Aktualności

Muffat i Agnel wracają do gry

Szymon Gagatek 2013-01-11 23:46

Mistrzowie Olimpijscy z Londynu, Camille Muffat i Yannick Agnel, już w ten weekend rozpoczną sezon na basenie 50-metrowym. Swoje pierwsze starty zaplanowali w miejscowości Sarcelles, gdzie dziś rozpoczął się cykl mitingów La Golden Lanes. Zarówno Muffat, jak i Agnel, wezmą udział tylko w jednej konkurencji. W sobotę wystartują na 200 m stylem dowolnym.

PŁYWACKI RENTGEN - AGATA MAGNER

Jarek Blazek 2013-01-09 21:19

Rozpoczynamy serię wywiadów, którą nazwaliśmy "PŁYWACKI RENTGEN". Chcemy, abyście mogli, co środę, bacznie się przyjrzeć pływackim talentom naszego kraju, ale nie tylko. Na pierwszy ogień wzięliśmy utalentowana Agatę Magner, uczennicę krakowskiej SMS, która była najmłodszą zawodniczką w polskiej ekipie na Mistrzostwach Świata na krótkiej pływalni w Istambule. Serdecznie zapraszamy do lektury

 

Hoff wybrała studia

Szymon Gagatek 2013-01-08 19:12

Katie Hoff, siedmiokrotna złota medalistka Mistrzostw Świata w pływaniu na długim basenie, zawiesiła karierę. Amerykanka na Facebooku poinformowała o tym, że przenosi się do Miami, aby studiować tam na miejscowym uniwersytecie.

Zainspirowaliśmy Amerykanów?

Szymon Gagatek 2013-01-07 18:46

<p>Pamiętacie ubiegłoroczne próby rozegrania piłkarskiego spotkanie&nbsp; Polski z Anglią na Stadionie Narodowym w Warszawie? Późny wtorkowy wieczór, na murawie mnóstwo wody, otwarty dach i "ściana" deszczu. Jedynymi, którzy dali wtedy rozrywkę znudzonym kibicom siedzącym na trybunach, byli Ci, którzy postanowili pobawić się w berka ze stewardami i pluskający w kałużach w samym centrum piłkarskiej murawy. Wszyscy byli wtedy zgodni w ocenie sytuacji i nasz stołeczny stadion okrzyknęli Basenem Narodowym.

Thorpe wciąż wierzy w drugie życie?

Szymon Gagatek 2013-01-06 15:46

Ian Thorpe, legenda australijskiego pływania, wciąż chce wrócić na międzynarodowy poziom rywalizacji. Po burzliwym roku 2012 - nieudanych kwalifikacjach olimpijskich, wydaniu autobiografii, czy też przyznaniu się do myśli samobójczych - teraz będzie próbował załapać się do kadry Australii na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Barcelonie na przełomie lipca i sierpnia.

Pełna lista laureatów nagród FINA za rok 2012

Szymon Gagatek 2013-01-05 11:58

Wczoraj poznaliście pływaków roku 2012 według FINA. Światowa Federacja Pływacka nie zapomniała oczywiście o pozostałych wodnych dyscyplinach. Nagrody rozdano również w pływaniu długodystansowym i synchronicznym, skokach do wody, a także w piłce wodnej.

Najlepsi pływacy 2012 roku według FINA wybrani!

Szymon Gagatek 2013-01-04 17:49

Trzeci raz z rzędu Światowa Federacja Pływacka (FINA) postanowiła nagrodzić najlepszych sportowców roku w pięciu wodnych dyscyplinach. Wyboru dokonali przedstawiciele 202 krajowych związków, dziennikarze, a także eksperci. Ubiegły rok stał pod znakiem Igrzysk Olimpijskich, stąd też nie może dziwić, że nagrodzeni musieli z Londynu wracac z medalami ze złotego kruszcu.

Czy to już jest koniec?

Szymon Gagatek 2013-01-03 23:19

Eamon Sullivan postanowił, że nie będzie startował w 2013 roku. Australijski pływak chce odpocząć po nieudanym sezonie olimpijskim i zregenerować siły po operacji ramienia. Pozostaje jednak pytanie, czy jeden z najlepszych sprinterów w historii znajdzie jeszcze motywację, by po takiej przerwie wrócić do startów.

Najwspanialsze chwile 2012 roku - część 2.

