Aktualności

MP 16-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 02:54
W Gorzowie Wielkopolskim, gdzie od piątku do niedzieli odbywać się będą mistrzostwa Polski 16-latków, pojawi się niespełna 300 zawodników z całego kraju. Wśród nich postaci, które w świadomości kibiców pływania znaczą coraz więcej. Jak będzie przebiegać rywalizacja o medale? Kto wyróżni się na tle pozostałych pływaków? Sprawdziliśmy, na co warto zwrócić uwagę w trakcie zawodów.

MP 15-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 02:12
Przez najbliższe trzy dni Rawszczyzna będzie miejscem walki o medale mistrzostw Polski 15-latków. Zimowa edycja czempionatu, który odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim, będzie okazją do zobaczenia kilku wyróżniających się zawodników, którzy zaczynają odgrywać coraz bardziej znaczące role na krajowym podwórku. Na co warto tym razem zwrócić swoją szczególną uwagę? Sprawdziliśmy to!

MP 14-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 01:24
Zawodnicy urodzeni w 2004 roku aż do grudnia musieli czekać na swoje pierwsze w życiu rocznikowe mistrzostwa Polski na krótkim basenie. I w końcu się doczekali! Już w piątkowy poranek w Olsztynie rozpoczyna się walka o medale krajowego czempionatu wśród naszych najmłodszych juniorów. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie trzech najbliższych dni.

Hangzhou 2018: Kwestia finału pozostała nierozstrzygnięta

Szymon Gagatek 2018-12-13 14:29

Po trzeciej sesji finałowej mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie wiemy tylko tyle, że nic nie wiemy. Dopiero w trakcie jutrzejszej sesji eliminacyjnej okaże się czy Paweł Juraszek popłynie w Hangzhou w finale 50 m stylem dowolnym. Nasz reprezentant zajął dziś 8. miejsce w półfinałach, ale dokładnie taki sam wynik uzyskał Jesse Puts z Holandii, przez co obu czeka pojedynek repasażowy.

Hangzhou 2018: Pewny awans Juraszka

Szymon Gagatek 2018-12-13 10:27

Paweł Juraszek zrobił pierwszy krok w drodze do finału mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie na dystansie 50 m stylem dowolnym. Zawodnik z Dzierżoniowa pewnie awansował do czołowej szesnastki najszybszych sprinterów globu, uzyskując swój najlepszy czas w sezonie. Z dalszą rywalizacją w tej konkurencji pożegnał się natomiast drugi z naszych reprezentantów, Konrad Czerniak.

Hangzhou 2018: Amerykańskie triumfy

Szymon Gagatek 2018-12-12 14:35

Aż pięć z ośmiu konkurencji, w których rozdano medale podczas drugiego dnia mistrzostw świata w pływaniu na długim basenie, padło łupem Amerykanów. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych w środę zdominowali między innymi konkurencje sztafetowe, w których ustanowili nowe rekordy świata. Z kolei Konrad Czerniak - jedyny Polak, który wystąpił w sesji popołudniowej - był 15. na 100 m stylem motylkowym.

Hangzhou 2018: Czerniak w półfinałach

Szymon Gagatek 2018-12-12 11:11

Tylko dwóch Polaków zaprezentowało się w sesji eliminacyjnej drugiego dnia mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w Hangzhou. Jan Świtkowski popłynął na dystansie 200 m stylem dowolnym, a Konrad Czerniak na 100 m stylem motylkowym. Obaj zajęli 15. miejsca. Dla pierwszego oznaczało to odpadnięcie z dalszej rywalizacji, dla drugiego - awans do popołudniowych półfinałów.

UWAGA! LICYTACJA!

Iwona Bohosiewicz 2018-12-12 00:48

Zapraszamy serdecznie do licytacji Silesii Swimming Center, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Adama, pływaka z klubu UKS Shark Rudna.

Przedmiotem licytacji jest m.in. unikalny czerwony czepek, trening z Trenerem Kajetanem Załuskim, koszulka, czy skarpetki Silesii Swimming Center.

Szczegółowe informacje na temat licytacji i bezpośredniego wsparcia można przeczytać TUTAJ.

Hangzhou 2018: Siódme miejsca Polaków

Szymon Gagatek 2018-12-11 17:05

Pierwszy dzień mistrzostw świata na krótkim basenie w Hangzhou upłynął pod znakiem siódmych miejsc zajmowanych przez polskich pływaków w wyścigach finałowych. Najpierw na tej lokacie rywalizację na 400 m stylem dowolnym zakończył Wojciech Wojdak, a następnie na 200 m stylem zmiennym Jan Świtkowski. W półfinałach 100 m stylem grzbietowym odpadli natomiast Alicja Tchórz i Radosław Kawęcki.

