Świat

Singapur 2015: Arentewicz walczy dalej

Szymon Gagatek 2015-08-25 11:38

Jacek Arentewicz awansował do półfinałów rywalizacji na dystansie 100 m stylem klasycznym podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej mistrzostw świata juniorów w Singapurze. Z dalszym udziałem w walce o medale na 100 m stylem grzbietowym pożegnał się natomiast Jakub Skierka.

Arentewicz znalazł się w szesnastce, uzyskując czternasty wynik rywalizacji (1:03.10), natomiast prawdziwy popis swoich możliwości dał Arton Chupkov. Rosjanin znacznie zbliżył się do złamania bariery jednej minuty, pokonując dwie długości basenu w 1:00.12. Jest to nowy rekord świata juniorów, rezultat lepszy od życiówki Chupkova aż o pięćdziesiąt trzy setne sekundy.

Z kolei Skierka w zmaganiach grzbiecistów został sklasyfikowany na dziewiętnastym miejscu, z czasem 56.36 s. Najlepszy czas w historii mistrzostw świata już w kwalifikacjach zanotował Michael Tylor z USA (54.74 s).

W OCBC Aquatic Centre padł rano jeszcze jeden juniorski rekord świata. Niesamowita piętnastolatka z Australii, Minna Atherton, uzyskała rezultat 59.83 s na dystansie 100 m stylem grzbietowym, poprawiając dotychczasowy rekord, który należał do Darii Ustinovej z Rosji.

foto: Jerzy Kowalski