Aktualności

Helsinki 2018: Srebro okraszone rekordem Polski

Dagmara Macner 2018-07-05 22:21
Drugi dzień Mistrzostw Europy Juniorów przeszedł już do historii. Ustanowiono trzy nowe rekordy Mistrzostw, a także przyznano dwa złote medale ex aequo na 100 grzbietowym mężczyzn. Mieliśmy również polski akcent. Na podium konkurencji 200 metrów stylem klasycznym wskoczył Jan Kałusowski.

Helsinki 2018: Kałusowski wchodzi do finału

Dagmara Macner 2018-07-05 00:55
Finałowa sesja pierwszego dnia Mistrzostw Europy Juniorów, które odbywają się w Helsinkach już za nami. Najlepiej w półfinałach spisał się Jan Kałusowski, który awansował z trzecim czasem do czwartkowego finału dwustu metrów stylem klasycznym. Blisko wywalczenia miejsca na podium była męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym.

Helsinki 2018: Pięć półfinałów oraz sztafeta na finał

Dagmara Macner 2018-07-04 14:48
Od środy w Helsinkach trwają Mistrzostwa Europy Juniorów. Walkę o półfinały, finały i medale tej imprezy rozpoczęli również polscy juniorzy. Do popołudniowych półfinałów zakwalifikowało się pięciu naszych reprezentantów, a męska sztafeta z czwartym rezultatem awansowała do finału konkurencji 4x100 metrów stylem dowolnym.

Helsinki 2018: Na podbój Finlandii

Szymon Gagatek 2018-07-03 09:41
Już od jutra 31-osobowa kadra młodych polskich pływaków ruszy do walki w 45. Mistrzostwach Europy Juniorów. Zmagania o medale po raz drugi w historii odbędą się w Helsinkach, które są już gotowe do przyjęcia wschodzących gwiazd naszej dyscypliny. Co przyniesie pięciodniowa rywalizacja w Mäkelänrinne Swimming Centre?

Trofeo Sette Colli: Rekord świata Govorova!

Joanna Kwatera 2018-07-03 00:59
Rekord świata Andriia Govorova w sprincie stylem motylkowym, a także rekord Ameryki Południowej i rekordy narodowe oraz wiele znakomitych wyników, plasujących zawodników na czołowych miejscach w historii pływackich osiągnięć, były ozdobą rozegranego w weekend w Rzymie mitingu Sette Colli. A działo się naprawdę dużo!

MP 14-latków: Rekordowe sztafety

Joanna Kwatera 2018-07-01 20:41
Mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich przeszły już do historii, a w trzydniowej rywalizacji najlepiej spisała się drużyna MUKS Piętnastki Bydgoszcz, która wygrała ranking drużynowy. W klasyfikacji medalowej triumfy święciły za to kluby pięciokrotnych złotych medalistów tych mistrzostw Olimpijczyk Suwałki Filipa Kosińskiego i Delfin Piotrków Trybunalski Wiktorii Guść.

MP 14-latków: Multimedalistów przybywa

Dagmara Macner 2018-06-30 23:09
Drugi dzień Mistrzostw Polski 14-latków za nami. Wiktoria Guść i Filip Kosiński mają w swoim dorobku już po cztery indywidualne złote medale. W klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu MUKS ”Piętnastka” Bydgoszcz. Emocjonujących wyścigów nie brakuje, pływacy ocierają się o rekordy Polski, a multimedalistów imprezy wciąż przybywa.

MP 14-latków: Rekord kraju Kosińskiego!

Joanna Kwatera 2018-06-29 22:41
W Olsztynie rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Polski juniorów 14-latnich i już pierwszy ich dzień przyniósł znakomite rezultaty. Na pływalni Aquasfera padł rekord Polski w tej kategorii wiekowej, a ustanowił go na 200m stylem grzbietowym Filip Kosiński. Znakomicie startowały też reprezentantki Polski.

MP 14-latków: Rocznik 2004 po raz pierwszy w tym roku

Dagmara Macner 2018-06-29 09:12
Zmiany w kalendarzu Polskiego Związku Pływackiego sprawiły, że w tym roku w marcu nie byliśmy świadkami zmagań o tytuły Mistrzów Polski na krótkiej pływalni. 14 - latkowie musieli poczekać aż do końca czerwca, aby w olsztyńskiej Aquasferze walczyć o miano najlepszych na długiej pływalni. Stolica województwa warmińsko - mazurskiego przez trzy dni będzie areną zmagań zawodników urodzonych w 2004 roku.

