Aktualności

TYR PSS: Porywający występ Ruck!

Joanna Kwatera 2018-03-03 18:31
Niesamowitą formą błyszczała także drugiego dnia zmagań w zawodach TYR Pro Swim Series w Atlancie kanadyjska gwiazda młodego pokolenia pływaczek Taylor Ruck, która w znakomitym stylu wygrała dwie kolejne konkurencje i biła rekord kraju. Najlepszymi czasami w tym roku na świecie popisywali się także Amerykanie.

Australia: Campbell blisko rekordu świata!

Szymon Gagatek 2018-03-03 14:09

Zaledwie 4-dniowe mistrzostwa Australii na długim basenie dobiegły końca. Ostatni dzień zmagań w Gold Coast mocnym akcentem zwieńczyła Cate Campbell, która triumfowała na dystansie 50 m stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekord Commonwealthu. Do najlepszego czasu w historii tej konkurencji zabrakło jej tylko dwunastu setnych sekundy!

Australia: Trzecie złoto Titmus

Szymon Gagatek 2018-03-03 01:04
Ariarne Titmus dołożyła do swojej kolekcji już trzecie złoto zdobyte podczas mistrzostw Australii w Gold Coast, które dla pływaków z Antypodów są jednocześnie kwalifikacjami do kadry narodowej na kwietniowe Igrzyska Wspólnoty Narodów. Osiemnastolatka tym razem nie miała sobie równych na dystansie 800 m stylem dowolnym.

NCAA: Debiut i ostatni start. Nogaj i Naziębło powalczą w Columbus!

Szymon Gagatek 2018-03-03 00:06

Dwie Polki zostały zaproszone do udziału w kobiecych mistrzostwach I Dywizji NCAA, które odbędą się się w Columbus w dniach 14-17 marca. Swój ostatni występ w imprezie tej rangi zaliczy Klaudia Naziębło, natomiast już na pierwszym roku studiów prawo startu w ligowym czempionacie zapewniła sobie Paulina Nogaj.

TYR PSS: Amerykanie vs reszta świata

Joanna Kwatera 2018-03-02 14:56
Wszystkie konkurencje męskie pierwszego dnia następnego przystanku zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series zdominowali zawodnicy gospodarzy, a z bardzo dobrej strony na pływalni w Atlancie zaprezentował się szczególnie Jack Conger. Wśród kobiet prym wiodła „reszta świata”, a dwa zwycięstwa trafiły w ręce Kanadyjek.

Australia: Rekord Titmus, dublet Campbell

Szymon Gagatek 2018-03-01 19:07

Dwa rekordy Australii padły podczas drugiego dnia mistrzostw kraju w Gold Coast. Jeden z nich ustanowiła rewelacja zawodów, 18-letnia Ariarne Titmus, która zwyciężyła na dystansie 400 m stylem dowolnym. Drugi już w eliminacjach 50 m stylem motylkowym dołożyła Cate Campbell, na której szyi w czwartek zawisły aż dwa złote medale.

Australijczycy rozpoczęli selekcję

Szymon Gagatek 2018-02-28 15:48

Na zaledwie pięć tygodni przed Igrzyskami Wspólnoty Narodów Australijczycy zainaugurowali mistrzostwa swojego kraju, które wyłonią kadrę gospodarzy jednej z największych sportowych imprez tego roku. Ozdobą pierwszego dnia zawodów w Gold Coast miało być starcie najlepszych kraulistów na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 26.02

Joanna Kwatera 2018-02-26 22:49
Międzynarodowe obsada drugiego przystanku TYR Pro Swim Series w Atlancie, nowa formuła rozgrywania zawodów Pucharu Świata, włoski mistrz olimpijski wygrywa na wodach otwartych, pływacka legenda pnie się po szczeblach kariery – oto skrót informacji, które znalazły się w dzisiejszym Przeglądzie Pływackich Wydarzeń!

Weekendowy raport: Z polskich aren

Joanna Kwatera 2018-02-25 19:29
Podczas gdy oczy fanów pływania skierowane były na rywalizację w pierwszej tegorocznej odsłonie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, na innych pływalniach na krajowym podwórku i tuż za granicą również toczono zacięte potyczki o zwycięstwo, a w rozgrywanych imprezach pokazywali się kadrowicze. Zwykle ścigając się w wodzie lub też niekoniecznie…

Grand Prix: Triumf faworytów

Joanna Kwatera 2018-02-25 11:54
Kozienicki obiekt okazał się w ten weekend szczęśliwy dla Filipa Zaborowskiego oraz pływaczek Juvenii Wrocław, którzy byli najlepsi w pierwszych w tym roku zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Mimo niezbyt licznej frekwencji kibice byli świadkami kilku całkiem niezłych występów, których autorami byli kadrowicze.

