Aktualności

Dla kogo mistrzostwa świata w 2025 i 2027 roku?

Szymon Gagatek 2019-02-19 12:34

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Gwangju działacze Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA) podejmą kolejne ważne decyzje. W lipcu poznamy między innymi gospodarzy kolejnych czempionatów, które zostaną zorganizowane w 2025 i 2027 roku. W Lozannie odbyło się już pierwsze spotkanie przedstawicieli państw zainteresowanych przygotowaniem tych imprez. 

NCAA: Decydująca batalia rozpoczęta

Szymon Gagatek 2019-02-19 10:54
Sezon NCAA wkracza w decydującą fazę. Za nami pierwsze mistrzostwa konferencji, które dla wielu akademickich pływaków są najważniejszą imprezą roku, a dla niektórych dopiero przedsmakiem zbliżających się wielkimi krokami marcowych czempionatów ligi. Jak co roku, w rozgrywkach nie brakuje polskich akcentów oraz polskich - małych i większych - sukcesów.

Cunha i Wellbrock złoci w Dausze. Partrinieri zadomowił się w czołówce

Szymon Gagatek 2019-02-16 19:28

W Dausze zainaugurowano tegoroczny cykl zawodów FINA Marathon Swim World Series. Pierwsze triumfy na dystansie 10 km zanotowali Ana Marcela Cunha z Brazylii oraz Florian Wellbrock z Niemiec. Uwagę zwrócił kolejny dobry występ Gregorio Paltrienieriego. Włoch uplasował się tuż za podium i pokazał, że błyskawicznie zadomowił się w światowej czołówce na wodach otwartych. 

Pellegrini wróci do koronnej konkurencji!

Szymon Gagatek 2019-02-16 18:56

Kolejne gwiazdy światowego pływania potwierdzają swój udział w FINA Champions Series. Nazwiska niektórych chętnych do udziału w inauguracyjnym cyklu wiosennych zawodów opublikowała niedawno Międzynarodowa Federacja Pływacka. Z artykułu można się dowiedzieć chociażby o tym, że na dystansie 200 m stylem dowolnym zobaczymy aktualną mistrzynię świata, Federicę Pellegrini.

PŁYWACKI NEWSLETTER SMS

Iwona Bohosiewicz 2019-02-15 22:39

PŁYWACKI NEWSLETTER SMS to miejsce gdzie znaleźć można unikalne treści, ciekawostki oraz informacje pływackie, warsztaty, obozy i wydarzenia, których już nigdy się nie przegapi. Newsletter jest w całości bezpłatny.

Harmonogram newslettera na kolejne tygodnie:
- Dlaczego dzieci odchodzą ze sportu i jak temu zapobiec
- Miejsca i terminy letnich technicznych obozów pływackich
- Plakat pływacki - (możliwość pobrania i wydruku w dużym formacie)
- Ćwiczenia pływackie - ćwiczenie demonstrujące krok po kroku jego założenia i cele
- Konkurs

Rikako Ikee chora na białaczkę

Szymon Gagatek 2019-02-12 11:39

Japońscy kibice wyczekujący zbliżających się wielkimi krokami igrzysk w Tokio przeżyli dziś prawdziwy szok. Ich wielka nadzieja na olimpijskie medale, zaledwie 18-letnia Rikako Ikee, ogłosiła na swoim profilu na Twitterze, że zdiagnozowano u niej białaczkę. Na szczęście według lekarzy chorobę udało się wykryć we wczesnej fazie, a sama Ikee obiecuje, że wróci do pływania jeszcze silniejsza.

FINA Champions Series: Gwiazdy odsłaniają karty

Szymon Gagatek 2019-02-10 18:21

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja nowego cyklu FINA Champions Series. Pomysł utworzenia tych zawodów tuż po ogłoszeniu podobnego formatu przez International Swimming League wzbudził wiele kontrowersji, ale wszystko wskazuje na to, że ostatecznie będą one mocno obsadzone. Znamy już pierwsze gwiazdy, które potwierdziły, że przyjęły zaproszenie od Międzynarodowej Federacji Pływackiej.

Seszele zorganizują mistrzostwa świata juniorów

Szymon Gagatek 2019-02-10 17:37

Już w 2020 roku juniorów specjalizujących się w startach na wodach otwartych czeka egzotyczna wyprawa. Wszystko za sprawą działaczy Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA), którzy po raz pierwszy w historii powierzyli organizację imprezy rangi mistrzostw świata afrykańskiemu państwu. Młodzi pływacy będą rywalizować o medale czempionatu globu na Seszelach.

Puchar Silesia: Nowi mistrzowie

Joanna Kwatera 2019-02-05 00:12
Aż sześciuset dwudziestu zawodników wzięło udział w dziewiątej już edycji popularnych i lubianych zawodów o Puchar Silesia. Hegemonię zwycięstw drużyny AZS AWF Katowice po sześciu latach z rzędu przerwali reprezentanci klubu Park Wodny Tarnowskie Góry, z Alicja Wojtkowiak na czele, która odebrała w imieniu drużyny to okazałe trofeum przechodnie.

