Aktualności

SwimVortex kończy działalność!

Szymon Gagatek 2018-05-02 13:05

Początek maja okazał się niezwykle przykry dla osób, które na co dzień poszukiwały w sieci pływackich informacji z całego świata. Po pięciu latach swoją działalność zakończył portal SwimVortex.com - jeden z najbardziej prestiżowych, najczęściej cytowanych i najpopularniejszych na rynku internetowym związanym z naszą ukochaną dyscypliną.

Grand Prix: Tchórz i Czerniak najlepsi w Opolu

Dagmara Macner 2018-04-29 16:29
W niedzielę, w „Wodnej Nucie” do rozegrania mieliśmy tylko jeden blok zawodów, ale emocji na pływalni nie brakowało. Były i kolejne zwycięstwa faworytów, i kolejne zaskakujące rozstrzygnięcia. Rozegrana w Opolu, przedostatnia edycja Grand Prix należała do Alicji Tchórz i Konrada Czerniaka.

Grand Prix: Niespodzianek ciąg dalszy

Dagmara Macner 2018-04-29 01:12
Kilka kolejnych, dobrych rezultatów padło w sobotnie popołudnie na pływalni w Opolu. Faworyci nie zawiedli, ale doczekaliśmy się również kilku niespodzianek. Podczas pierwszego dnia zawodów aż dwunastu zawodników przekroczyło granicę ośmiuset punktów FINA.

Grand Prix: Wielkimi krokami do mistrzostw Polski

Dagmara Macner 2018-04-28 16:53
Ostatecznie 808 osób zdecydowało się wystartować w Opolu w przedostatnim sprawdzianie przed Głównymi Mistrzostwami Polski. Za 26 dni poznamy nowych Mistrzów, a już dziś na pływalni „Wodna Nuta” zobaczyliśmy przedsmak emocji, jakie z pewnością zapewnią pływacy kibicom podczas krajowego czempionatu w Łodzi.

Grand Prix w Opolu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-04-27 09:20
Do najważniejszej imprezy tego sezonu na krajowym podwórku pozostał już niespełna miesiąc. Atmosfera robi się więc coraz gorętsza, a forma najlepszych idzie w górę. Zbliżający się weekend to doskonały moment, by sprawdzić swoją dyspozycję przed mistrzostwami Polski. Co powinno przykuć naszą uwagę podczas zawodów Arena Grand Prix w Opolu?

Gregg Troy odchodzi z Uniwersytetu Florydy

Szymon Gagatek 2018-04-26 12:01

Gregg Troy podjął decyzję o zakończeniu swojej współpracy z Uniwersytetem Florydy. Amerykański szkoleniowiec, który pod swoimi skrzydłami miał też kilku polskich pływaków, po dwudziestu latach pracy ze studentami w Gainsville postanowił skupić się tylko i wyłącznie na przygotowywaniu do najważniejszych imprez zawodowej grupy Gators. 

Rosja: Dominacja Ryłowa

Szymon Gagatek 2018-04-25 19:54

W finale 200 m stylem grzbietowym podczas ostatniego dnia mistrzostw Rosji Jewgienij Ryłow popłynął tylko o jedną dziesiątą sekundy wolniej od swojego rekordu Europy! Niespełna 22-letni zawodnik zdominował rywalizację na pływalni olimpijskiej w Moskwie i objął zdecydowane prowadzenie na światowych listach w 2018 roku. 

100 dni do Glasgow: Znamy pierwsze reprezentacje

Szymon Gagatek 2018-04-25 17:12

Do rozpoczęcia najważniejszej pływackiej imprezy tego roku na Starym Kontynencie pozostało już tylko sto dni! Dokładnie 3 sierpnia najlepsi zawodnicy rozpoczną walkę o medale mistrzostw Europy w Glasgow. Swoje reprezentacje ogłosiło już kilka krajów. Wsród tych, którzy odsłonili karty, znaleźli się Hiszpanie, Szwedzi i gospodarze całych zawodów, Brytyjczycy. 

Rosja: Jefimowa pokonana na krajowym podwórku

Szymon Gagatek 2018-04-24 21:53

Wydawało się, że Julija Jefimowa przez długie lata nie znajdzie na krajowym podwórku godnej siebie rywalki w stylu klasycznym. We wtorkowe popołudnie na mistrzostwach Rosji doszło jednak do sporej niespodzianki na dystansie 200 metrów. Złoto za zwycięstwo w tej konkurencji zawisło na szyi dużo mniej utytułowanej rówieśniczki Jefimowej, Witaliny Simonowej.

