Aktualności

NCAA: W nocy ostateczne rozstrzygnięcia

Szymon Gagatek 2017-03-11 20:54

W nocy z soboty na niedzielę zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji o tytuł najlepszej akademickiej drużyny II Dywizji NCAA. Największą szansę na podwójną zdobycz mają zawodnicy Queens, ale swoje trzy grosze do rywalizacji na mistrzostwach w Birmigham spróbują jeszcze dorzucić reprezentanci Uniwersytetu Drury - wśród nich troje Polaków.

NCAA: Wysokie miejsca Polaków z Drury

Szymon Gagatek 2017-03-11 09:06

Trzeci dzień mistrzostw II Dywizji NCAA zakończył się dla nas dobrymi występami polskich pływaków reprezentujących Uniwersytet Drury. Zuzanna Chwadeczko zajęła czwarte miejsce w finale 100 jardów stylem klasycznym, a Daniel Rzadkowski i Konrad Stępień przyczynili się do wywalczenia wicemistrzostwa ligi w sztafecie 4x200 jardów stylem dowolnym.

MP 16-latków Gliwice: Faworyci nie zawodzą

Joanna Kwatera 2017-03-11 02:19
Już od początku zmagań o prymat najlepszej drużyny mistrzostw Polski 16-latków, które rozpoczęły się dzisiaj w Gliwicach, walkę rozpoczęły trzy ekipy: broniący tytułu rocznika 2001 SMS Galicja Kraków oraz G-8 Bielany Warszawa i Śląsk Wrocław. Do gromadzenia dorobku medalowego zawodników z Krakowa zabrał się indywidualnie Marcin Goraj.

MP 17-18 latków Gorzów Wielkopolski: Stokowski już rekordowy!

Joanna Kwatera 2017-03-10 23:24
Ostatnio kibice przyzwyczaili się już, że kiedy na starcie staje Kacper Stokowski to zazwyczaj rekordy kraju są zagrożone. Tak było również i dziś w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie 18-latek mocnym akcentem zainaugurował swój występ w rocznikowych mistrzostwach Polski, zdobywając trzy złote krążki!

NCAA: Wielka szansa przed Chwadeczko

Szymon Gagatek 2017-03-10 22:32

Wielce prawdopodobne, że to właśnie trzeciego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA padnie najlepszy polski wynik w Birmingham w konkurencjach indywidualnych. Olbrzymią okazję na sukces na dystansie 100 jardów stylem klasycznym będzie miała w nocy z piątku na sobotę Zuzanna Chwadeczko, która awansowała do finału A z drugim rezultatem.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 10.03

Szymon Gagatek 2017-03-10 12:12

Kolejna australijska gwiazda nie wystąpi w Budapeszcie; Jacco Verhaeren odchodzi z Komitetu Trenerów Międzynardowej Federacji Pływackiej; nieszczęśliwy wypadek rekordzistki Ameryki Południowej może wykluczyć ją z walki o mistrzostwa świata; następna pływacka para zaręczona - to informacje, które znalazły się w naszym dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń.

NCAA: Stępień ponownie w czołówce

Szymon Gagatek 2017-03-10 07:12

Piąte miejsce Konrada Stępnia w finale A 200 jardów stylem dowolnym było najlepszym polskim osiągnięciem w konkurencjach indywidualnych podczas drugiego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA. Na pływalni w Birmingham z tytułu wicemistrzowskiego w sztafecie 4x100 jardów stylem zmiennym cieszyła się w piątek inna zawodniczka Drury, Zuzanna Chwadeczko.

MP 17- i 18-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-03-09 23:53
Gorzów Wielkopolski został wybrany na miasto, w którym już w piątek rano rozpoczną się zimowe mistrzostwa Polski 17- i 18-latków. Bez wątpienia na pływalni "Słowianki" w trakcie najbliższych trzech dni możemy się spodziewać wielu interesujących wydarzeń i imponujących rezultatów w wykonaniu zawodników coraz mocniej naciskających na krajową czołówkę.

MP 16-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-03-09 22:59
Nadszedł czas na drugi tydzień zmagań w zimowych mistrzostwach Polski juniorów. Najlepsi zawodnicy w naszym kraju urodzeni w 2001 roku tym razem spotkają się w Gliwicach. Na pływalni tamtejszego "Olimpijczyka" nie powinno zabraknąć ciekawych i historycznych wydarzeń. Sprawdziliśmy więc, na co szczególnie warto zwrócić uwagę w najbliższych trzech dniach.