Czerniak i Żukowska najlepsi w województwie

Joanna Kwatera 2019-02-04 00:28
W miniony weekend rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Na pływalni Aqua Lublin na starcie stanęło trzystu pięćdziesięciu zawodników, a wśród nich kadrowicze, reprezentujący najlepszy klub Zimowych Mistrzostw Polski AZS UMCS Lublin. Rywalizacja tym bardziej ciekawa, gdyż drużyna ta wzmocniła się ostatnio o nowe, mocne nabytki

Bądź świadomy, zwiększ higienę! - wprowadzenie

Szymon Gagatek 2019-02-02 17:49

Swędząca skóra, suche albo splątane włosy, a może przeszkadzająca niektórym woń związków chloru - chyba wszyscy doskonale znamy te problemy. Niektórych potrafią one całkowicie zniechęcić do wyczynowego uprawiania pływania. Na szczęście można sobie z nimi poradzić. We współpracy z TRISWIM ruszamy dziś z cyklem artykułów dotyczących poprawnej higieny przed i po basenie! 

Euromeet 2019: Zhuravel wywalczył podium

Joanna Kwatera 2019-01-27 19:30
Ostatni dzień zawodów Euromeet w Luksemburgu to kolejny medal dla Biało-czerwonych, a jego autorem był dziś Nazar Zhuravel, który zajął trzecie miejsce w kategorii młodzików. W niedziele na pływalni D’cogue-Centre National Sportif et Culturel błyszczała Katinka Hosszu, która stanęła na najwyższym stopniu podium aż trzy razy.

Poważne zarzuty wobec Suna. Chińczyk odpowie pozwem?

Szymon Gagatek 2019-01-27 15:22

Kto jak kto, ale Sun Yang wyjątkowo lubi pakować się w tarapaty. W najbliższym czasie chińskiego pływaka czekają kolejne podejrzenia i odpieranie zarzutów. Wszystko za sprawą artykułu w "The Sunday Times", w którym Sun został oskarżony o wielokrotne złamanie kodeksu antydopingowego w trakcie jednej z rutynowych kontroli. Bardzo prawdopodobne, że sprawa zakończy się w sądzie.

Malezja nie zorganizuje mistrzostw świata IPC!

Szymon Gagatek 2019-01-27 14:06

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski został w styczniu podstawiony pod ścianą. Malezyjski rząd odmówił wydania wiz izraelskim pływakom, chcącym wziąć udział w mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych. Działacze IPC szybko musieli postanowić, co zrobić w tej sytuacji. W weekend podjęli decyzję, że odbiorą miastu Kuching prawo organizacji zawodów i znajdą nowego gospodarza.

Euromeet 2019: Gdaniec z kolejnym brązem

Joanna Kwatera 2019-01-27 00:09
Drugi dzień zmagań w zawodach Euromeet w Luksemburgu zaowocował kilkoma niezłymi występami czołówki europejskich pływaków. W popołudniowych finałach z polskiej ekipy wystartowali Jakub Kiszczak i Szymon Jaworski, a Hubert Gdaniec znów stanął na podium w kategorii młodzików, tym razem w konkurencji 800m stylem dowolnym. Trzeci brąz dzisiejszego dnia wywalczył dla polskiej drużyny Nazar Zhuravel.

Euromeet 2019: Polskie akcenty w Luksemburgu

Joanna Kwatera 2019-01-25 23:39
Siedmiuset pływaków z dwudziestu siedmiu krajów rozpoczęło dziś rywalizację w 21. edycji mitingu Euromeet w Luxemburgu. Na pływalni D’cogue-Centre National Sportif et Culturel zaprezentowała się także reprezentacja Śląska Wrocław, a z sukcesami piątkowe zmagania zakończyła Aleksandra Węgrzynowska. Wśród młodzików na podium stanął Hubert Gdaniec

Kizierowski odrzucił ofertę pracy w Malezji

Szymon Gagatek 2019-01-25 18:34

Bartosz Kizierowski nie został wybrany na trenera koordynatora naszej kadry olimpijskiej, ale na brak zainteresowania nie może narzekać. Ostatnio wydawało się, że nawiąże współpracę z malezyjską federacją. Sam zainteresowany odmówił jednak tamtejszym działaczom, argumentując to sprawami osobistymi i decyzjami tamtejszych polityków, wymierzonymi w niepełnosprawnych pływaków z Izraela.

Mistrz olimpijski walczy z nowotworem

Szymon Gagatek 2019-01-25 15:44

Złoty medalista igrzysk w Londynie w 2012 roku na dystansie 100 m stylem dowolnym Nathan Adrian poinformował na swoich profilach społecznościowych, że lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór. Mimo tego, amerykański pływak optymistycznie patrzy w przyszłość. Planuje szybko wrócić do zdrowia i w przyszłym roku powalczyć o kwalifikację olimpijską do Tokio.