Aktualności

Euro Meet: Polak dwukrotnie na podium!

Joanna Kwatera 2018-01-27 22:21
Dwa medale podczas drugiego dnia zmagań zawodów Euro Meet w Luxemburgu zdobył polski żabkarz Hubert Szabłowski, który znów rewelacyjnie zaprezentował się w pierwszym tegorocznym sprawdzianie formy na pływalni o rozmiarach olimpijskich. Ponadto w obiekcie d’Cogue pływacy poprawili aż cztery rekordy mitingu, a dwukrotnie robił to Ben Proud.

Bohaterowie 2017 - Junior Roku

Szymon Gagatek 2018-01-27 20:00
Za nami kolejny udany rok w wykonaniu juniorów. Rewelacyjne mistrzostwa Europy, z których wróciliśmy z aż dziewięcioma medalami i bardzo udane starty na mistrzostwach świata w Indianapolis dały nadzieję na lepsze czasy dla polskiego pływania. Dziś przechodzimy zatem do kategorii dla najmłodszych zawodników. Czas na Juniora Roku!

Euro Meet: Rekord mitingu Govorova

Joanna Kwatera 2018-01-26 23:45
Podczas pierwszego dnia zawodów Euro Meet w Luxemburgu rozegrane zostały tylko cztery wyścigi finałowe, a aż trzy zwycięstwa zgarnęli reprezentanci Niemiec. Znakomitym rezultatem popisał się natomiast w eliminacjach Andriy Govorov, który uzyskał najlepszy czas na dystansie 50m stylem motylkowym, poprawiając rekord mitingu.

Bohaterowie 2017 - Progres Roku

Szymon Gagatek 2018-01-26 20:00

"Progres Roku" to kategoria, która od samego początku istnienia naszego plebiscytu jest przeznaczona dla zawodników, którzy ukończyli już wiek juniorski, ale dzięki swojej ciężkiej pracy wciąż się rozwijają i zbliżają do światowej czołówki. W ostatnich dwunastu miesiącach w polskim pływaniu takich osób nie brakowało. Przekonajcie się, która z nich wygrała nasze głosowanie!

Bohaterowie 2017 – Zawodniczka Roku

Szymon Gagatek 2018-01-25 20:00
Czas na ogłoszenie kolejnego Bohatera 2017 Roku. Tym razem kierujemy naszą uwagę na polskie pływaczki, które w ostatnich miesiącach kilka razy pokazały się z dobrej strony na arenie międzynarodowej. Ciekawą walkę toczyły też na krajowym podwórku. Która zyskała największe uznanie w oczach kapituły? Przed Wami zwyciężczyni w kategorii Zawodniczka Roku!

Bohaterowie 2017 - Zawodnik Roku

Szymon Gagatek 2018-01-24 22:34
Rok 2017 stał pod znakiem mistrzostw świata na długim basenie oraz mistrzostw Europy na pływalni 25-metrowej. Nasi zawodnicy z obu tych imprez wracali z medalami, nie zabrakło też sukcesów na Uniwersjadzie czy mistrzostwach świata wojskowych. W kategorii "Zawodnik Roku" było zatem w kim wybierać. Kto okazał się najlepszy?

Bohaterowie 2017 – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2018-01-24 19:31
Plebiscyt Megatiming.pl na Bohaterów minionych dwunastu miesięcy w polskim pływaniu ma już pięć lat. Od dziś, przez najbliższe dni, będziemy ogłaszać zwycięzców poszczególnych dziesięciu kategorii, by następnie przejść do głosowania na Bohatera Internautów. Nadszedł czas, by wyłonić najlepszych z najlepszych w 2017 roku!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 24.01

Joanna Kwatera 2018-01-24 13:37
Australijska sprinterka już w wybornej formie, islandzka żabkarka kończy wyczynową karierę, znakomita obsada zawodów w Luxemburgu, Polak pływakiem tygodnia za oceanem - oto informacje, które znalazły się w dzisiejszym Przeglądzie Pływackich Wydarzeń!

Flanders Swimming Cup: Szybki początek sezonu!

Joanna Kwatera 2018-01-22 21:35
W zeszłym tygodniu tegoroczne zmagania na długiej pływalni zainaugurowali Amerykanie, a w miniony weekend swoją dyspozycję podczas zmagań w piętnastej jubileuszowej edycji Flanders Speedo Cup sprawdzali Europejczycy. Do stolicy Belgii przybyła mocna ekipa z Holandii z Ranomi Kromowidjojo na czele, ale znakomite występy zaliczyli także Marco Koch i Danas Rapsys.

