Aktualności

NCAA: Kolejne polskie starty za oceanem

Jan Urbaniak 2017-10-31 18:57
W miniony weekend, jak co tydzień, wiele się działo w lidze akademickiej za oceanem. Sezon rozgrywek NCAA powoli się rozkręca, przez co możemy podziwiać coraz więcej polskich zawodników w pojedynkach międzyuczelnianych. Jak tym razem prezentowali się najlepsi? Oto nasze podsumowanie startów biało-czerwonych.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 30.10

Szymon Gagatek 2017-10-30 18:00
Australijczycy wybrali najlepszych pływaków sezonu; sprawa Ryan'a Lochte nadal na wokandzie; Chińczycy zorganizują Uroczystą Galę "Wieczór Gwiazd"; brytyjscy pływacy powiedzą sobie sakramentalne "tak" - oto skrót wydarzeń, które znalazły się dziś w Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 28.10

Szymon Gagatek 2017-10-28 16:45

Jeden z najlepszych brazylijskich zmiennistów zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu; Amerykanie wybrali nowego dyrektora generalnego kadry narodowej; włoscy pływacy wiedzą już, gdzie będą przygotowywać się do igrzysk w Tokio; Cesar Cielo szykuje formę na mistrzostwa świata na krótkim basenie - oto dzisiejszy Pływacki Przegląd Wydarzeń!

Dwudzieste szóste złoto Seebohm

Szymon Gagatek 2017-10-28 14:28

W piątek Emily Seebohm została najbardziej utytułowaną pływaczką w historii mistrzostw Australii na krótkim basenie, a już dzień później, na zakończenie trzydniowych zawodów w Adelajdzie, dołożyła do swojej kolekcji kolejne złoto. Tym razem 25-latka stanęła na najwyższym stopniu podium na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Kolejny rekordowy występ Cate Campbell

Szymon Gagatek 2017-10-27 22:44

Po rewelacyjnym występie podczas pierwszego dnia mistrzostw Australii na krótkim basenie i ustanowieniu rekordu świata na 100 m stylem dowolnym, Cate Campbell ponownie zaimponowała formą. Pływaczka z Antypodów w piątek triumfowała w Adelajdzie na dystansie o połowę krótszym, poprawiając najlepszy wynik w historii swojego kraju.

Udany miting pływacki

Szymon Gagatek 2017-10-27 22:40

Łzy szczęścia i smutku lały się z oczu uczestników, opiekunów i kibiców VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny wspaniałe zawody pływackie. 

Materiał prasowy

Campbell nie powiedziała ostatniego słowa! Rekord świata w Adelajdzie

Szymon Gagatek 2017-10-26 20:51

Niesamowity wynik Cate Campbell był ozdobą pierwszego dnia mistrzostw Australii na krótkim basenie w Adelajdzie. Dwudziestopięciolatka w wielkim stylu odzyskała rekord świata na dystansie 100 m stylem dowolnym, niebezpiecznie zbliżając się go granicy pięćdziesięciu sekund! W sesji finałowej świetnie spisały się też inne gwiazdy.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 26.10

Szymon Gagatek 2017-10-26 13:49

Włoscy pływacy najlepsi w tegorocznym cyklu Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych; pobyt Ruty Meilutyte w Australii spowodował przesunięcie premiery dokumentu o Litwince; Irlandczycy ogłosili skład kadry na mistrzostwa Europy; Fred Vergnoux może już wkrótce wrócić do ojczyzny - to skrót wydarzeń, które znajdziecie w naszym dzisiejszym przeglądzie.

Tchórz lepsza od Belmonte! Polki z rekordami w Saint-Dizier

Szymon Gagatek 2017-10-24 16:55

Gdy w trakcie weekendu w Oświęcimiu rozpoczynał się cykl Grand Prix, część czołowych polskich pływaków wybrała się w podróż do Francji, by wystartować tam w prestiżowym, corocznym mitingu w Saint-Dizier. Gwiazdami imprezy okazały się Alicja Tchórz i Dominika Sztandera, które wygrały łącznie siedem konkurencji i ustanowiły cztery rekordy zawodów!

