Aktualności

NCAA: Zuchowicz w pierwszej trójce

Szymon Gagatek 2018-03-16 10:42

Sztafeta Uniwersytetu Indianapolis, z Janem Zuchowiczem na żabkarskim odcinku, zajęła trzecie miejsce na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia zmagań w mistrzostwach II Dywizji NCAA Indywidualnie spośród biało-czerwonych najlepiej poradziła sobie Zuzanna Chwadeczko, która była czwarta na 100 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Sztafeta z Naziębło w finale B

Szymon Gagatek 2018-03-15 20:24

Podczas czwartkowego poranka rywalizacja o tytuł najlepszej żeńskiej drużyny NCAA rozgorzała na dobre! W eliminacjach drugiego dnia mistrzostw akademickiej ligi w Columbus działo się sporo interesujących rzeczy, wystąpiły też obie Polki. Klaudia Naziębło wraz z koleżankami z Virginia Tech wywalczyła awans do finału B na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym. 

NCAA: Cztery Polki w finałach A

Szymon Gagatek 2018-03-15 20:00

Zakończyła się już druga sesja eliminacyjna mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Na słupkach startowych obiektu należącego do Uniwersytetu Wingate w czwartkowy poranek pojawiło się aż ośmioro biało-czerwonych. Awans do finałów A wywalczyły cztery Polki. Indywidualnie najlepiej spisała się po raz kolejny Zuzanna Chwadeczko.

NCAA: Chwadeczko podwójną wicemistrzynią II Dywizji!

Szymon Gagatek 2018-03-15 02:58

Niesamowity występ Zuzanny Chwadeczko na dystansie 200 jardów stylem zmiennym był ozdobą polskich startów podczas pierwszego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA w Greensboro. Lublinianka została wicemistrzynią ligi, ustanawiając przy okazji najlepszy czas w historii polskiego pływania na jardach! Chwilę później druga była również w zmaganiach sztafetowych.

NCAA: Wszystko zgodnie z planem. Inauguracja dla Uniwersytetu Stanforda

Szymon Gagatek 2018-03-15 02:16

Za nami inauguracja kobiecych mistrzostw I Dywizji NCAA. W środę w Columbus odbyła się tylko jedna konkurencja - panie rywalizowały na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym. Niespodzianki nie było. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Uniwersytetu Stanforda, które do zwycięstwa poprowadziła Katie Ledecky.

NCAA: Pierwsze finały Chwadeczko

Szymon Gagatek 2018-03-14 19:39

Zuzanna Chwadeczko bardzo udanie rozpoczęła starty na mistrzostwach II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Lublinianka startująca w barwach Uniwersytetu Drury bez problemów awansowała do finałowej rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, a dodatkowo wraz z koleżankami wygrała eliminacje sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym.

Grand Prix w Lublinie:Tchórz i Majchrzak najlepsi!

Joanna Kwatera 2018-03-11 14:08
Ostatni blok zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Lublinie obfitował w niespodzianki i nieprzewidziane wydarzenia, a na pływalni Aqua Lublin kibice doczekali się także rekordowych rezultatów. W klasyfikacji generalnej triumfowali ostatecznie Ci, na których zwycięstwo najbardziej liczono, a więc Alicja Tchórz i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Lublinie: Faworyci na czele

Joanna Kwatera 2018-03-10 21:08
Po raz kolejny starcie młodości z doświadczeniem przyniosło wiele emocji kibicom zgromadzonych na pływalni Aqua Lublin. W popołudniowym bloku pływackich zmagań pierwszego dnia Arena Grand Prix Polski prym znów wiedli faworyci, ale niesamowite szarże zafundowała też Aleksandra Knop, która nawet pobiła swój rekord życiowy na 200m stylem zmiennym.

Długi basen po raz pierwszy w cyklu Arena Grand Prix

Dagmara Macner 2018-03-10 14:18
W lublińskiej pływalni rozpoczęły się zmagania pływaków na basenie 50 – metrowym w cyklu zawodów Arena Grand Prix Puchar Polski. Ponad siedmiuset zawodników reprezentujących 113 klubów stanęło na starcie zawodów w Lublinie. Sprawdźcie sami, jak radzą sobie pływacy w tej części sezonu; niespełna dwa i pół miesiąca przed krajowym czempionatem.

Grand Prix w Lublinie: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-03-09 19:56
Sezon letni błyskawicznie nabiera tempa, czas więc na długi basen! Na zaledwie 75 dni przed rozpoczęciem mistrzostw Polski najlepsi pływacy w naszym kraju sprawdzą swoją formę na kolejnych zawodach Arena Grand Prix w sezonie 2017/2018. Tym razem miejscem zmagań będzie Aqua Lublin. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie weekendu.

