Świat

NCAA: Przegrana Missouri State, punkty Ćwieka

Szymon Gagatek 2016-01-07 23:53

Drużyna Missouri State University wznowiła rozgrywki w lidze NCAA od wyjazdowego spotkania z Texas A&M University. W czwartkowe popołudnie w College Station wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 120 do 80. Swoje punkty dla gości dołożył Kacper Ćwiek, dwukrotnie plasując się w pierwszej trójce.

Nasz zawodnik wystartował podczas dzisiejszego pojedynku trzykrotnie. Najpierw zajął drugie miejsce na 200 jardów stylem dowolnym uzyskując czas 1:41.07. Minimalnie lepszy okazał się reprezentant Texas A&M, Mateo Muzek, który zanotował rezultat 1:41.05. Następnie Polak popłynął w wyścigu na tym samym dystansie stylem motylkowym, tym razem kończąc rywalizację na trzecim miejscu (1:52.35). Na zakończenie zawodów wziął jeszcze udział w zmaganiach sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym, dając na ostatnim odcinku najlepszą zmianę w swoim zespole (21.05 s). Niestety, skaczący przed nim do wody Will Frisbie popełnił falstart i cała czwórka musiała zostać zdyskwalifikowana.

Ostatecznie Ćwiek zapewnił zatem dla swojej drużyny siedem punktów. Najlepiej w zespole Polaka spisywał się Uvis Kalnins, który zwyciężył na 100 jardów stylem dowolnym i 200 jardów stylem zmiennym. Łącznie goście zgromadzili osiemdziesiąt oczek i musieli uznać wyższość swoich rywali, którzy uzbierali ich o czterdzieści więcej.

Texas A&M vs. Missouri State | KOMPLET WYNIKÓW
Kacper ĆwiekMissouri State
200 y stylem dowolnym1:41.072.
200 y stylem motylkowym1:52.353.

 

Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek NCAA czeka Polaka już za dziewięć dni. Szesnastego stycznia ekipa Missouri State Bears zmierzy się na wyjeździe z Truman State University.