Aktualności

PŚ: Zacięta rywalizacja. Pielowski 16. w Chinach

Szymon Gagatek 2017-10-16 20:01

Mający za sobą świetne występy na mistrzostwach świata i Uniwersjadzie Krzysztof Pielowski zebrał kolejne cenne doświadczenie w rywalizacji na wodach otwartych. Zawodnik Kormorana Olsztyn po bardzo wyrównanym wyścigu zajął 16. miejsce w przedostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym na dystansie 10 km.

Pływackie Święto w Szczecinie i Opolu!

Szymon Gagatek 2017-10-15 13:04
Weekend na krajowych pływackich arenach obfitował w kilka ciekawych wydarzeń, a sezon zimowy ruszył już pełną parą. W zawodach pokazali się reprezentanci naszego kraju, notując kilka wartościowych rezultatów, dla których było to zapewne tylko przetarcie przed startującą za tydzień kolejną edycją cyklu Grand Prix, którego pierwsze zawody odbędą się na odnowionej pływalni w Oświęcimiu.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 13.10

Szymon Gagatek 2017-10-13 23:33
Znamy składy niedzielnego starcia sprinterów w "Raia Rapida", LEN ogłosił nowego dyrektora wykonawczego, medaliści olimpijscy z wizytą w Australii, Peaty wyróżniony honorowym brytyjskim odznaczeniem – oto informacje, które znalazły się dziś w Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 11.10

Szymon Gagatek 2017-10-11 20:14
Zmiany w jednym z najbardziej popularnych cykli zawodów w USA; amerykańska gwiazda długich dystansów zmienia barwy klubowe; prestiżowa nagroda wywołała skandal wśród włoskich pływaków; japoński zmiennista zmienił stan cywilny – oto skrót informacji, które tym razem znalazły się Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Polacy wybierają USA! Stokowski w Gators

Szymon Gagatek 2017-10-11 07:43

Aż trzech polskich mistrzów Europy juniorów z Netanji w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym ogłosiło w ostatnich dniach chęć kontynuowania swoich karier w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku rozpoczną oni naukę na tamtejszych uniwersytetach. Wyboru dokonał między innymi Kacper Stokowski, który zamierza dołączyć do drużyny Florida Gators.

Tarnowskie Góry na szóstkę

Szymon Gagatek 2017-10-09 19:28

W sobotę w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach odbył się już VI Międzynarodowy Miting Pływacki z udziałem ponad 300 zawodników, którzy w trakcie rywalizacji o okazałe nagrody dostarczyli kibicom na trybunach niemałych emocji. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali reprezentująca gospodarzy Alicja Wojtkowiak oraz Rafał Bugdol z AZS AWF Katowice. 

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 9.10

Szymon Gagatek 2017-10-09 17:42

Znamy nową datę mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych; najlepsi zawodnicy europejskiego czempionatu w Kopenhadze otrzymają dodatkowe nagrody finansowe; Niemcy mają już bazę treningową na igrzyska w Tokio; ogłoszono nominacje do nagród "Golden Goggles" - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 8.10

Szymon Gagatek 2017-10-08 16:25
Włoscy sprinterzy na dopingu?; Phelps jednym z bohaterów filmu dokumentalnego; a także gwiazdą meczu ligi baseballowej; rosyjska olimpijka wzmocni szeregi uniwersytetu w Louisville – oto garść wydarzeń ze świata, która znalazła się w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

System oceniania

Joanna Budzis 2017-10-05 20:37

Brytyjskie podejście do sukcesu przedstawione przez Tima Jonesa wzbudziło spore zainteresowanie na ostatniej konferencji szkoleniowej trenerów pływania w Krakowie. Szef wyszkolenia British Swimming pokazał strukturę szkolenia i strategię, która kształtuje medalistów wielkich imprez sportowych.

PŚ: Drugie srebro Kawęckiego!

Szymon Gagatek 2017-10-05 20:25
Drugiego dnia zmagań w Pucharze Świata w Doha Radosław Kawęcki wywalczył już drugi srebrny medal tej imprezy, a dokonał tego w swojej koronnej konkurencji na 200m stylem grzbietowym. Na pływalni w Katarze nie brakowało też niespodziewanych rozstrzygnięć, a doskonałą dyspozycję zaprezentowali żabkarze.

Kolejne pływackie spotkanie w Tarnowskich Górach

Szymon Gagatek 2017-10-05 17:22

Wyjątkowi goście specjalni, zmiany w programie zawodów, nowa i nietypowa konkurencja - to wszystko sprawia, że tegoroczna VI edycja Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach zapowiada się bardzo ciekawie. Zawody, nad którymi objęliśmy patronat medialny, odbędą się już w najbliższą sobotę!

PŚ: Spokojna kwalifikacja Kawęckiego i Zaborowskiego

Szymon Gagatek 2017-10-05 12:39

Druga sesja poranna zmagań w zawodach Pucharu Świata w Dausze nie przyniosła większych niespodzianek. Na starcie stanęło dwóch biało-czerwonych: Radosław Kawęcki na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a Filip Zaborowski na 200 m stylem dowolnym i obaj bez problemów wywalczyli przepustki do popołudniowych wyścigów finałowych.

PŚ: Trzy medale polskich pływaków w Doha

Szymon Gagatek 2017-10-04 22:17
Trzech Polaków wystartowało w sesji popołudniowej podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Doha i każdy z nich opuszczał pływalnię w Katarze z medalem na szyi. Nasi reprezentanci zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Rewelacyjną formą błysnął w Hamad Aquatic Center rosyjski żabkarz oraz 15-letnia Chinka, która ustanowiła rekord świata juniorów.

PŚ: Polacy powalczą w finałach

Szymon Gagatek 2017-10-04 11:53
Czołowi pływacy świata nie zwalniają tempa. Pływacka karuzela przeniosła się właśnie do stolicy Kataru, gdzie w środę i czwartek rozegra się rywalizacja w kolejnej odsłonie zawodów Pucharu Świata. W Doha poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i wieczorem zaprezentują się w dwóch finałach.

PŚ: Kawęcki i Wojdak na podium!

Szymon Gagatek 2017-10-01 14:53
Srebrny i brązowy krążek zdobyli polscy pływacy, którzy rywalizowali drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Hong Kongu, a wywalczyli je Radosław Kawęcki i Wojciech Wojdak. Na pływalni w Victoria Park znów blisko rekordowych rezultatów zakręciły się rywalizujące z sobą o miano liderki tej prestiżowej imprezy - Katinka Hosszu i Sarah Sjoestroem.

PŚ: Trzech powalczy w trzech finałach

Szymon Gagatek 2017-10-01 10:08
W sesji finałowej drugiego dnia zawodów w Hong Kongu, podobnie jak wczoraj, zaprezentuje się cała trójka polskich pływaków. Eliminacje przebrnęli bez problemów, a także korzystali z możliwości automatycznej kwalifikacji do rozgrywki medalowej. Już w eliminacjach mieliśmy okazję oglądać naprawdę szybkie pływanie.

PŚ: Dwa medale Polaków!

Szymon Gagatek 2017-09-30 14:48
Dwa srebrne krążki w dwóch wyścigach zdobyli polscy pływacy startujący w zawodach z cyklu Puchar Świata w pływaniu w Hong Kongu. Radosław Kawęcki był drugi na 100m stylem grzbietowym a Wojciech Wojdak na 400m stylem dowolnym. O medal otarł się też Filip Zaborowski, notując czwartą lokatę. Nie obyło się także bez niespodzianek.

PŚ: Udane eliminacje Biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2017-09-30 09:47
Po prawie dwóch miesiącach przerwy rusza kolejny przystanek Pucharu Świata w pływaniu, a w sobotę i niedzielę pływacką czołówkę gości Hong Kong. Poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i popołudniu zobaczymy ich w dwóch wyścigach finałowych.