Rosja: Rekordowy początek tygodnia

Szymon Gagatek 2018-04-23 22:07

Aż dwa nowe rekordy Rosji zostały ustanowione w trakcie sesji finałowej czwartego dnia krajowego czempionatu w Moskwie. Na dystansie 200 m stylem motylkowym popisowy występ zanotowała Swietłana Czimrowa, a na 200 m stylem zmiennym Andriej Żilkin poprawił swoje historyczne osiągnięcie z niedzielnych półfinałów o ponad sekundę!

ZSE-O we Wrocławiu zaprasza do pływackiej I klasy LO Mistrzostwa Sportowego

Iwona Bohosiewicz 2018-04-23 19:28
Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu zaprasza do rekrutacji do pływackiej I klasy liceum! Jeżeli najczęściej używasz zegara z czterema wskazówkami, z jacuzzi korzystasz niechętnie, bo zdecydowanie wolisz gryźć wodę i jesteś przekonany, że każdego dnia więcej pływasz niż chodzisz - ta oferta może być właśnie dla Ciebie!

Rosja: Nowy lider światowego rankingu w "królewskiej" konkurencji

Szymon Gagatek 2018-04-22 23:40

Wszechstronny i niesamowicie szybki Władimir Morozow zaliczył kolejny bardzo udany start w mistrzostwach Rosji. Podczas trzeciego dnia rywalizacji na pływalni olimpijskiej w Moskwie 26-latek wygrał zmagania na 100 m stylem dowolnym. W finale "królewskiej" konkurencji popłynął na tyle dobrze, że objął prowadzenie na światowych listach 2018 roku.

AMP 2018: AWF Katowice triumfuje!

Joanna Kwatera 2018-04-22 18:39
Studenci AWF Katowice okazali się najlepszą drużyną 35. Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Zarówno drużyna kobiet jak i mężczyzn tej uczelni wygrała klasyfikację generalną tej imprezy, a Michał Poprawa został najlepszym pływakiem-studentem wśród mężczyzn. W niedzielę na Termach Maltańskich brylowały jednak podopieczne Grzegorza Widanki.

Rosja: Rekord kraju młodej sprinterki

Szymon Gagatek 2018-04-21 22:03

Maria Kamieniewa została bohaterką drugiego dnia mistrzostw Rosji w pływaniu na długim basenie. W trakcie sesji popołudniowej na obiekcie w Moskwie 19-latka dwukrotnie poprawiała rekord kraju na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dzięki swojemu osiągnięciu młoda sprintera wskoczyła także do pierwszej dziesiątki tegorocznych list światowych.

AMP 2018: Szybka Dowgiert

Joanna Kwatera 2018-04-21 20:06
W atmosferze przyjaźni i imprezy studenckiej najlepsi żacy spotkali się na Termach Maltańskich, aby rozstrzygnąć, która uczelnia zrzesza najlepszych pływaków-studentów w Polsce. Znakomity wynik w sprincie delfinowym uzyskała pierwszego dnia rywalizacji, powracająca do wysokiej formy Anna Dowgiert, a z dobrej strony pokazali się też inni kadrowicze.

Rosja: Starcie gigantów dla Morozowa

Szymon Gagatek 2018-04-20 23:11

Fantastyczny poziom pływania zaprezentowali reprezentanci Rosji podczas pierwszego dnia mistrzostw kraju w Moskiwe. Na olimpijskim obiekcie doszło w piątek między innymi do konfrontacji znakomitych grzbiecistów na dystansie 50 metrów. Zaciętą rywalizację wygrał Władimir Morozow, który pokonał jedną długość basenu najszybciej w swojej karierze.

Chiny: Yan Zibei z nowym rekordem kraju

Szymon Gagatek 2018-04-18 13:27

Tylko jeden rekord kraju padł w trakcie mistrzostw Chin w Taiyuan. Ostatniego dnia zawodów Yan Zibei ustanowił najlepszy czas w historii Państwa Środka na dystansie 50 m stylem klasycznym. Z kolei swoje czwarte złoto wywalczył w środę Sun Yang, natomiast po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęła 16-letnia Li Bingjie.

Chiny: Passa Sun Yanga przerwana

Szymon Gagatek 2018-04-17 15:29

Sun Yang nie zakończy mistrzostw Chin z kompletem pięciu złotych medali w konkurencjach indywidualnych. W trakcie przedostatniego dnia zawodów w Taiyuan 26-latka czekało najtrudniejsze wyzwanie, start na 100 m stylem dowolnym. W finale walczył o zwycięstwo do samego końca, ale ostatecznie musiał się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium.