Aktualności

Australia: Seebohm nie powiedziała ostatniego słowa

Szymon Gagatek 2017-04-10 13:50

Przez ostatnie kilka lat Emily Seebohm była stawiana w roli kandydatki do złota najważniejszych imprez międzynarodowych na 100 m stylem grzbietowym. Kanadyjskie kwalifikacje na lipcowy czempionat globu pokazały, że tym razem może być inaczej. Australijce jednak dobre wyniki Kylie Masse wcale nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie.

Kanada: Pickrem z rekordem kraju

Szymon Gagatek 2017-04-10 11:53

Sydney Pickrem została bohaterką ostatniego dnia kanadyjskich kwalifikacji na mistrzostwa świata. Dziewiętnastolatka triumfowała w Victorii na dystansie 200 m stylem zmiennym, poprawiając przy okazji rekord kraju. Została pierwszą zawodniczką z Kraju Klonowego Liścia, której udało się w tej konkurencji złamać barierę dwóch minut i dziesięciu sekund.  

Szwecja: Co za występ! Rekord życiowy Wojdaka!

Szymon Gagatek 2017-04-10 07:48

To był znakomity weekend w wykonaniu Wojciecha Wojdaka. Po sobotnim zwycięstwie w zawodach Stockholm Open na 400 m stylem dowolnym, w niedzielę zawodnik z Brzeska dołożył do swojej kolekcji złoty medal na najdłuższym olimpijskim dystansie 1500 metrów. Jakby tego było mało, triumf okrasił najlepszym czasem w swojej karierze!

Wielomecz Ateny: Polska ekipa na podium!

Joanna Kwatera 2017-04-10 00:59
Kolejne sześć krążków i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów wywalczyli polscy zawodnicy, rywalizujący w ramach wielomeczu pływackiego w stolicy Grecji. Dwa złote medale do dorobku naszej ekipy dorzuciła w niedzielę Aleksandra Knop.

Wielomecz Praga: Trzy razy POLSKA! rekordowa Hallmann!

Joanna Kwatera 2017-04-09 20:27
Drugi dzień zmagań młodych pływaków w Pradze był równie owocny w sukcesy jak pierwszy, a już w sesji porannej mogliśmy się cieszyć z kolejnych sześciu medali. Popołudniu swoje występy Polacy okrasili ośmioma medalami, rekordem Polski 17-latek na dystansie 50m stylem klasycznym oraz zwycięstwem w klasyfikacji generalnej zawodów.

Hiszpania: Belmonte po raz trzeci

Szymon Gagatek 2017-04-09 20:12

Drugiego dnia mistrzostw Hiszpanii tylko jednej zawodniczce udało się uzyskać minimum na czempionat globu. Była to oczywiście Mireia Belmonte, która w przekonującym stylu zwyciężyła na dystansie 400 m stylem zmiennym. Tym samym dołożyła do swojej kolekcji trzecie złoto, po tych wywalczonych na 800 m stylem dowolnym i 200 m stylem motylkowym.

Holandia: Kromowidjojo niepokonana w Eindhoven

Szymon Gagatek 2017-04-09 19:53

Trzy starty i trzy zwycięstwa. Ranomi Kromowidjojo w trakcie czterodniowych zawodów Swim Cup w Eindhoven była nie do powstrzymania. Po zajęciu pierwszych miejsc i uzyskaniu bardzo dobrych rezultatów na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym, w niedzielę przyszła pora na triumf 26-latki w kraulowym sprincie.

Australia: Namieszają w rankingach

Szymon Gagatek 2017-04-09 16:08

Mistrzostwa Australii to co roku jedne z ciekawszych zawodów sezonu letniego, na których regularnie padają fantastyczne rezultaty. Pomimo braku kilku gwiazd, nie inaczej powinno być w tym roku w Brisbane. Walka o miejsca w kadrze na czempionat globu już pierwszego dnia dostarczyła ciekawych rozstrzygnięć. Zaimponowali zwłaszcza sprinterzy.

Arena GPP Lublin: Grzbieciści triumfatorami

Joanna Kwatera 2017-04-09 15:01
Trzeci blok zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski był tym rozstrzygającym o ostatecznych wynikach w klasyfikacji generalnej, a dzięki znakomitemu występowi w konkurencji 50m stylem grzbietowym triumf w tej imprezie zapewnił sobie Tomasz Polewka. Wśród kobiet swoją dominację potwierdziła Alicja Tchórz.