NCAA: Polskie trio zaproszone na mistrzostwa

Szymon Gagatek 2018-03-09 15:15

Trzech polskich zawodników wystąpi w mistrzostwach I Dywizji NCAA mężczyzn w pływaniu, które odbędą się w dniach 21-24 marca w Minnesocie. Tak jak przed rokiem, w gronie najlepszych bez większych problemów znaleźli się Jan Świtkowski i Paweł Sendyk. Namieszać w czołówce spróbuje natomiast debiutujący w tej doborowej stawce Jacek Arentewicz.

Twój wyścig, twoja bajka

Joanna Budzis 2018-03-08 21:03

Przygotowując się do kolejnych startów w sezonie, warto zastanowić się na czym koncentrujemy uwagę tuż przed startem. To czego dotyczą nasze myśli przed ważnym wyścigiem, a nawet podczas treningu, może skutecznie przeszkodzić w osiągnieciu zadowalających rezultatów. Nawet najbardziej świadomi i doświadczeni zawodnicy, wpadają w pułapkę obsesyjnego myślenia o wyniku, miejscach, rywalizacji z innym zawodnikiem lub późniejszych konsekwencjach ich wyścigu.  Jedno jest pewne, nie da się tak po prostu nie myśleć. Co zatem zrobić?

NCAA: Szczęśliwa ósemka z kwalifikacją na mistrzostwa II Dywizji

Szymon Gagatek 2018-03-07 14:39

Już za niespełna tydzień rozpoczną się w Greensboro mistrzostwa NCAA II Dywizji. Jak co roku na starcie tej imprezy nie zabraknie Polaków. Kwalifikację indywidualną w sezonie 2017/2018 uzyskało ośmioro biało-czerwonych. W tym gronie znalazło się między innymi trzech debiutantów: Patryk Goliński, Jan Suchan i Jan Zuchowicz.

TYR PSS: Amerykanie dokończyli dzieła

Joanna Kwatera 2018-03-05 20:45
Ostatnim aktem zakończonych w niedzielę w Atlancie czterodniowych zmagań w zawodach z cyklu TYR Pro Swim Series były wyścigi na 1500m stylem dowolnym, które padły łupem Amerykanów. Po dwóch przystankach tej imprezy i znakomitej postawie w miniony weekend na prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu wysunęli się Taylor Ruck i Chase Kalisz.

TYR PSS: Amerykańska ofensywa

Joanna Kwatera 2018-03-04 14:34

Przedostatni dzień zmagań na pływalni Georgia Tech w Atlancie stał pod znakiem niesamowicie zaciętych pojedynków, a Amerykanie w dziesięciu rozegranych w sobotę konkurencjach ustąpili miejsca obcokrajowcom tylko w dwóch z nich. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał tej nocy Chase Kalisz, który w obu startach uzyskał najlepsze w tym roku wyniki na świecie.

TYR PSS: Porywający występ Ruck!

Joanna Kwatera 2018-03-03 18:31
Niesamowitą formą błyszczała także drugiego dnia zmagań w zawodach TYR Pro Swim Series w Atlancie kanadyjska gwiazda młodego pokolenia pływaczek Taylor Ruck, która w znakomitym stylu wygrała dwie kolejne konkurencje i biła rekord kraju. Najlepszymi czasami w tym roku na świecie popisywali się także Amerykanie.

Australia: Campbell blisko rekordu świata!

Szymon Gagatek 2018-03-03 14:09

Zaledwie 4-dniowe mistrzostwa Australii na długim basenie dobiegły końca. Ostatni dzień zmagań w Gold Coast mocnym akcentem zwieńczyła Cate Campbell, która triumfowała na dystansie 50 m stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekord Commonwealthu. Do najlepszego czasu w historii tej konkurencji zabrakło jej tylko dwunastu setnych sekundy!

Australia: Trzecie złoto Titmus

Szymon Gagatek 2018-03-03 01:04
Ariarne Titmus dołożyła do swojej kolekcji już trzecie złoto zdobyte podczas mistrzostw Australii w Gold Coast, które dla pływaków z Antypodów są jednocześnie kwalifikacjami do kadry narodowej na kwietniowe Igrzyska Wspólnoty Narodów. Osiemnastolatka tym razem nie miała sobie równych na dystansie 800 m stylem dowolnym.