Hangzhou 2018: Rozkład jazdy - 1. sesja finałowa

Szymon Gagatek 2018-12-11 10:23

Pierwszy dzień mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie na pewno dostarczy nam jeszcze wielu emocji. Już od 12:00 polskiego czasu będziemy mogli obserować sesję popołudniową, a w niej czwórkę Polaków, aż siedem wyścigów medalowych i cztery konkurencje, w których wyłonieni zostaną jutrzejsi finaliści. Transmisja z zawodów w TVP Sport.

Hangzhou 2018: Świetny początek Polaków! Rekord Świtkowskiego i komplet kwalifikacji

Szymon Gagatek 2018-12-11 09:48

Bardzo optymistycznie rozpoczęły się dla nas mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie w Hangzhou. Już w pierwszej sesji eliminacyjnej wystartowało czworo Biało-czerwonych i wszyscy wywalczyli awans do popołudniowych wyścigów. W finałach zobaczymy Wojciecha Wojdaka i Jana Świtkowskiego, który na dystanskie 200 m stylem zmiennym poprawił własny rekord Polski.

Hangzhou 2018: Startują mistrzostwa świata!

Szymon Gagatek 2018-12-10 19:45

Sześcioro reprezentantów Polski stanie do walki w rozpoczynających się dziś w nocy 14. Mistrzostwach Świata w pływaniu na krótkim basenie. Zmagania odbędą się w chińskim Hangzhou i potrwają do niedzieli. Transmisję z sesji finałowych najważniejszej pływackiej imprezy międzynarodowej tej zimy będziemy mogli śledzić na antenie TVP Sport.

Liga SMS Runda I: Triumf pływaków z Oświęcimia

Joanna Kwatera 2018-12-01 22:39
Szkołą, która zrzesza najlepszych pływaków w Polsce okazał się oświęcimski SMS, który triumfował w pierwszej rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego wśród 15 zespołów z całego kraju. Wychowankowie z Oświęcimia zgromadzili na swoim koncie 1962 pkt i wyprzedzili w klasyfikacji drużynowej zawodników ze szkoły w Lublinie i z warszawskich Bielan.

MŚJ w ratownictwie wodnym: Złoto Nakielskiego, siedem medali Polaków

Szymon Gagatek 2018-11-26 13:49

Tuż po zakończeniu rywalizacji seniorów w mistrzostwach świata w ratownictwie wodnym zmagania o medale stoczyli juniorzy. W trakcie dwóch dni na pływalni w Adelajdzie młodzi Biało-czerwoni aż siedmiokrotnie stawali na podium. Najlepiej radził sobie Hubert Nakielski, który między innymi wywalczył złoto w konkurencji super ratownik na dystansie 200 metrów.

Grand Prix w Poznaniu: Polańska i Majchrzak porządzili w Poznaniu!

Joanna Kwatera 2018-11-25 11:39
Do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa w poznańskiej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn rywalizacja stała na niezwykle wyrównanym poziomie, a w czołówce wśród liderów panował ścisk. Ostatecznie z tarczą z tej potyczki wyszli znakomicie dysponowana w ten weekend Aleksandra Polańska i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Poznaniu: Niełatwe pojedynki

Joanna Kwatera 2018-11-24 21:55
Znakomite ściganie w bloku popołudniowym wypełniło kilka wieczornych godzin zmagań pływaków w poznańskich Termach Maltańskich, a pojedynki na styku były zapewne przedsmakiem tego co będzie działo się za niecały miesiąc podczas zimowych mistrzostw kraju seniorów i młodzieżowców. Po pierwszym dniu rywalizacji liderami klasyfikacji generalnej są Aleksandra Knop i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Poznaniu: Wojdak już na czele

Joanna Kwatera 2018-11-24 16:22
Zmagania w trzecich już w tym sezonie zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zainaugurowali pływacy na Termach Maltańskich. Już w pierwszym sobotnim bloku padło kilka interesujących rezultatów. Swój marsz po kolejną wygraną rozpoczął Wojciech Wojdak, uzyskując najwyżej punktowany wynik poranka. Dobrze zaprezentowali się też sprinterzy i żabkarze.

Grand Prix w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-11-23 21:58
Na niespełna miesiąc przed mistrzostwami Polski w pływaniu na krótkim basenie najlepsi zawodnicy z naszego kraju pojawią się w Poznaniu, by w weekend stoczyć walkę w trzecich w tym sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Co wydarzy się w Poznaniu? Po raz kolejny sprawdziliśmy, na co warto zwrócić uwagę w Termach Maltańskich!