Kanada: Seria zwycięstw Masse podtrzymana

Szymon Gagatek 2017-04-09 13:53

Do zakończenia kanadyjskich kwalifikacji na mistrzostwa świata pozostał jeszcze jeden dzień, ale już teraz śmiało można określić Kylie Masse najlepszą pływaczką całych zawodów. W Victorii 21-latka całkowicie zdominowała zmagania w stylu grzbietowym, uzyskując przy okazji znakomite wyniki. W sobotę do listy swoich sukcesów dołożyła zwycięstwo na dystansie 200 metrów.

Wielomecz Ateny: Osiemnastka na dziwięć

Joanna Kwatera 2017-04-09 01:00
Dziewięć medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu, udało się zgromadzić członkom polskiej ekipy pierwszego dnia zmagań podczas wielomeczu pływackiego w Atenach. Doskonałą dyspozycją wyróżnili się Aleksandra Knop i Filip Orlicz.

Wielomecz Praga: Osiem razy w złocie

Joanna Kwatera 2017-04-08 23:14
Stolica Czech gości w ten weekend najlepszych młodych pływaków z dziesięciu państw, którzy rozgrywają swoje zmagania w ramach wielomeczu pływackiego. Polska ekipa spisuje się na pływalni u naszych południowych sąsiadów bardzo dobrze, a pierwszego dnia rywalizacji Biało-czerwoni stawali na najwyższym stopniu podium aż osiem razy.

Szwecja: Wojdak wygrywa w Sztokholmie!

Szymon Gagatek 2017-04-08 23:03

W ubiegłym roku w Stockholm Open startowała liczna reprezentacja Polski szykująca się do olimpijskich kwalifikacji. Tym razem do stolicy Szwecji udał się tylko jeden reprezentant naszego kraju. Wojciech Wojdak występy w mocno obsadzonych zawodach rozpoczął w wielkim stylu, od fantastycznego zwycięstwa na dystansie 400 m stylem dowolnym.

RPA: Demonstracja siły

Szymon Gagatek 2017-04-08 22:36

Chad le Clos wcale nie musiał się wysilać, by w trakcie ostatniej sesji finałowej mistrzostw RPA sięgnąć po złoto na 100 m stylem motylkowym. W stawce nie było rywala, który mógłby mu zagrozić, a minimum wypełnił już dzień wcześniej. Mimo to, wicemistrz olimpijski postanowił pokazać światu, że bardzo chce zrewanżować się Josephowi Schoolingowi za porażkę w Rio.

Hiszpania: Wielkie wyzwanie przed gwiazdami

Szymon Gagatek 2017-04-08 22:00

Niesamowicie wymagające kryteria kwalifikacji na mistrzostwa świata przewidziały dla swoich pływaków władze hiszpańskiej federacji. Nie dość, że minima trzeba uzyskiwać zarówno rano, jak i w sesji finałowej, to na dodatek są one bardzo wyśrubowane. Pierwszego dnia krajowego czempionatu zadaniu sprostały tylko Mireia Belmonte i Jessica Vall.

Holandia: Pomarańczowy klasyk dla Kromowidjojo

Szymon Gagatek 2017-04-08 21:46

Rywalizacja na dystansie 100 m stylem dowolnym pomiędzy Ranomi Kromowidjojo i Femke Heemskerk już od kilku lat jest ozdobą zawodów, które odbywają się w Holandii. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie podczas Eindhoven Cup. Tak jak przed rokiem, górą z tego pojedynku wyszła mistrzyni olimpijska z Londynu, ale sukces nie przyszedł jej łatwo.

Włochy: Detti coraz bardziej wszechstronny

Szymon Gagatek 2017-04-08 21:20

Jeden dzień wolny od startów na mistrzostwach Włoch okazał się znakomitym rozwiązaniem dla Gabriele Dettiego. Na zakończenie zawodów w Riccione dwukrotny brązowy medalista olimpijski poradził sobie znakomicie w finale 200 m stylem dowolnym. Poprawiając swój rekord życiowy pokazał, że na czempionacie globu będzie się liczył nie tylko na najdłuższych dystansach.

Arena GPP Lublin: Dobre rezultaty Sztandery i Tchórz

Joanna Kwatera 2017-04-08 20:59
W drugim bloku lubelskich zawodów żabkarki również zafundowały kibicom nie mniejsze emocje niż rano i choć był to zaledwie dystans sprinterski, specjalistki stylu klasycznego pokazały, że i na tym stać je na twardą walkę. Dwa kolejne efektowne zwycięstwa odniosła Alicja Tchórz.