Aktualności

Pewne zwycięstwo juniorów w klasyfikacji medalowej Grand Prix Słowenii

Szymon Gagatek 2020-08-02 22:39

Niedzielne popołudnie na Grand Prix Słowenii było dla młodych reprezentantów Polski równie udane jak to sobotnie. Nasi juniorzy wygrali dziś w Ravne na Koroškem 9 z 18 konkurencji, łącznie gromadząc przez weekend aż 17 złotych medali w kategorii Open. W trakcie drugiej sesji finałowej biało-czerwoni dołożyli do swojej kolekcji także sześć kolejnych rekordów życiowych. 

Passa Masiuka trwa! Rekord Polski w Ravne

Szymon Gagatek 2020-08-02 16:48

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Ksawery Masiuk jest zdecydowanie jedną z najbardziej wyróżniających się postaci naszej juniorskiej kadry. Potwierdził to także w trakcie niedzielnej sesji eliminacyjnej Grand Prix Słowenii w Ravne na Koroškem. Reprezentant G-8 Bielany Warszawa wygrał zmagania na dystansie 50 m stylem motylkowym, uzyskując czas lepszy od rekordu Polski 16-latków.

Osiem zwycięstw juniorów w sobotnie popołudnie

Szymon Gagatek 2020-08-01 22:25

Reprezentacja Polski juniorów ma już za sobą pierwszy dzień rywalizacji w Grand Prix Słowenii. Zawody rozpoczęły się dla biało-czerwonych całkiem udanie. Młodzi pływacy z naszego kraju triumfowali w połowie z 16 rozegranych konkurencji, a dodatkowo na trzech dystansach ustanowili nowe rekordy mitingu. Jutro zakończenie rywalizacji rozgrywanej na otwartym, 50-metrowym basenie w Ravne na Koroškem.

Maik i Jaśkiewicz z rekordami mitingu już w eliminacjach

Szymon Gagatek 2020-08-01 14:51

Julia Maik i Adrian Jaśkiewicz mocnym akcentem rozpoczęli rywalizację w Grand Prix Słowenii w Ravne na Koroškem. Zawodniczka Włókniarza Kalisz poprawiła rekord mitingu na dystansie 50 m stylem dowolnym, natomiast reprezentant G-8 Bielany Warszawa dokonał tej samej sztuki na 100 m stylem motylkowym. Łącznie przedstawiciele naszej kadry juniorów zwyciężali w porannych eliminacjach w sześciu konkurencjach. 

Czas juniorów! Młodzież powalczy w Grand Prix Słowenii

Szymon Gagatek 2020-07-31 22:25

Tydzień temu szansę na pokazanie swoich umiejętności w wielomeczu w Budapeszcie dostała reprezentacja Polski seniorów. Tym razem przyszedł czas na młodych pływaków. W sobotę i niedzielę nasi najlepsi juniorzy zaprezentują się na zawodach o Grand Prix Słowenii. Do Ravne na Koroškem udała się 25-osobowa kadra, która sprawdzi swoją formę w międzynarodowym towarzystwie na 50-metrowym basenie. 

Młodzież atakuje! Zawody w Budapeszcie kończymy na 2. miejscu

Szymon Gagatek 2020-07-26 22:15

Ostatni dzień wielomeczu w Budapeszcie z udziałem reprezentacjami Polski, Węgier, Czech i Austrii nie zmienił już kolejności w klasyfikacji generalnej. Zawody wygrali gospodarze, wyprzedzając naszych pływaków, którzy w niedzielę triumfowali w czterech konkurencjach. Co ciekawe, po dyskwalifikacji węgierskiej szafety okazało się, że dziś to właśnie biało-czerwoni zgromadzili najwięcej punktów.

Świtkowski i Majerski z rekordami życiowymi

Szymon Gagatek 2020-07-26 14:54

Dwa nowe rekordy życiowe ustanowili nasi reprezentanci w trakcie trzeciej sesji porannej wielomeczu w Budapeszcie. Ich autorami byli Jan Świtkowski i Jakub Majerski. Z kolei najwyższe lokaty zajmowali Michał Chudy na dystansie 50 m stylem motylkowym i Michał Poprawa na 200 m stylem zmiennym. Po południu zakończenie zawodów z udziałem reprezentacji Polski, Węgier, Czech i Austrii.

Sztafetowa moc! Polacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Szymon Gagatek 2020-07-25 21:54

Efektowne zwycięstwa trzech polskich sztafet, dublet sprinterek i triumf Jakuba Kraski na 50 m stylem dowolnym były ozdobą występów biało-czerwonych w trakcie drugiego dnia rywalizacji z reprezentacjami Węgier, Austrii i Czech na Wyspie św. Małgorzaty w Budapeszcie. Nasi pływacy wciąż utrzymują się w grze o końcowy sukces, ale w niedzielne popołudnie czeka ich nie lada wyzwanie.

Dowgiert najszybsza w sesji porannej

Szymon Gagatek 2020-07-25 15:24

Drugi dzień międzynarodowych zawodów na Wyspie św. Małgorzaty w Budapeszcie rozpoczął się od porannej sesji, w której gospodarze walczyli o awans do popołudniowego wielomeczu, a pozostali zawodnicy - w tym biało-czerwoni - sprawdzali swoją formę przed najważniejszą częścią zmagań, która rozpocznie się o 18:00. W stawce sprinterek nieźle poradziła sobie Anna Dowgiert. Reprezentantka Warty Poznań okazała się najszybsza na 50 m stylem dowolnym.

