Strona wykorzystuje pliki cookies.Dowiedz się więcej

Aktualności

EURO MEET LUKSEMBURG: Sjoestroem i Peaty najlepsi w Luksemburgu!

Joanna Kwatera 2017-01-29 23:40
Adam Peaty i Sarah Sjoestroem uzyskiwali dziś kolejne wspaniałe rezultaty, zachwycając pływacki świat tak wysoką formą już na początku roku. Oni także zostali triumfatorami tych zawodów, uzyskując najwyżej punktowane wyniki tej imprezy. Nie brakowało też kolejnych rekordów mitingu i zaskakujących rozstrzygnięć wyścigów.

Japońska sensacja! Mamy nowy rekord świata

Szymon Gagatek 2017-01-29 15:18

Już drugi raz z rzędu nie musieliśmy czekać zbyt długo na ustanowienie pierwszego rekord świata w nowym roku. Podczas sobotnich zawodów o Puchar Kosuke Kitajimy najlepszy wynik w historii na 200 m stylem klasycznym ustanowił Ippei Watanabe. Japończyk został pierwszym człowiekiem w historii, który pokonał ten dystans w czasie poniżej dwóch minut i siedmiu sekund!

EURO MEET LUKSEMBURG: Szabłowski dwukrotnie najlepszym juniorem!

Joanna Kwatera 2017-01-29 00:10
W zawodach Euro Meet w Luksemburgu mieliśmy bardzo jasny, polski akcent pływacki i choć spikerowi zawodów ciężko było wymówić jego nazwisko, kibice usłyszeli dziś o nim kilkukrotnie. Hubert Szabłowski spisał się w sobotnich zmaganiach żabkarzy znakomicie, notując rekordy życiowe zarówno na dystansie 50 jak i 200 metrów stylem klasycznym.

EURO MEET LUKSEMBURG: Do trzech razy sztuka!

Joanna Kwatera 2017-01-29 00:06
Trzy zwycięstwa okraszone rekordami mitingu i rezultatami ponad dziewięciuset punktowymi odniosły w drugim dniu zawodów Euro Meet w Luksemburgu dwie gwiazdy europejskiego pływania Sarah Sjoestroem i Katinka Hosszu. Swoją formą zachwycili również żabkarze: Marco Koch i Adam Peaty, którzy bezpośredni pojedynek stoczą dopiero jutro.

Alicja Tchórz: Nie mam się czego wstydzić

Marcin Ryszka 2017-01-28 13:58
Alicja Tchórz głosami naszej kapituły została wybrana najlepszą zawodniczką ubiegłego roku w polskim pływaniu. Nie spoczywa jednak na laurach i jak sama mówi, przed nią kolejne wyzwania i cele. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodniczką Juvenii Wrocław, rozpoczynającej cykl wywiadów ze zwycięzcami głosowania na "Bohaterów 2016 roku".

EURO MEET LUKSEMBURG: Hosszu i Romanchuk znakomicie zainaugurowali zawody!

Joanna Kwatera 2017-01-28 11:18
Pierwszego dnia pływackich zmagań w Luksemburgu Katinka Hosszu wygrała dwie konkurencje, a w pozostałych trzech wywalczyła awans do finałowej rywalizacji, znakomicie zaczynając zmagania na rozpoczętych w piątek zawodach Euro Meet. Doskonałym rezultatem na najdłuższym dystansie kraulowym popisał się także Mykhailo Romanchuk.

Już jutro startuje EURO MEET w Luksemburgu

Joanna Kwatera 2017-01-26 23:29
W dniach 27-29 stycznia rusza dziewiętnasta edycja zawodów Euro Meet w Luksemburgu. Impreza, w której udział wzięło do tej pory wiele europejskich gwiazd pływania i w tym roku będzie mieć mocną obsadę. Niezwykle ciekawie zapowiadają się pojedynki Katinki Hosszu z Sarah Sjoestroem i Adama Peaty z Marco Kochem.

Bohaterowie 2016 – Najlepszy Pływak Niepełnosprawny

Szymon Gagatek 2017-01-24 20:00
Nasi niepełnosprawni bohaterowie w 2016 roku znów nie zawiedli. Z igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro wrócili z dwoma medalami. Obfite w miejsca na podium były też dla nich mistrzostwa Europy. Czas więc na ogłoszenie ostatniego zwycięzcy głosowania kapituły Megatiming.pl. Poznajcie wyniki w kategorii "Najlepszy Pływak Niepełnosprawny"!

Bohaterowie 2016 – Najlepszy Polak na wodach otwartych

Szymon Gagatek 2017-01-23 20:00
Kolejny rok, kolejny krok do przodu. W ostatnich miesiącach polscy pływacy długodystansowi pokazywali się na otwartych akwenach na całym świecie niemal przy każdej okazji. Startowali na igrzyskach, czempionacie Starego Kontynentu, mistrzostwach Europy i świata juniorów. Podejmowali też niezwykle ambitne wyzwania. Przekonajcie się więc, kto wygrał nasze głosowanie!

