Aktualności

Mare Nostrum: Świat pływa coraz szybciej!

Joanna Kwatera 2017-06-11 21:32
Podwójnie zmotywowana Żelazna Dama dała dziś popis swoich możliwości ustanawiając najlepszy wynik na świecie w tym roku w konkurencji 200m stylem zmiennym. Szybkie pływanie zaprezentowała też Suzuka Hasegawa i znakomita Sarah Sjoestroem, która dwukrotnie triumfowała jeszcze w „Speed Tournament”.

Mare Nostrum: Znakomity początek w wykonaniu Sjoestroem

Joanna Kwatera 2017-06-10 22:39
Sarah Sjoestroem zachwyciła formą podczas pierwszego dnia pierwszej odsłony zawodów z cyklu Mare Nostrum w Monte Carlo. Szwedka ustanowiła najlepszy czas na świecie w obecnym sezonie w konkurencji 100m stylem motylkowym. Z dobrej strony pokazali się również żabkarze.

Triathlon zaprasza pływaków! Testy naborowe !

Iwona Bohosiewicz 2017-06-10 00:23
Mając na celu rozwój dyscypliny triathlon oraz podniesienie poziomu sportowego szkolonych kadr narodowych i makroregionalnych, Polski Związek Triathlonu serdecznie zaprasza zawodników Polskiego Związku Pływackiego w wieku 14-19 lat do udziału w triathlonowych testach naborowych „Talent ID”.

MKOl: Więcej pływania na igrzyskach!

Szymon Gagatek 2017-06-09 16:37
Komitet Wykonawczy MKOl zebrał się dziś w Lozannie, by podjąć kilka ważnych decyzji w kontekście kolejnych igrzysk. Jedną z nich było wybranie dyscyplin i konkurencji, które znajdą się w programie olimpijskich zmagań w Tokio w 2020 roku. W przypadku pływania w stolicy Japonii będziemy świadkami debiutu sztafet mieszanych 4x100 m stylem zmiennym.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 9.06

Szymon Gagatek 2017-06-09 15:20

Florent Manaudou pojedzie na mistrzostwa świata w Budapeszcie; Mackenzie Horton dokłada kolejną konkurencję do programu startów na czempionacie globu; irlandzka gwiazda zakończyła pływacką karierę; Ryan Lochte podwójnie zmotywowany przed igrzyskami w Tokio - to skrót kolejnego Pływackiego Przeglądu Wydarzeń!

Rola psychologa w procesie treningowym - trenerski punkt widzenia

Jan Wiederek 2017-06-09 13:17
Przygotowanie zawodnika we współczesnym sporcie wyczynowym wymaga wielu różnorodnych działań, których finalnym efektem ma być najwyższa forma sportowa, na głównej imprezie sezonu, a najlepiej podczas igrzysk olimpijskich.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 7.06

Szymon Gagatek 2017-06-07 16:15

Pływanie znalazło się poza programem Igrzysk Europejskich w 2019 roku; Sarah Sjoestroem odpuszcza start na 200 m stylem dowolnym w Budapeszcie; chiński mistrz świata przenosi się do Australii; wieloletnia umowa USA Swimming z NBC na pokazywanie pływania w Stanach Zjednoczonych - wracamy do Was z naszym kolejnym Pływackim Przeglądem Wydarzeń!

Cielo wraca do kadry i powalczy w Budapeszcie

Szymon Gagatek 2017-06-07 12:12
Po problemach zdrowotnych w 2015 roku i słabej formie w trakcie kwalifikacji olimpijskich Cesar Cielo nie poddał się i postanowił kontynuować swoją karierę, by powalczyć o powrót do światowej czołówki. Choć nie udało mu się wywalczyć automatycznej przepustki do kadry Brazylii na mistrzostwa świata, znakomitego sprintera zobaczymy w Budapeszcie!

Uwaga pływacy z rocznika 2001 – klasa sportowa o profilu pływanie w Gliwicach !!

Iwona Bohosiewicz 2017-06-06 17:33
Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach zapraszają do pływackiej klasy sportowej w III Liceum Ogólnokształcącym zawodników z rocznika 2001. Oferta skierowana jest do zawodników, którzy chcą łączyć treningi sportowe z nauką w klasie o profilu biologiczno-medycznym.

