzyskiwania wyników na najwyższym poziomie. Przed Wami Kacper Stokowski!

Hiszpanie odsłaniają karty na MŚ i MEJ

Szymon Gagatek 2013-03-25 23:14

W niedzielę zakończyły się czterodniowe zmagania podczas Mistrzostw Hiszpanii. My będziemy mieli z nich bardzo miłe wspomnienia (cztery medale Konrada Czerniaka), natomiast w kraju, w którym na przełomie lipca i sierpnia odbędą się Mistrzostwa Świata skupiano się właśnie na walce o kwalifikacje na te zawody. Młodsi pływacy próbowali również załapać się na juniorski czempionat Starego Kontynentu, który odbędzie się w Poznaniu.

PODSUMOWANIE PÓŁFINAŁÓW AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI 2013

Joanna Kwatera 2013-03-24 21:47

W dniach 23 i 24.03.2013 w czterech miastach Polski odbyły się eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.
Pływacy-studenci, reprezentujący barwy swoich uczelni, rywalizowali z sobą w czterech strefach eliminacyjnych, na które została podzielona Polska.

Gospodarzami półfinałów były pływalnie:

w strefie A - nowoczesny obiekt Floating Arena w Szczecinie, gdzie rywalizowały z sobą województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie;

Ciągle mu mało!

Szymon Gagatek 2013-03-24 18:49

Jeżeli ktoś myślał, że jeden złoty medal Mistrzostw Hiszpanii zadowoli Konrada Czerniaka - był w całkowitym błędzie. Polak po niesamowitym wyścigu wygrał rywalizację na 100 m stylem dowolnym... ex aequo z Lucą Dotto z Włoch! Do tego dołożył brązowy krążek za trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym, w świetnym stylu kończąc czterodniowe zmagania w Pontevedra.

Uniwersytet Georgia z tytułem!

Szymon Gagatek 2013-03-24 09:22

 Uniwersytet Georgia po raz piąty w historii triumfował w kobiecych Mistrzostwach NCAA I dywizji. Zawodniczki z tej uczelni przypieczętowały swój sukces zwycięstwem w ostatniej konkurencji zawodów, na dystansie 4x100 jardów stylem dowolnym. Jedyną Polką startującą w sesji finałowej była Katarzyna Wilk, która zajęła z koleżankami z Uniwersytetu Południowej Kalifornii trzynaste miejsce w rywalizacji sztafet.

W poszukiwaniu młodych talentów ...

Iwona Bohosiewicz 2013-03-23 23:37

Tym razem kilka słów o zawodach z naszego podwórka ...
Gdyby nie fakt, że organizator musiał zamknąć listy zgłoszonych zawodników na liczbie 502, a zgłosiło się ich ponad 700! byłyby to najliczniejsze zawody w Polsce od wielu lat ...

 

A wszystko za sprawą gminy Herby, która drugi rok z rzędu poszukuje młodych talentów zapraszając na swoją piękną pływalnię młodych zawodników.

Ostatni dzień kwalifikacji za nami

Szymon Gagatek 2013-03-23 22:23

Ostatnia sesja kwalifikacyjna Mistrzostw NCAA I dywizji kobiet już za nami. Wieczorem z Polek wystąpi tylko Katarzyna Wilk, która popłynie w finale B sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym. Niestety, Wilk i Weronice Paluszek nie udało się przejść kwalifikacji w konkurencjach indywidualnych.

Mamy Mistrza Hiszpanii!

Szymon Gagatek 2013-03-23 19:32

Mistrz Hiszpanii z Polski? Dla Konrada Czerniaka nie ma rzeczy niemożliwych. Polak, po bardzo emocjonującym wyścigu finałowym, triumfował dziś na dystansie 100 m stylem motylkowym i zdobył złoto wiosennego czempionatu, który odbywa się w Pontevedra.

Wilk bez medalu, kolejny triumf Tennessee

Szymon Gagatek 2013-03-23 09:13

Katarzynie Wilk nie udało się wywalczyć pierwszego w karierze medalu Mistrzostw NCAA. W Indianapolis, wraz z koleżankami z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, zajęła szóste miejsce w konkurencji sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym. Po raz kolejny drużynowy wyścig wygrały zawodniczki z uczelni w Tennessee.