Flanders Speedo Cup: Faworyci nie zawiedli

Joanna Kwatera 2017-01-23 00:05
Katinka Hosszu była największą gwiazdą czternastej edycji mitingu pływackiego Flanders Speedo Cup, odbywającego się w ten weekend w Belgii. Węgierka wzięła udział we wszystkich konkurencjach rozegranych podczas dwóch dni pływackich zmagań na pływalni o rozmiarach olimpijskich w Antwerpii, triumfując w aż pięciu z nich. Dobre rezultaty zaliczyli także żabkarze oraz grzbieciści.

Bohaterowie 2016 – Najlepszy Polak w NCAA

Szymon Gagatek 2017-01-22 20:00
Kilkudziesięciu polskich pływaków pływa obecnie za oceanem w barwach wielu amerykańskich uniwersytetów. Każdy z nich łączy starty w zawodach akademickich z nauką na rozmaitych kierunkach. Wielu odnosi sukcesy, także po powrocie do kraju. Nie inaczej było w 2016 roku. Czas więc ogłosić wyniki głosowania w kategorii "Najlepszy Polak w NCAA"!

Bohaterowie 2016 – Trener Roku

Szymon Gagatek 2017-01-21 20:00
Jednymi z najważniejszych osób mających bezpośredni wpływ na kariery zawodników są ich trenerzy. To oni pilnują, by połączenie talentu i ciężkiej pracy dało jak najlepszy efekt. Dlatego też i tym razem chcemy docenić pracę wykonywaną przez pływackich szkoleniowców. Nadszedł czas na ogłoszenie wyników głosowania naszej kapituły w kategorii "Trener Roku".

Bohaterowie 2016 – Juniorka Roku

Szymon Gagatek 2017-01-20 20:00
Zwycięzcę głosowania w kategorii "Junior Roku" już znamy, czas zatem na dziewczęta! Wśród zawodniczek mających od 14 do 17 lat znalazło się w ubiegłym roku sporo pływaczek, które były w stanie namieszać w krajowej czołówce, chociażby zdobywając medale mistrzostw Polski seniorów. Niektóre dodatkowo pokazały się z dobrej strony na międzynarodowych imprezach.

Bohaterowie 2016 – Junior Roku

Szymon Gagatek 2017-01-19 20:00
Dla juniorskiego pływania w naszym kraju 2016 rok był wyjątkowy. W lipcu mogliśmy się cieszyć z aż siedmiu medali mistrzostw Europy, w grudniu z pierwszych polskich rekordów świata. Do tego doszły kolejne udane starty w wielomeczach i wiele niespodzianek w wykonaniu młodych zawodników w rywalizacji z seniorami. Wybór "Juniora Roku" był zatem czystą przyjemnością.

Bohaterowie 2016 – Progres Roku

Szymon Gagatek 2017-01-18 20:00
"Progres Roku" to kategoria, która od samego początku istnienia naszego plebiscytu jest przeznaczona dla zawodników, którzy ukończyli już wiek juniorski, ale dzięki swojej ciężkiej pracy wciąż się rozwijają i zbliżają do światowej czołówki. W ostatnich dwunastu miesiącach w polskim pływaniu takich osób nie brakowało. Przekonajcie się, która z nich wygrała nasze głosowanie!

Nowy rok- nowe cele i wyzwania?

Joanna Budzis 2017-01-18 12:30

Pierwszy stycznia nie musi kojarzyć się  z całą listą nowych celów i wymagań. Refleksja, która nam towarzyszy na przełomie roku jest wskazana, ale nie musimy popadać w obsesję zmian. Jeśli chcemy coś zmienić w swoim życiu i karierze sportowej, to każdy dzień jest dobry na zainicjowanie takiej zmiany.

Bohaterowie 2016 – Zawodnik Roku

Szymon Gagatek 2017-01-17 20:00
Rok 2016 nie przyniósł polskiemu pływaniu sukcesów na igrzyskach, ale z pozostałych wielkich imprez międzynarodowych - mistrzostw świata czy Europy - nie wracaliśmy z pustymi rękami. Dużo powodów do radości dostarczyła nam męska część reprezentacji Polski. Kto robił to najczęściej? Czas na oficjalne ogłoszenie wyników głosowania na "Zawodnika Roku"!

ARENA PSS: Efektowny powrót mistrza!

Joanna Kwatera 2017-01-16 23:53
Po sobotnim bardzo dobrym wyniku, uzyskanym przez Jacoba Pebley’a w konkurencji 200m stylem grzbietowym, w ostatnim dniu pływackich zmagań Arena Pro Swim Series, rozgrywanych w Austin, na dystansie o połowę krótszym doskonałą klasę zaprezentował inny grzbiecista Matt Grevers. Kolejne dwa zwycięstwa do swojego dorobku dołożył też Daiya Seto.