Aktualności

Swim Open: Juraszek dołożył brąz

Szymon Gagatek 2019-04-15 23:52

Ostatni dzień zawodów Swim Open w Sztokholmie przyniósł nam szósty medal wywalczony przez polskiego pływaka. Na najniższym stopniu podium rywalizacji na dystansie 50 m stylem dowolnym stanął Paweł Juraszek. W finałach A zaprezentowała się jeszcze kolejna zawodniczka pochodząca z Dzierżoniowa, Dominika Sztandera, która zmagania na 100 m stylem klasycznym zakończyła na 5. pozycji.

Wybrano nowego gospodarza MŚ niepełnosprawnych

Szymon Gagatek 2019-04-15 11:08

Po wielu tygodniach oczekiwań w końcu wyjaśniło się, kto zastąpi malezyjski Kuching w roli gospodarza tegorocznych mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych. Władze Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego doszły do porozumienia z Brytyjczykami, dzięki czemu najlepsi zawodnicy globu spotkają się w Londynie. Zawody odbędą się jednak w innym terminie, niż pierwotnie planowano.

Wielomecz Graz: Polacy drugą drużyną zawodów!Rekord Polski juniorów i sześć medali na zakończenie!

Joanna Kwatera 2019-04-14 23:06
Sześć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu, wywalczyli polscy pływacy w ostatnim bloku wielomeczu w Graz, a aż trzykrotnie na podium w Austrii stawała w niedzielne popołudnie Wiktoria Guść. Sztafeta dziewcząt ustanowiła nowy rekord kraju juniorów, a Polacy zakończyli zmagania w tej imprezie na drugiej lokacie w sumą 279 pkt. Wyprzedzili ich tylko równie znakomicie spisujący się Turcy.

Swim Open: Kolejny brąz Alicji!

Joanna Kwatera 2019-04-14 21:45
Brązowy krążek wywalczyła w Sztokholmie w rywalizacji zmiennistek Alicja Tchórz podczas trzeciej sesji finałowej zawodów Swim Open. Radosława Kawęckiego od podium dzieliło natomiast sześć setnych sekundy. Niesamowitą formę w sprincie stylem dowolnym zaprezentowała w Szwecji Sarah Sjoestroem, która pierwszy raz w tym sezonie złamała granicę dwudziestu czterech sekund.

Wielomecz Sursee: Polacy kończą udział na piątej lokacie

Joanna Kwatera 2019-04-14 18:04

Bez miejsc na podium polskich reprezentantów zakończył się ostatni blok wielomeczu pływackiego w Sursee, choć nasi pływacy dwa razy otarli się o medale. Polscy juniorzy zakończyli zmagania w szwajcarskiej imprezie na piątej lokacie z sumą 235 pkt, a w rankingu tym zwyciężyli znakomicie spisujący się tu Turcy. Polską ekipę wyprzedzili jeszcze Grecy, Czesi i Szwajcarzy.

Wielomecz Graz: Żabkarski dublet

Joanna Kwatera 2019-04-14 16:19
W austriackim Graz polscy pływacy wywalczyli w porannym bloku niedzielnej rywalizacji trzy krążki. Najlepiej dzisiaj poradzili sobie żabkarzy, którzy aż dwukrotnie stawali rano na podium. Bardzo dobrym występem popisała się też nasza długodystansowa pływaczka. Na pływalni w Austrii padło też kilka rekordów wielomeczu.

TYR PSS: Polacy bez minimów na mistrzostwa świata

Szymon Gagatek 2019-04-14 15:43

Troje polskich pływaków (Jan Świtkowski, Paweł Sendyk i Daniela Georges) przystąpiło do rywalizacji w zawodach TYR Pro Swim Series z zamiarem walki o wypełnienie minimów na mistrzostwa świata. Niestety, żadnemu z nich ta sztuka się nie udała. Ostatniego dnia zmagań w Richmond najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Wilk, która uplasowała się na 5. miejscu na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Wielomecz Sursee: Srebrne dziewczyny

Joanna Kwatera 2019-04-14 15:28

W trzecim bloku pływackich zmagań w szwajcarskim  Sursee polscy reprezentanci stawali na podium dwa razy i tylko w konkurencjach dziewcząt. Komplet medali w stylu grzbietowym wywalczyła Zuzanna Herasimowicz, która znów była druga, tym razem na dystansie sprinterskim, a drugi srebrny krążek zawisł na szyi Ewy Jaszczuk.

Holandia: Toussaint oczyszczona z zarzutów. Grzbiecistka wraca do kadry

Szymon Gagatek 2019-04-14 15:21

Kira Toussaint bardzo nieprzyjemnie zakończyła 2018 rok. Holenderka została oskarżona o stosowanie dopingu, gdy w jednej z próbek pobranych od niej na Pucharze Świata w Pekinie wykryto obecność minimalnej dawki tulobuterolu. Tymczasowe zawieszenie zostało przerwane po przebadaniu drugiej próbki i znakomita grzbiecistka powróciła do ścigania, dzięki czemu wystąpi na mistrzostwach świata.

