Aktualności

Cieślak znów najlepszy, Paluszek jedzie do Indianapolis!

Szymon Gagatek 2013-02-23 20:59

Uniwersytet z Florydy może już niemal świętować Mistrzostwo SEC (Southeastern Conference)! Drużyna, w której pływają Marcin Cieślak i Paweł Werner, podczas czwartego dnia zawodów odnosiła kolejne sukcesy i ma już olbrzymią przewagę nad resztą stawki. Podczas wczorajszych konkurencji zobaczyliśmy tylko Cieślaka, który spisał się fantastycznie na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Gators już na prowadzeniu, dwa zwycięstwa Polaków!

Szymon Gagatek 2013-02-22 10:22

Po jednym zwycięstwie odnieśli Marcin Cieślak i Paweł Werner podczas trzeciego dnia mistrzostw SEC (Southeastern Conference). Pierwszy triumfował na dystansie 100 jardów stylem motylkowym, a drugi okazał się najlepszy na 200 jardów kraulem. Między innymi dzięki ich sukcesom Uniwersytet z Florydy wyszedł na zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji punktowej.

Pechowy dzień w College Station

Szymon Gagatek 2013-02-21 11:55

Od alarmu bombowego na uniwersyteckim kampusie w College Station rozpoczął się drugi dzień zmagań na Mistrzostwach SEC (Sotheastern Conference). Zamknięto kilka budynków, ewakuowano przebywających w nich ludzi i czekano na dalszy ciąg wydarzeń. Na szczęście zawody pływackie mogły odbyć się bez większych problemów, po jakimś czasie do życia powróciły rówież pozostałe obiekty.

PŁYWACKI RENTGEN - JUSTYNA BURSKA

Jarek Blazek 2013-02-20 20:59

W dzisiejszym wywiadzie przedstawiamy sylwetkę młodej, perspektywicznej, niezwykle pracowitej i sympatycznej pływaczki długodystansowej, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski juniorek, medalistki Mistrzostw Polski seniorek, trenującej w Uczniowskim Klubie Sportowym "Piątka" Konstantynów Łódzki. Jest to zawodniczka, która największe swoje sukcesy zaczyna osiągać wchodząc w wiek seniorski, co jest oznaką tego, że znakomicie jest prowadzona przez swojego trenera. O co zapytaliśmy Justynę Burską? Zapraszam do lektury :)

Pierwsze sukcesy Wernera i Cieślaka!

Szymon Gagatek 2013-02-20 15:08

Rekordy, świetne wyniki i bardzo dobre występy Polaków. To najważniejsze wydarzenia pierwszego dnia akademickich Mistrzostw SEC (Southeastern Conference), które odbywają się w College Station, w stanie Teksas. We wtorek rozegrano dwa finały w skokach do wody i cztery konkurencje sztafetowe. Na pierwszej zmianie na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym Paweł Werner uzyskał minimym A na Mistrzostwa NCAA, które od 28 do 30 marca odbędą się w Indianapolis!

"NASI" STARTUJĄ PONOWNIE W USA

Jarek Blazek 2013-02-19 23:30

Dziś, 19 lutego, rozpoczeły się mistrzostwa akademickiej konferencji SEC (South East Conference), przedsmak marcowych mistrzostw NCAA. W mistrzostwach tej konferencji biorą udział najlepsi pływacy uniwersyteccy z Alabamy, Arkansas, Auburn, Florydy, Georgii, Kentucky, Luisiany, Mississippi, Missouri i Texasu.

Gatorsi z Uniwersytetu Floryda chca w tym roku wziąć rewanż za zeszłoroczne mistrzostwa SEC, na których zdobyli drugie miejsce za Auburn. W tym roku mają silny skład z Marcinem Cieślakiem, Sebastien'em Rousseau i Pawłem Wernerem w swoich szeregach.

Dziesiąte zwycięstwo Trojans

Szymon Gagatek 2013-02-19 17:34

Kolejny pływacki sezon NCAA nieubłaganie zbliża się do końca. Ekipa Uniwersytetu Południowej Kalifornii, w barwach której startuje Katarzyna Wilk, w ten weekend stoczyła ostatni pojedynek w lidze. Pokonała w nim UCLA (Uniwersytet Kalifornijski z kampusem w Los Angeles) 167.5 – 132.5.

GRAND PRIX POLSKI W KOZIENICACH

Jarek Blazek 2013-02-18 22:22

Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) oraz Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) zwyciężyli w pierwszej tegorocznej edycji Grand Prix Pucharu Polski, która została rozegrana w miniony weekend na pływalni w Kozienicach. W zawodach wzięło udział ponad 360 zawodników z 68 klubów z całego kraju.