MP Masters: W Poznaniu padł rekord Europy!

Joanna Kwatera 2018-06-25 20:25
W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w kategorii Masters. Tym razem najlepszych pływaków-weteranów gościły Termy Maltańskie, na których padło wiele wartościowych rezultatów. Najważniejszym z nich był jednak wyczekiwany rekord Europy Masters Zbigniewa Januszkiewicza, z którym pływak z Opola rozprawił się ostatniego dnia zawodów.

Rozmowy w studiu Megatiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2018-06-23 09:09

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.

Puchar Świata OW: Polacy w trzeciej dziesiątce

Dagmara Macner 2018-06-18 13:24
Aktualni Mistrzowie Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w sobotę wystartowali w kolejnej odsłonie zawodów FINA/HOSA Marathon Swim World Series 2018. Czwartą rundę zawodów gościł węgierski Balatonfured. Polacy: Justyna Burska i Krzysztof Pielowski zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce.

Mare Nostrum: Trzy krążki w stolicy Katalonii

Dagmara Macner 2018-06-15 10:33
Drugi cykl zawodów Mare Nostrum odbył się w Barcelonie. W Hiszpanii w ekipie biało – czerwonych zaprezentowało się siedemnastu pływaków: 7 kobiet i 10 mężczyzn. W stolicy Katalonii polscy pływacy wywalczyli trzy krążki: dwa srebrne i jeden brązowy. Podczas Ciutat de Barcelona na podium stanęli: Radosław Kawęcki, Kacper Stokowski i Dawid Szwedzki.

Koniec roku szkolnego, a sezon dalej trwa

Joanna Budzis 2018-06-14 23:54

Koniec roku szkolnego, a tutaj jeszcze parę tygodni przygotowań do głównej imprezy sezonu. Końcówka sezonu, jak sama pamiętam, to okres niezwykle wymagający dla nastoletnich zawodników. Jak tu wykrzesać z siebie energię, koncentrację, motywację, kiedy wszyscy dookoła rozkoszują się piękną pogodą, wolnymi popołudniami, a za chwilę wakacjami?! Utrzymanie motywacji i systematyczności w wykonywaniu swoich codziennych zadań to w tym okresie nie lada wyzwanie. Dodatkowo, zaraz kolejny sprawdzian, czyli opanowanie stresu i niepokoju przed startem.

Warszawskie święto pływania w wodach otwartych nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Szymon Gagatek 2018-06-11 23:22
Tegoroczne Mistrzostwa Warszawy to już piąta edycja zawodów Warsaw Open Water organizowanych przez Warsaw Masters Team przy współpracy ze stołecznym WOPR-em. Tradycyjnie zawody na Jeziorku Czerniakowskim rozpoczynają rywalizację w Pucharze Polski Masters i notują rekordową frekwencję wśród zawodów na wodach otwartych.

TYR PSS: Świtkowski znów na podium!

Joanna Kwatera 2018-06-11 19:49
Czwartego dnia rozgrywek TYR Pro Swim Series w Santa Clara Jan Świtkowski po raz kolejny stanął na podium, tym razem zajmując drugą lokatę w zmaganiach kraulistów. Rewelacyjny rezultat w sprincie stylem klasycznym zanotowała natomiast Lilly King, poprawiając jeszcze czas, który plasuje ją na pozycji liderki światowych list najlepszych wyników tego sezonu.

Mare Nostrum: Rekord Azji Ikee!

Joanna Kwatera 2018-06-11 18:26
Miting Mare Nostrum w Canet en Roussillion zgromadził jak co roku wiele gwiazd światowego pływania, które mimo, że nie w najwyższej formie, zaprezentowały się ze znakomitej strony. Formą błysnęła Japonka Rikako Ikee, a także w stylu klasycznym Yulia Efimova. Na zawodach we Francji odnotowano też ważne powroty...

Mare Nostrum: Dziesięć polskich medali!

Joanna Kwatera 2018-06-10 23:35
Dziesięć medali zdobyli polscy reprezentanci podczas mitingu Mare Nostrum, który odbył się w ten weekend w Cannet de Roussillon. Najwięcej, bo aż cztery razy stawał na podium Konrad Czerniak. W stylu grzbietowym z bardzo dobrej strony pokazał się też Kacper Stokowski, który dwukrotnie był drugi.