Rosja: Jefimowa gorsza od 14-latki, świetny Grinew

Szymon Gagatek 2019-04-14 02:54

Mistrzostwa Rosji dostarczyły kibicom na trybunach olimpijskiej pływalni w Moskwie mnóstwo emocji. W ośmiu konkurencjach padły najlepsze w tym roku wyniki na świecie, poprawiono cztery rekordy kraju, Julija Jefimowa przegrała rywalizację na 200 m stylem klasycznym z sensacyjną 14-latką, a w zmaganiach na 100 m stylem dowolnym wszystkich zaskoczył 23-letni Władysław Grinew.

Australia: Chalmers szybszy niż w Rio!

Szymon Gagatek 2019-04-14 01:54

Mistrzostwa Australii w tym roku nie były imprezą kwalifikacyjną na najważniejsze imprezy międzynarodowe. Najlepsi pływacy z Antypodów formę szykują dopiero na czerwiec, ale część z nich już w Adelajdzie pokazała się z bardzo dobrej strony. Wynikami imponował między innymi mistrz olimpijski na 100 m stylem dowolnym, Kyle Chalmers, który w swojej koronnej konkurencji poprawił rekord życiowy.

RPA: Le Clos z nowym trenerem i kwalifikacją na mistrzostwa świata

Szymon Gagatek 2019-04-14 00:54

Dziewięciu zawodników wypełniło minimum A na czempionat globu podczas mistrzostw Republiki Południowej Afryki. Gwiazdą zawodów był oczywiście Chad le Clos, który kilka dni temu postanowił rozstać się ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem, Andreą Di Nino. Mistrz olimpijski z 2012 roku wywalczył w Durbanie kwalifikację do kadry narodowej na 100 i 200 m stylem motylkowym.

Swim Open: Sztandera z brązem!

Joanna Kwatera 2019-04-13 21:58
Tylko Dominice Sztanderze udało się w sobotę stanąć na podium zawodów Swim Open w Sztokholmie. To kolejny dobry występ w tym roku polskiej reprezentantki w sprincie stylem klasycznym, w którym wywalczyła dziś brązowy krążek. Starty Polaków można było oglądać jeszcze w trzech innych wyścigach finałowych.

Wielomecz Graz: Popołudnie na szóstkę

Joanna Kwatera 2019-04-13 20:43
Aż sześć krążków wywalczyli w popołudniowej sesji pływackich zmagań w Austrii polscy juniorzy, biorący udział w wielomeczu pływackim w Graz. Tym razem żadnemu z Biało-czerwonych nie udało się stanąć na najwyższym podium tej imprezy, ale do zdobyczy medalowych dorzucili oni cztery srebrne krążki i dwa brązowe. Po dwa zawisły na szyjach Wiktorii Guść i Michała Daszkiewicza.

Wielomecz Sursee: Trzy rano - trzy popołudniu

Joanna Kwatera 2019-04-13 19:16
W popołudniowym bloku pierwszego dnia rywalizacji w Sursee znów z dobrej strony pokazała się Zuzanna Herasimowicz, która stoczyła niesamowity bój o zwycięstwo w konkurencji 100m stylem grzbietowym, ostatecznie kończąc wyścig na drugiej pozycji. Kolejny srebrny krążek wywalczyła także Martyna Jabłońska, a brąz sztafeta chłopców.

Wielomecz Graz: Dwukrotnie w złocie

Joanna Kwatera 2019-04-13 16:26
Równolegle do zmagań w Szwajcarii ruszyła rywalizacja w austriackim Grazu, gdzie do boju stanęły dziewczęta z rocznika 2004-2005 i chłopcy 2003-2004 w ramach wilomeczu pływackiego, w którym na starcie stanęło dwanaście ekip narodowych. Polacy w porannym bloku dwukrotnie triumfowali, a autorami złotych medali byli Mateusz Chowaniec oraz sztafeta chłopców 4x100m stylem zmiennym.

Wielomecz Sursee: Trzy razy na podium o poranku

Joanna Kwatera 2019-04-13 14:39

Trzy razy w pierwszym bloku zawodów stawali na podium polscy reprezentanci, którzy biorą udział w wielomoczu pływackim w szwajcarskim Sursee. Oprócz Polaków i gospodarzy na stracie stawili się także Ukraińcy, Bułgarzy, Grecy, Austriacy, Turcy, Słowacy i Czesi. Po pierwszej części zawodów w tabeli punktowej prowadzą zawodnicy z Turcji, a Polacy plasują się razem z Ukraińcami na siódmej lokacie.

TYR PSS: Wasick wciąż szybka

Szymon Gagatek 2019-04-13 12:56

Tydzień temu Katarzyna Wasick otarła się o rekord Polski na 50 m stylem dowolnym. Po kilku dniach ponownie stanęła na starcie tej konkurencji w zawodach TYR Pro Swim Series w Richmond i znów zanotowała bardzo podobne rezultaty. Ostatecznie zakończyła rywalizację na 4. pozycji. Tę samą lokatę na 200 m stylem motylkowym zajął Jan Świtkowski, któremu jednak nie udało się uzyskać minimum na MŚ.