NCAA: Świtkowski już wygrywa

Jan Urbaniak 2017-10-24 16:40
Ostatnie weekendy października to już tradycyjnie początek międzyuczelnianych pojedynków w Stanach Zjednoczonych. Jak co roku w lidze NCAA obecnych jest wielu Polaków. Niektórzy z nich, jak Jan Świtkowski czy też Klaudia Naziębło, już na starcie sezonu prezentują dobrą formę. Jak nasi reprezentanci wypadli w ostatnich dniach?

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 24.10

Szymon Gagatek 2017-10-24 09:27
Australijska pływaczka oczyszczona z zarzutów; Holendrzy biją rekordy; niemieccy sportowcy utworzyli nową organizację; legenda długich dystansów w nowej roli – oto skrót najważniejszych wydarzeń, które znalazły się w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Grand Prix: Urbańczyk i Wojdak najlepsi w Oświęcimiu

Szymon Gagatek 2017-10-22 21:46
Drugim dzień zmagań na odnowionej pływalni w Oświęcimiu również dostarczył kibicom pływania wielu emocji. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, a wśród nich wyróżniał się Kacper Stokowski. Triumfatorami pierwszych zawodów obecnej edycji Arena Grand Prix zostali zawodnicy z Łodzi i Brzeska.

Grand Prix: Oświęcim podziękował mistrzowi

Szymon Gagatek 2017-10-22 00:30
Drugi blok zawodów Arena Grand Prix w Oświęcimiu oprócz rywalizacji stojącej na wysokim poziomie, zawierał także elementy nostalgiczne. Po raz ostatni w swojej karierze zawodniczej do wody wskoczył Paweł Korzeniowski, a kibice i oficjele zgotowali mu pożegnanie godne mistrza! Na odnowionej pływalni padł też pierwszy rekord Polski!

Grand Prix: Faworyci zaczęli marsz po zwycięstwo!

Szymon Gagatek 2017-10-21 14:39
Na odmienionej nie do poznania pływalni w Oświęcimiu prawie sześciuset zawodników z kraju i zagranicy zainaugurowało kolejną edycję cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Pierwsze ważne zawody w sezonie zimowym w tym roku dobrze rozpoczęli kadrowicze, choć zdolna młodzież mocno deptała im po piętach. Formą błysnęła Aleksandra Urbańczyk oraz Wojciech Wojdak.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 21.10

Szymon Gagatek 2017-10-21 00:05
Anglicy ogłosili skład na grudniowe mistrzostwa Europy w Kopenhadze; amerykańska pływaczka uhonorowana nagrodą dla sportsmenki roku; tajemnicza kontuzja mistrzyni świata; najczęściej dekorowany w olimpijskiej historii chiński pływak został magistrem – oto wydarzenia, które znalazły się w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Grand Prix w Oświęcimiu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-10-20 19:24
Po ponad czterech latach przerwy najważniejszy cykl zawodów pływackich w naszym kraju wraca do Oświęcimia! W zmodernizowanym obiekcie przy ulicy Chemików już jutro zainaugurowany zostanie kolejny sezon Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z tej okazji tradycyjnie przygotowaliśmy więc analizę pięciu rzeczy, na które w najbliższy weekend warto zwrócić szczególną uwagę.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 20.10

Szymon Gagatek 2017-10-20 09:22

Brytyjczycy nie wystartują na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Meksyku; czołowa szwajcarska pływaczka postanowiła zakończyć karierę; uruchomiono petycję w sprawie nazwania pływalni olimpijskiej na igrzyska w Paryżu w 2024 roku; Brazylijczycy ponownie najlepsi w Raia Rapida - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

Gliwice NIGHT&LIGHTS SWIM

megatiming 2017-10-16 22:42
Już 11 listopada 2017 w Gliwicach w Krytej Pływalni „Olimpijczyk” odbędą się zawody pływackie pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM. Będzie to już druga edycja tej imprezy pływackiej, która jest pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce rozgrywaną przy alternatywnym oświetleniu obiektu, podczas której rywalizacja sportowa na basenie ma taką oprawę.