Świetny występ Mann w Orlando

Szymon Gagatek 2013-02-17 15:32

Zaledwie piętnastoletnia Becca Mann wspaniale spisała się podczas ostatniego dnia zawodów Grand Prix USA, które odbyły się w Orlando, na Florydzie. Amerykanka wygrała rywalizację na 800 m stylem dowolnym, a zaledwie kilka chwil później sięgnęła po pierwsze miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym. W poprzednich dniach była najlepsza również na 400 m kraulem i stylem zmiennym.

Franklin wygrywa z chorobą i rywalkami

Szymon Gagatek 2013-02-16 21:53

Missy Franklin, pomimo sporych problemów z gardłem, wygrała drugiego dnia zawodów Grand Prix USA w Orlando wyścig na 100 m stylem grzbietowym, łamiąc granicę minuty i uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie! Bartoszowi Zarzeckiemu po raz kolejny zabrakło bardzo niewiele do awansu do najlepszej ósemki (tym razem na 200 m stylem klasycznym) i finał B skończył na czwartej pozycji.

Gwiazdy pływają w Orlando

Szymon Gagatek 2013-02-15 16:45

W Orlando rozpoczęły się trzecie w tym sezonie zawody z cyklu amerykańskiego Grand Prix. Na Florydzie pojawiło się wiele gwiazd, między innymi Ryan Lochte, Missy Franklin, Dana Vollmer i Niemiec, Yannick Lebherz. Mieliśmy też polski akcent.

PŁYWACKI RENTGEN - MICHAŁ POPRAWA

Jarek Blazek 2013-02-14 16:41

Z jednodniowym opóźnieniem ,z przyczyn od nas niezależnych, prezentujemy Wam wywiad z jednym z tzw. "młodych wilków" polskiego pływania - juniorem ostro mieszającym w czołówce seniorskiej w Polsce.Zawodnikiem, który w debiucie na światowym czempionacie w Stambule dostał się do finału tej imprezy. Zawodnik to nietuzinkowy - mało takich mamy, co w wieku 18 lat potrafią złamać na 200 m stylem motylkowym barierę 1:54. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Michałem Poprawą.

Tarczyński punktuje, Franklin kończy szkołę w wielkim stylu

Szymon Gagatek 2013-02-12 17:05

Uniwersytet Kalifornijski, w barwach którego pływa Marcin Tarczyński, pokonał u siebie zawodników z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w lidze NCAA. Swoje szkolne starty zakończyła natomiast Missy Franklin. Amerykanka wywalczyła cztery złote medale ostatniego dnia Mistrzostw Stanu Kolorado.

GRAND PRIX - PUCHAR POLSKI W KOZIENICACH

Jarek Blazek 2013-02-12 09:35

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody z cyklu Grand Prix - Pucharu Polski - pierwsze w roku 2013. Zawodnicy będą rywalizowali na 25m pływalni w Kozienicach. Do startu w zawodach zgłosiło się ponad 360 zawodników z 64 klubów, w tym medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy.

Radlińska i Polewka najlepsi w Katowicach

Jarek Blazek 2013-02-11 09:33

Zwycięstwem Marceliny Radlińskiej oraz Tomasza Polewki zakończyły sie w sobotę zawody o Puchar Silesii 2013, które rozgrywane były na obiektach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. W klasyfikacji drużynowej nie miał sobie równych zespół gospodarzy, AZS-AWF Katowice, który zdobył 22 medale (9 złotych - 5 srebrnych - 8 brązowych), druga lokata przypadła Unii Oświęcim (4-7-5) a trzecia była drużyna AZS-AGH Kraków (3-0-2).

Jachowicz z rekordem NCAA!

Szymon Gagatek 2013-02-10 22:57

Piotr Jachowicz, pływający w barwach Uniwersytetu Wayne State, pobił rekord II dywizji NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym! Polak dokonał tego wyczynu podczas Great Lakes Intercollegiate Athletic Conference Championships, które odbywają się w Cantonie, w stanie Ohio. Znakomicie spisywał się też w pozostałych konkurencjach.

Ostatnie takie zawody dla Franklin

Szymon Gagatek 2013-02-10 00:18

Missy Franklin, czterokrotna Mistrzyni Olimpijska z Igrzysk w Londynie, już w ten weekend zakończy swoją przygodę z pływaniem w szkolnych zawodach. Amerykanka właśnie rozpoczęła zmagania w Stanowych Mistrzostwach Kolorado dla szkół średnich. Na wypełnionym do ostatniego miejsca obiekcie w Fort Collins zdążyła już nawet pobić rekord stanu na 200 jardów stylem zmiennym!

Cieślak i Werner wygrywają

Szymon Gagatek 2013-02-07 19:48

Zawodnicy Uniwersytetu Florydy rozbili swoich rywali z uczelni Tennessee w kolejnym pojedynku ligi NCAA. Spotkanie zakończyło się wynikiem 208 do 92. Kolejny raz w ekipie Gators dobrze spisali się Marcin Cieślak i Paweł Werner.