Szymon Gagatek 2012-12-31 19:26

Kontynuujemy nasze wspomnienia najwspanialszych momentów 2012 roku. Druga część dotyczy tego co wydarzyło się na świecie - a działo się sporo. W coraz szybszym tempie znikają rekordy świata z czasów poliuretanu, pojawiło się kilka nowych twarzy, wielu pożegnało się z pływaniem - wśród nich był ten najwiekszy z największych, Michael Phelps...

Najwspanialsze chwile 2012 roku - część 1.

Szymon Gagatek 2012-12-30 20:01

W psychologii istnieje pewien termin, zwany represją. Jest to mechanizm obronny polegający na tym, że człowiek - nawet pomimo swojej woli - wypiera ze świadomości złe wspomnienia i pozostawia tylko te dobre. Postanowiliśmy więc Wam (i sobie) pomóc… Rok 2012 dobiega końca, zbliża się czas wielkich podsumowań. Warto więc przypomnieć sobie najwspanialsze chwile mijających 366 dni.

Zimowe Mistrzostwa Polski zakończone!

Szymon Gagatek 2012-12-22 19:02

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na krótkim basenie zakończone! Pływacy pożegnali Ostrowiec Świętokrzyski dwoma rekordami Polski – w tym jednym seniorów. Po raz kolejny świetnie spisała się Alicja Tchórz, która triumfowała w dwóch konkurencjach.

Ostatnie kwalifikacje...

Szymon Gagatek 2012-12-22 11:33

Ostatni dzień kwalifikacji Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim, nie przyniósł nam żadnego rekordu kraju. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Filip Bujoczek.

Zawodnik Śląska Wrocław finiszował w czasie 1:47.98 (779 pkt FINA), wyprzedzając Jana Świtkowskiego i Dawida Zielińskiego. Małą niespodzianką było drugie miejsce w kwalifikacjach 50 m stylem motylkowym mężczyzn Konrad Czerniaka. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego przegrał o jedną dziesiątą sekundy z Mateuszem Zawadą.

Dublet Urbańczyk trzeciego dnia finałów Mistrzostw Polski

Szymon Gagatek 2012-12-21 19:11

Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim dobiega końca. Podczas sesji finałowej świetny występ zaliczyła Aleksandra Urbańczyk, która wygrała dwie konkurencje, uzyskując rewelacyjny czas na dystansie 50 m stylem grzbietowym - tym samym, na którym przed kilkoma dniami zostawała trzecią zawodniczką świata.

Kolejne rekordy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Szymon Gagatek 2012-12-21 12:36

Dwa nowe rekordy Polski ustanowiono podczas kwalifikacji trzeciego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich autorami byli Agata Naskręt i Dawid Murzyn.

Windsor zorganizuje Mistrzostwa Świata

Szymon Gagatek 2012-12-21 01:12

Kanadyjskie miasto Windsor zorganizuje Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie w 2016 roku. Decyzję podjęli delegaci FINA podczas czempionatu globu w Stambule. W przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia pomoże Detroit - tym samym po raz pierwszy w historii zawody odbędą się w... dwóch krajach!

Drugi dzień Mistrzostw Polski za nami

Szymon Gagatek 2012-12-20 21:20

Zakończył się kolejny dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziś nie udało się pobić żadnego rekordu kraju seniorów, padło natomiast wiele naprawdę dobrych wyników.

Wesołych Świąt ...

Iwona Bohosiewicz 2012-12-20 14:24

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku życzą organizatorzy BCT Gdynia Marathon.

Jednocześnie, serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznym maratonie, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2013 roku.

Informacje o zeszłorocznej edycji można znaleźć na stronie maratonu http://bctgdyniamarathon.pl oraz na profilu FB http://www.facebook.com/KochamPlywanieBCTGdyniaMarathon

Rekord Polski Dawida Murzyna

Jarek Blazek 2012-12-20 13:42

Poranne eliminacje Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywaja się aktualnie w Ostrowcu Świętokrzyskim, przebiegły bez większych sensacji. Padł jeden rekord Polski w kategorii 15-to latków, którego autorem był Dawid Murzyn.

Zawodnik klubu Jordan Kraków, uczeń krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ustanowił najlepszy rekord w historii Polski w kategorii 15-latków na dystansie 50 m stylem grzbietowym , pokonując go w czasie 0:25,61 s. Tym samym wymazał on swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie z marca tego roku, kiedy uzyskał 0:25,79 s.