Nowy rekord Polski! Kałusowski błyszczał w Lublinie

Szymon Gagatek 2020-07-24 23:26

W cieniu rozpoczętego w piątek wielomeczu na Wyspie św. Małgorzaty, w Aqua Lublin rozegrany został Puchar KU AZS UMCS Lublin. Do zmagań na krótkim basenie przystąpiło niespełna 200 zawodników, spośród których najbardziej wyróżnił się Jan Kałusowski. Łodzianin popłynął na dystansie 100 m stylem klasycznym tak szybko, że poprawił własny rekord Polski seniorów z ubiegłego roku.

Trzy skalpy na otwarcie! Mocna drużyna w grze o końcowy sukces

Szymon Gagatek 2020-07-24 20:15

Pierwszy dzień Four Nations Meet w Budapeszcie nasi pływacy zakończyli na 2. pozycji w klasyfikacji punktowej, dając się wyprzedzić jedynie gospodarzom. W trakcie popołudniowych wyścigów biało-czerwoni triumfowali w trzech konkurencjach: Kacper Stokowski okazał się najlepszy na 50 m stylem grzbietowym, Dominika Sztandera na 100 m stylem klasycznym, a sztafeta mieszana na dystansie 4x100 m stylem dowolnym.

Ruszyli! Na rozgrzewkę życiówki Polaków w Budapeszcie

Szymon Gagatek 2020-07-24 13:24

W piątkowy poranek na Wyspie Małogrzaty w Budapeszcie rozpoczęły się największe międzynarodowe zawody pływackie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W sesji porannej, która była tak naprawdę tylko rozgrzewką przed popołudniowym wielomeczem Węgrów, Polaków, Czechów i Austriaków, doczekaliśmy się trzech rekordów życiowych uzyskanych przez biało-czerwonych.

Budapeszt zamiast Tokio. Biało-czerwoni powalczą z gwiazdami pływania

Szymon Gagatek 2020-07-20 18:05

Dokładnie w piątek, 24 lipca, miały się rozpoczynać igrzyska w Tokio. Pandemia koronawirusa spowodowała przełożenie zmagań o olimpijskie medale na przyszły rok, a w pływackim kalendarzu zrobiło się pusto. Pojawiła się jednak szansa na ciekawe zwieńczenie sezonu letniego. Biało-czerwoni zakończą tę część roku w Budapeszcie, występem na drużynowych zawodach, w których zmierzy sie z reprezentacjami gospodarzy, Czech i Austrii.

Chiny w żałobie. Zmarł trener wielkich gwiazd

Szymon Gagatek 2020-07-19 14:28

W niedzielny poranek do fanów pływania w Chinach dotarła bardzo przykra informacja. W wieku zaledwie 50 lat zmarł Xu Guoyi, trener drużyny z prowincji Zhejiang, pracujący z takimi postaciami jak Ye Shiwen i Xu Jiayu, z którymi sięgał po liczne sukcesy międzynarodowe. Niezwykle szanowany w Państwie Środka szkoleniowiec od 5 lat zmagał się ze złośliwym nowotworem ośrodkowego układu nerwowego.

Polewka jak za dawnych lat. Mistrz Europy w świetnej formie!

Szymon Gagatek 2020-07-19 00:14

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkim pływakom. Wielu zastanawiało się jak spowodowana nią przerwa od normalnych treningów wpłynie na formę najlepszych zawodników. Na szczęście wygląda na to, że efekty mogą się okazać naprawdę obiecujące. Dowodem może być chociażby filmik wrzucony do sieci przez Tomasza Polewkę, który na treningu spróbował swoich sił na 50 m stylem grzbietowym.

Rekordy życiowe na sprawdzianie kadry w Zatoce Sportu [ZESTAWIENIE]

Szymon Gagatek 2020-06-27 22:25

Sprawdzian kadry narodowej w Zatoce Sportu można spokojnie uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń czerwca w polskim pływaniu. Zawody w Zatoce Sportu podsumowały pracę, jaką nasi reprezentanci wykonali w wyjątkowo trudnym dla sportowców okresie pandemii. Podczas krótkiej rywalizacji nie zabrakło rekordów życiowych. W sumie w sobotni poranek padło ich aż 21.

Wrócili! Tchórz i Stokowski najlepsi na sprawdzianie kadry

Szymon Gagatek 2020-06-27 21:43

Po prawie czterech miesiącach bez rywalizacji, w sobotę czołowi polscy pływacy wzięli udział w wewnętrznym sprawdzianie kadry narodowej seniorów i juniorów w Zatoce Sportu. Dynamiczne zawody miały swój oficjalny wymiar - obsługiwali je sędziowie, użyto też elektronicznego pomiaru czasu. Najlepsi w stawce okazali się Kacper Stokowski i Alicja Tchórz, która otarła się nawet o rekord Polski.

Rywalizacja wznowiona, kolejne kraje wchodzą do gry

Szymon Gagatek 2020-06-24 19:35

Pływacki świat stara się o powrót do normalności. Nie wszędzie jest to proste zadanie, ale w trakcie ostatniego weekendu m. in. w naszym kraju odbyła się rywalizacja na wodach otwartych. Na Jeziorze Mamucim w Garwolinie ścigano się w pierwszych po przerwie spowodowanej pandemią zawodach w naszym kraju - BEKO Challenge 2020. Przy okazji sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w innych krajach Europy.