Aktualności

MŚ niepełnosprawnych: Woźniak z brązowym medalem

Marcin Ryszka 2017-12-05 15:22
Za nami trzeci dzień mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbywają się w Meksyku. Po dwóch medalach Wojciecha Makowskiego, kolejny krążek dla naszej reprezentacji wywalczyła tym razem Paulina Woźniak. Polka zakończyła finał 200 m stylem zmiennym w grupie SM9 na trzeciej pozycji!

MŚ niepełnosprawnych: Makowski się nie zatrzymuje!

Marcin Ryszka 2017-12-04 09:58

Za nami drugi dzień mistrzostw świata osób niepełnosprawnych. Za sprawą świetnego występu Wojciecha Makowskiego w jego koronnej konkurencji na pływalni w Meksyku po raz pierwszy wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Mogliśmy też zobaczyć jak aż trzech naszych reprezentantów otarło się o podium.

Warszawska euforia na zakończenie sezonu

Szymon Gagatek 2017-12-03 23:56
Na pływalni Wodnego Parku Warszawianka w miniony weekend odbyły się XXII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w kategorii Masters. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 353 zawodników z 63 klubów z Polski i zagranicy. Wśród znamienitych pływaków na listach startowych znalazło się także nazwisko mistrza świata z Montrealu Pawła Korzeniowskiego, który swoją osobą uświetnił to widowisko.

MŚ niepełnosprawnych: Na początek srebro!

Marcin Ryszka 2017-12-03 08:16

Znakomicie rozpoczęły się dla nas mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych w Meksyku! Podczas pierwszego dnia zawodów zaprezentowało się czworo naszych reprezentantów, a rywalizację w sesji popołudniowej zakończyliśmy ze srebrnym medalem zdobytym przez Wojciecha Makowskiego na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Kopenhaga 2017: Mistrzostwa w Telewizji Polskiej

Szymon Gagatek 2017-12-03 00:43
Dobra informacja dla wszystkich fanów pływania w naszym kraju! Zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy na krótkim basenie (13-17 grudnia) będzie można oglądać w Telewizji Polskiej. Sesje finałowe z udziałem czołówki pływaków Starego Kontynentu (w tym, miejmy nadzieję, także reprezentantów naszego kraju) pokaże stacja TVP Sport.

Liga SMS: Gospodarze triumfują!

Szymon Gagatek 2017-12-02 22:57
Pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia okazali się najlepszą drużyną I rundy rozgrywek tegorocznej Ligi SMS. Najliczniejsza ekipa tych zawodów w dwudniowej rywalizacji zdecydowanie triumfowała przed własną publicznością, dystansując drugich w tabeli Wrocławian o 162 punkty. W piątek i w sobotę na oświęcimskiej pływalni błyszczał formą także Kacper Stokowski.

Kopenhaga 2017: Wielka gwiazda nie wystartuje w Royal Arenie

Szymon Gagatek 2017-12-02 01:59

Mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Kopenhadze będą już drugimi z rzędu, na których zabraknie jednej z największych gwiazd europejskiego pływania, Mirei Belmonte. Hiszpańska federacja (RFEN) potwierdziła w piątek decyzję 27-latki o wycofaniu się z najważniejszej imprezy sezonu zimowego, wydając na swojej stronie internerowej specjalne oświadczenie.

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – zapowiedź

Marcin Ryszka 2017-12-02 00:46

W sobotę 2 grudnia w Meksyku rozpoczną się długo wyczekiwane mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych. Nasz kraj będzie reprezentowało dziesięcioro zawodników, a relacje ze startów biało-czerwonych będzie można przeczytać oczywiście na łamach naszego portalu. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Liga SMS: Oświęcim na czele

Szymon Gagatek 2017-12-01 23:06
Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia prowadzi po pierwszym bloku rywalizacji I rundy Ligi SMS, która rozpoczęła się dziś na pływalni w Oświęcimiu. W zespole gospodarzy prym wiodła w piątek ich liderka Katarzyna Kołodziej, zdobywając aż trzy medale. Ze znakomitej strony pokazał się także Kacper Stokowski, który zachwycił kibiców swoim występem na dystansie 50m stylem dowolnym.

