Świat

Netanja 2017: Starty Polaków - dzień 3. (eliminacje)

Szymon Gagatek 2017-06-29 21:14

W doskonałych nastrojach i z dużym spokojem oczekujemy na to, co wydarzy się w trakcie trzeciej sesji eliminacyjnej pływackich mistrzostw Europy juniorów. Piątkowy poranek będzie między innymi okazją do pierwszego indywidualnego startu na czempionacie w Netanji dla naszych trzech dziewcząt: Olgi Szczotki, Julii Klonowskiej i Katarzyny Kołodziej.

Dwie pierwsze zaprezentują się na dystansie 200 m stylem dowolnym wspólnie z Aleksandrą Polańską i Dominiką Kossakowską. Dla Szczotki będzie to absolutny debiut na imprezie tej rangi, natomiast Klonowska pojawi się na starcie już po raz trzeci z rzędu, po występach w Baku i Hodmezovasarhely. Największe szanse na awans do półfinałów trzeba jednak wiązać z Polańską. Zawodniczka reprezentująca GOS Raszyn w pierwszych dwóch dniach mistrzostw pokazała bardzo dobrą formę i do rywalizacji w swojej koronnej konkurencji na pewno przystąpi mocno zmotywowana.

Katarzyna Kołodziej zainauguruje zawody zmagań na 100 m stylem motylkowym. Ewentualne miejsce w czołowej szesnastce na pewno uskrzydliłoby ją jeszcze dodatkowo przed walką sztafetową. Pływaczka Unii Oświęcim będzie bowiem jednym z filarów naszej drużyny na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Biało-czerwone pod koniec sesji eliminacyjnej staną przed trudnym zadaniem znalezienia się wśród najlepszych ośmiu ekip całej rywalizacji, do której zgłosiło się aż dziewiętnaście krajów!

W sprinterskich wyścigach pojawią się Julia Koluch (50 m stylem grzbietowym) oraz Rafał Kusto i Piotr Siemiński (50 m stylem klasycznym). Warto zwrócić uwagę na postawę zawodnika Orki Lubań. Kusto pokazał się już z dobrej strony na 200 metrów, a na najkrótszym dystansie legitymuje się trzecim czasem zgłoszenia.

Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać również początku zmagań chłopców na 4x200 m stylem dowolnym. W konkurencji, która przed rokiem dostarczyła nam mnóstwo radości, tym razem również upatrujemy swoich szans. Nasz zespół utworzy między innymi trzech mistrzów Europy z Hodmezovasarhely: Kacper Stokowski, Jakub Kraska i Antoni Kałużyński, który przecież na krajowym czempionacie w Lublinie na 200 metrów spisał się tak dobrze, że w lipcu wystąpi w sztafecie na mistrzostwach świata seniorów. Sukces wydaje się być zatem w zasięgu naszych pływaków! 

Starty Polaków w piątek - sesja eliminacyjna (od 8:30):

8:30 – 50 m stylem grzbietowym dziewcząt
   Julia Koluch (seria 5/5, tor 7)

8:41 – 50 m stylem klasycznym chłopców
   Rafał Kusto (seria 2/4, tor 4)
   Piotr Siemiński (seria 3/4, tor 2)

8:50 – 200 m stylem dowolnym dziewcząt
   Olga Szczotka (seria 2/6, tor 4)
   Julia Klonowska (seria 3/6, tor 7)
   Aleksandra Polańska (seria 5/6, tor 2)
   Dominika Kossakowska (seria 5/6, tor 9)

9:26 – 100 m stylem motylkowym dziewcząt
   Katarzyna Kołodziej (seria 3/5, tor 1)

9:40 – 4x200 m stylem dowolnym chłopców
   Polska (seria 1/2, tor 4)

10:03 – 4x100 m stylem zmiennym dziewcząt
   Polska (seria 2/2, tor 8)