Grand Prix: Kolejne dobre rezultaty i stałe fragmenty „gry”

Dagmara Macner 2018-02-24 21:00
Seniorzy się bronią. Juniorzy jednak tak łatwo nie dają za wygraną. Sobotnie popołudnie na pływalni KCSiR to kolejne wyścigi w stylu „młodość kontra doświadczenie”. Mimo, że w tym roku frekwencja w Kozienicach nie jest aż tak wysoka, to emocjonujących wyścigów i dobrych rezultatów nie brakuje. Sprawdźcie sami co się działo – podsumowanie II bloku zawodów.

Grand Prix: 3x800 punktów na dobry początek

Dagmara Macner 2018-02-24 13:17
Alicja Tchórz, Kacper Stokowski oraz Filip Zaborowski uzyskali w sobotnie przedpołudnie wyniki powyżej 800 punków FINA podczas pierwszego bloku zawodów Arena Grand Prix Polski w Kozienicach. Oto podsumowanie porannej rywalizacji na pływalni Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Grand Prix w Kozienicach: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-02-23 18:58
Rywalizacja w Kozienicach już w najbliższą sobotę zainauguruje drugą część Arena Grand Prix Polski w pływaniu w sezonie 2017/2018. Miasto w województwie mazowieckim będzie w tym roku gościć najlepszych zawodników w kraju już po raz szesnasty. Zgodnie z naszą tradycją, przygotowaliśmy więc listę pięciu rzeczy, na które warto w weekend zwrócić szczególną uwagę.

Alicja Tchórz: Musimy starać się podnosić rangę naszej dyscypliny

Marcin Ryszka 2018-02-12 20:26
Zaprezentowaliśmy już Wam komplet wyników w głosowaniu na Bohaterów ostatnich dwunastu miesięcy w polskim pływaniu. Ruszamy więc z cyklem wywiadów ze zwycięzcami poszczególnych kategorii piątej edycji plebiscytu Megatiming.pl. Na początek zapraszamy do przeczytania rozmowy z Zawodniczką 2017 Roku, Alicją Tchórz.

Bohaterowie 2017 - Podsumowanie

Szymon Gagatek 2018-02-11 00:35
Za nami już piąta edycja plebiscytu Megatiming.pl na "Bohaterów Roku" w polskim pływaniu. Zakończyliśmy ją tygodniowym głosowaniem na Bohatera Internautów. Na finiszu zmagań w tej kategorii jeszcze raz przypominamy wszystkich tegorocznych triumfatorów, którzy na mistrzostwach kraju w Łodzi otrzymają od nas pamiątkowe statuetki.

Wizja sukcesu w codziennym treningu

Joanna Budzis 2018-02-08 11:57

Prokrastynacja, czyli zwlekanie i odkładanie czegoś na później. Jak to się ma do sportu? Może rujnować nawet największy potencjał. Nawet najbardziej zmotywowani i zdeterminowani zawodnicy mają skłonności do odwlekania działań na później. Zawodnicy często odkładają pracę nad pewnymi aspektami ich przygotowania i umiejętnościami, które mają kluczowe znaczenie w ich dalszym rozwoju.

Bohaterowie 2017 - Bohater Internautów

Szymon Gagatek 2018-02-03 20:00
Znamy już niemal wszystkich zwycięzców plebiscytu na "Bohaterów 2017 roku" w polskim pływaniu. Do rozstrzygnięcia pozostała ostatnia, jedenasta kategoria. Tym razem głos będą mieli czytelnicy naszego portalu. Kto zaimponował Wam w ostatnich dwunastu miesiącach najbardziej i zasłużył na wyjątkową statuetkę? Czas wybrać "Bohatera Internautów"!

Bohaterowie 2017 - Trener Roku zawodników niepełnosprawnych

Szymon Gagatek 2018-02-02 20:00
To już ostatnia kategoria w piątej edycji plebiscytu na Bohaterów Roku, w której głos miała nasza kapituła. Co więcej, to prawdziwy debiut. Tym razem postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy szykują naszych niepełnosprawnych zawodników do ich wielkich sukcesów. Przedstawiamy Wam zatem wyniki głosowania na "Trenera Roku zawodników niepełnosprawnych"!