Liga SMS: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-12-01 00:39
Przed nami kolejny sezon rozgrywek w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego. Pierwsze z dwóch zawodów, które wyłonią najlepszą drużynę w Polsce, startują już w piątkowe popołudnie w Oświęcimiu. Tytułu bronią pływacy ze Szczecina, ale gospodarze na pewno spróbują pokrzyżować im plany. My postanowiliśmy sprawdzić, na co tym razem zwrócić szczególną uwagę.

GP Poznań: Poznań wyłonił wyjściową jedenastkę!

Szymon Gagatek 2017-11-26 20:38
Cztery osoby dołączyły w niedzielę do składu kadry, która wyleci w grudniu na mistrzostwa Europy na krótkim basenie do Kopenhagi. W kolejnym przystanku Arena Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu najlepsi okazali się Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Filip Zaborowski, a juniorzy ustanawiali kolejne znakomite rekordy kraju.

GP Poznań: Siedmioro z przepustkami

Szymon Gagatek 2017-11-26 00:24
Osiem osób wywalczyło indywidualne przepustki na mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Kopenhadze podczas pierwszego dnia zmagań w Arena Grand Prix Polski w Poznaniu, będącego również imprezą kwalifikacyjną na grudniowy czempionat. W kadrze znaleźli się również utalentowani juniorzy, a niespodzianek dostarczyli przysłowiowi „pewniacy”.

GP Poznań: Rekordowe juniorskie popisy!

Szymon Gagatek 2017-11-26 00:14
Poza znakomitymi występami zawodników, którzy walczą w Poznaniu o przepustki na mistrzostwa Europy w Kopenhadze, fantastycznie zaprezentowali się dziś na Termach Maltańskich także juniorzy, którzy ustanowili siedem nowych rekordów Polski w swoich kategoriach wiekowych, a dwukrotnie w rekordowe tabele wpisywali się dziś Aleksandra Knop i Paweł Uryniuk.

Grand Prix w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-24 18:06
Już w najbliższy weekend będziemy świadkami jednej z najważniejszych pływackich imprez sezonu zimowego. W Poznaniu odbędą się kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski, które będą jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy w Kopenhadze. Krajowa czołówka w Termach Maltańskich na pewno dostarczy nam wielu emocji!

Wojdak nominowany w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Szymon Gagatek 2017-11-23 19:17

Po roku przerwy środowisko pływackie znów ma swojego przedstawiciela w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski! Na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono dziś 20 nominowanych za sukcesy w 2017 roku. Wśród wyróżnionych po raz pierwszy w karierze znalazł się wicemistrz świata z Budapesztu Wojciech Wojdak.

Megatiming.pl poleca: Pool Camera

Szymon Gagatek 2017-11-23 13:36
Wideoanaliza techniki pływania już od kilku lat stale zyskuje na popularności. W Polsce to narzędzie przeznaczone dla zawodników oraz trenerów i przyczyniające się do poprawiania uzyskiwanych rezultatów wciąż jest jednak wykorzystywane sporadycznie. Z pomocą przychodzi Pool Camera - nowość na naszym krajowym podwórku.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters: W Gliwicach padł rekord Europy!

Szymon Gagatek 2017-11-20 20:39
Niesamowita atmosfera, znamienici goście na trybunach, próba bicia rekordu świata, wiele nowych rekordów kraju i rekord Europy Masters Zbigniewa Januszkiewicza – tak w skrócie można podsumować trzy dni pływackich zmagań Mastersów podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w tej kategorii, które odbyły się na pływalni „Olimpijczyk” W Gliwicach.

PŚ: Sjoestroem zdetronizowała Hosszu

Szymon Gagatek 2017-11-20 01:01

Kolejny sezon Pucharu Świata w pływaniu za nami. Ostatnie zawody tegorocznego cyklu odbyły się w Singapurze, a najlepiej poradzili sobie w nich Cate Campbell i Władimir Morozow. Na ceremonii wręczania nagród najbardziej radośni byli jednak Sarah Sjoestroem i Chad le Clos, którzy okazali się bezkonkurencyjni w klasyfikacji końcowej.