TYR PSS: Dominacja obcokrajowców na dystansach

Joanna Kwatera 2018-01-15 15:53
Ostatniego dnia pływackich zmagań w zawodach z cyklu TYR Pro Swim Series zawodnicy ścigali się tylko w jednej konkurencji. Swoje pole do popisu w niedzielę mieli długodystansowcy, a na 1500m stylem dowolnym zwyciężali Chilijka i Japończyk. Ostatnia konkurencja miała również nieznaczny wpływ na wyłonienie liderów cyklu po pierwszym przystanku w Austin.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 14.01

Szymon Gagatek 2018-01-14 16:10

Najważniejsze pływackie imprezy 2018 roku zobaczymy w Telewizji Polskiej; już w poniedziałek początek rejestracji na mistrzostwa Europy Masters; LEN ma w planach zorganizowanie cyklu zawodów o Puchar Europy; wielka gwiazda nie wystartuje na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Gold Coast - wracamy z kolejnym Pływackim Przeglądem Wydarzeń!

TYR PSS: Nowa formuła, niesamowicie szybka Hannis!

Joanna Kwatera 2018-01-14 14:53
Trzeci dzień pływackich zmagań w TYR Pro Swim Series w Austin obfitował w nowe konkurencje, które od 2018 roku zostały włączone do prestiżowego amerykańskiego cyklu tych rozgrywek. Najpierw wyłoniono najlepszych sprinterów, a później zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego „tajemniczego zmiennisty”, wzbudzając tym mnóstwo emocji.

TYR PSS: Juniorzy w natarciu

Joanna Kwatera 2018-01-13 16:22
Doskonałe występy zawodników z kategorii juniorskich były ozdobą drugiego dnia rywalizacji w TYR Pro Swim Series w Austin. Na pływalni Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center błyszczeli również medaliści ostatnich mistrzostw świata, które odbyły się na Węgrzech, a dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał w piątek Chase Kalisz.

TYR PSS: Amerykanie vs Chińczycy

Joanna Kwatera 2018-01-12 09:21
W Austin wystartowała kolejna edycja zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series i choć to dopiero początek sezonu kibice byli świadkami kilku naprawdę niezłych występów. W czwartek rywalizacja stała na dobrym poziomie, a prym wiedli olimpijczycy oraz medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Wygrywali jednak nie tylko Amerykanie.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 9.01

Joanna Kwatera 2018-01-09 12:47
Katinka Hosszu na rozdrożu, gwiazdy na liście pierwszego przystanku TYR Pro Swim Series, Anglicy ogłosili skład reprezentacji pływaków na Igrzyska Wspólnoty Narodów, włoska żabkarka zakończyła karierę – oto garść informacji, która znalazła się w dzisiejszym Przeglądzie Pływackich Wydarzeń!

Ice Swimming German Open - Rekord Świata na 1km Hani Bakuniak

Szymon Gagatek 2018-01-09 08:17
Rekord Świata na 1km Hanny Bakuniak ze Szczecina i nowy polski rekord w Księdze Guinnessa, dublet Polek na dystansie 50m dowolnym, złoto na 50m motyl dla Marka Rothera, dwa srebra w sztafetach i dużo więcej. Razem 22 medale dla Polski w IV Otwarych Mistrzostwach Niemiec w zimowym pływaniu zdobyła ekipa Polish Ogrodnik Team.

Nowy rok, nowe cele

Joanna Budzis 2018-01-04 20:07

Nowy rok to początek przygotowania do długiego sezonu. Przerwa świąteczna należała się każdemu, a odpoczynek fizyczny i mentalny z pewnością okazał się bezcenny, dla wszystkich zaangażowanych w sport. Jak zacząć nowy rok? Zanim weźmiesz się za postanowienia noworoczne, poświęć chwilę na refleksję czego dokonałeś w minionych dwunastu miesiącach. Jak zawsze podkreślam, zacznij od przybicia sobie piątki za wysiłek, sukcesy i progres, potem płynnie przejdź do określenia co okazało się być poniżej twoich (nie innych) oczekiwań.

Najbardziej wartościowe polskie starty w 2017 roku

Szymon Gagatek 2017-12-31 16:28

Aż czterdzieści razy, znacznie częściej niż w ubiegłym roku, polscy pływacy przekraczali w ostatnich dwunastu miesiącach magiczną barierę 900 pkt FINA za swoje występy. Warto podkreślić, że po roku przerwy do tego zestawienia powróciły nasze panie. Co więcej, to właśnie do kobiety należał najbardziej wartościowy wynik 2017 roku.