NCAA: Stępień popłynie w finale A

Szymon Gagatek 2017-03-09 22:55

Konrad Stępień był jedynym polskim pływakiem, któremu udało się awansować do finału A konkurencji indywidualnej podczas czwartkowej sesji eliminacyjnej mistrzostw II Dywizji NCAA w Birmingham w stanie Alabama. Reprezentant Uniwersytetu Drury zanotował rano siódmy czas w rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem dowolnym. 

NCAA: Sztafeta z Chwadeczko najlepsza w II Dywizji!

Szymon Gagatek 2017-03-09 07:34

Polacy startujący w barwach Uniwersytetu Drury bardzo dobrze otworzyli zmagania w mistrzostwach II Dywizji NCAA. W trakcie sesji finałowej ponownie ze świetnej strony pokazała się Zuzanna Chwadeczko. Najpierw wyśrubowała rekord życiowy na 200 jardów stylem zmiennym, a kilkadziesiąt minut później cieszyła się z mistrzostwa ligi w sztafecie.

NCAA: Sendyk i Świtkowski wystąpią w Indianapolis

Szymon Gagatek 2017-03-08 22:01

Już za kilkanaście dni w Indianapolis sezon akademickich rozgrywek dobiegnie końca. Na mistrzostwach I Dywizji NCAA w konkurencjach indywidualnych wystąpi tym razem jedynie dwóch polskich pływaków. Za sprawą świetnych wyników uzyskiwanych w trakcie ostatnich miesięcy zaproszenie do udziału w zawodach otrzymali Paweł Sendyk i Jan Świtkowski. 

NCAA: Rekordowy początek Chwadeczko

Szymon Gagatek 2017-03-08 20:56

Już w pierwszej sesji eliminacyjnej mistrzostw II Dywizji NCAA w Birmingham świetną formę zaprezentowała Zuzanna Chwadeczko. Zawodniczka Uniwersytetu Drury bez problemów awansowała do finału A na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, a wraz z koleżankami ze sztafety 4x50 jardów stylem zmiennym ustanowiła nowy rekord drugiego szczebla akademickich rozgrywek w USA!

NCAA: Sendyk najlepszym sprinterem Pacific-12!

Szymon Gagatek 2017-03-07 09:01

Rewelacyjny start Pawła Sendyka na 50 jardów stylem dowolnym bym ozdobą polskich występów w ostatnim tygodniu rywalizacji przed mistrzostwami NCAA. Zawodnik Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley okazał się najszybszym sprinterem Pacific-12. Dobre spisywał się też w konkurencjach sztafetowych, w których dołożył do swojej kolekcji dwa kolejne tytułyi.

ISM Berlin: Dwa zwycięstwa Czerniaka

Szymon Gagatek 2017-03-06 16:48

Reprezentujący AZS UMCS Lublin Konrad Czerniak był jedną z największych gwiazd tegorocznych zawodów International Swim Meeting w Berlinie. Polski pływak wywiązał się ze swojej roli, zwyciężając w trakcie ostatniego weekendu w dwóch konkurencjach: 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym. Na podium w stolicy Niemiec stanął też Mateusz Arndt.

MP 15-latków Ostrowiec Świętorzyski: Złota "piątka" Orlicza

Joanna Kwatera 2017-03-06 01:08
Udał się Filipowi Orliczowi plan startowy jaki założył sobie na te mistrzostwa kraju. W Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnik G-8 Bielany Warszawa zdobył komplet złotych medali we wszystkich konkurencjach w stylu dowolnym, a jego drużyna zwyciężyła w klasyfikacji medalowej tej imprezy.

MP 14-latków: Ozłocona Knop!

Joanna Kwatera 2017-03-05 22:01
Ostatni dzień mistrzostw Polski 14-latków, które odbywały się w ten weekend w Lublinie również przyniósł kibicom wielkie emocje, a główną ich autorką była znów Aleksandra Knop, która zadbała o kolejny nowy rekord kraju w tej kategorii wiekowej. Do swojej kolekcji medalowej pierwszego czempionatu kraju Łodzianka dorzuciła dziś trzy złote krążki.

Arena PSS: Trzech bohaterów sobotniej nocy

Joanna Kwatera 2017-03-05 12:26
Znakomity występ Adama Peaty oraz dwa wyniki lepsze od rekordów świata juniorów były ozdobą ostatniego dnia pływackich zmagań w zawodach Arena Pro Swim Series w Indianapolis. Brytyjczyk po raz kolejny zaprezentował swoją wielką klasę, pokazując rywalom jak bardzo mają się go obawiać w walce o tytuł mistrza świata w Budapeszcie.