Arena PSS Santa Clara: Murphy na pożegnanie

Joanna Kwatera 2017-06-06 00:35
W niedzielne popołudnie pływacy za oceanem zakończyli zmagania w tegorocznym cyklu Arena Pro Swim Series, w zawodach zamykających edycję w Santa Clara. Mimo, że w ostatnim dniu nie padały nadzwyczajne wyniki, kibice mogli rozkoszować się ciekawymi pojedynkami gwiazd światowego pływania, a najlepiej w nich wypadł mistrz olimpijski z Rio Ryan Murphy.

Charlotte Ultra Swim: Olimpijczycy podbijali ranking sezonu

Joanna Kwatera 2017-06-05 01:35
Rewelacyjne wyniki padały w ten weekend na mitingu Charlotte Ultra Swim w Karolinie Północnej. Mimo, że amerykańskie kwalifikacje do mistrzostw świata w Budapeszcie odbędą się dopiero pod koniec czerwca i zawodnicy są jeszcze w mocnym treningu, kibice mieli okazję zobaczyć kilka naprawdę dobrych występów szczególnie w stylu klasycznym i grzbietowym.

Arena PSS Santa Clara: Ledecky liderką

Joanna Kwatera 2017-06-04 22:22
Trzeciego dnia pływackich zmagań w zawodach Arena Pro Swim Series za oceanem Katie Ledecky dopięła swego i wywalczyła prowadzenie w światowym rankingu tego sezonu wśród najlepszych pływaczek na dystansie 200m stylem dowolnym. Obecnie przewodzi zatem już w czterech konkurencjach kraulowych w top rankingu 2017.

Budapeszt 2017: Lista NIEobecności #2

Szymon Gagatek 2017-06-03 21:46
Do rozpoczęcia zmagań pływaków na mistrzostwach świata w Budapeszcie pozostało zaledwie pięćdziesiąt dni. Z tej okazji postanowiliśmy ponownie przyjrzeć się bliżej składom poszczególnych państw i sprawdzić, kogo w stolicy Węgier nie będziemy mogli podziwiać. Uznanych nazwisk na coraz dłuższej liście nieobecności niestety nie brakuje.

Arena PSS Santa Clara: Ledecky znów pokazała klasę!

Joanna Kwatera 2017-06-03 20:11
Rewelacyjnym występem Katie Ledecky zainaugurowała starty ostatniego już w tym sezonie przystanku Arena Pro Swim Series, wygrywając rywalizację na dystansie 1500m stylem dowolnym na zawodach w Santa Clara. Z dobrej strony pokazali się też stumetrowcy.

To realne! Nowe konkurencje coraz bliżej igrzysk

Szymon Gagatek 2017-06-02 14:30

Już za tydzień na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego MKOl zapadnie decyzja, czy w programie igrzysk olimpijskich w Tokio znajdą się nowe pływackie konkurencje. Ostatnie doniesienia francuskiej agencji prasowej AFP mówią o tym, że jest to całkiem prawdopodobne i przynajmniej część propozycji Międzynarodowej Federacji Pływackiej może zostać zaakceptowana!

Zmiany w Pucharze Świata! Hosszu oburzona

Szymon Gagatek 2017-06-01 12:46

Międzynarodowa Federacja Pływacka już oficjalnie ogłosiła wszystkie najważniejsze zmiany w tegorocznym Pucharze Świata. Wśród pomysłów FINA nie zabrakło także tych, które wzbudziły niemałe kontrowersje. Jeden z nich wywołał nawet ostrą reakcję bohaterki kilku ostatnich edycji, pięciokrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej cyklu, Katinki Hosszu.

Polka mistrzynią Słowacji w piłce wodnej

Szymon Gagatek 2017-05-31 20:30

Drużyna SK Olimpia Koszyce przebojem wdarła się do czołówki żeńskiej piłki wodnej na Słowacji. Sukcesy klubu, założonego niespełna rok temu, praktycznie od samego początku współtworzy polska zawodniczka Zuzanna Wiecheć. W ubiegły weekend dołożyła do swojej kolekcji kolejne trofeum, zdobywając wraz z koleżankami mistrzostwo kraju wśród seniorek. 

Emocje: jak je wykorzystać i dlaczego warto rozmawiać po starcie?

Joanna Budzis 2017-05-30 11:49

Po przegranym wyścigu i nieudanych zawodach, szczególnie przy długich i wyczerpujących przygotowaniach, zawodnik może czuć się zrezygnowany. Może nawet twierdzić, że się do tego po prostu nie nadaje. Wynika to głównie z poczucia braku kompetencji, bo nie umie czegoś dokonać, sprawczości i kontroli nad zdarzeniem.