Polska

Lublin 2015: Polski Związek Pływacki i Malmsten przedłużają umowę

Szymon Gagatek 2015-12-18 14:04

Firma Malmsten przez kolejne lata będzie oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego. Dziś rano na pływalni Aqua Lublin, jeszcze przed rozpoczęciem drugiego bloku eliminacji zimowych mistrzostw kraju, doszło do złożenia podpisów pod nową umową przez przedstawicieli obu zainteresowanych stron.

Związek reprezentował prezes Andrzej Kowalski, natomiast ze strony szwedzkiej firmy w Lublinie specjalnie na tę okazję osobiście pojawił się jej założyciel i właściciel, Tommi Malmsten. Na mocy umowy, Malmsten pozostanie oficjalnym partnerem oraz dostawcą PZP w zakresie lin torowych i sprzętu basenowego.

W ofercie firmy od lat można znaleźć przede wszystkim wyposażenie basenowe i sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Współpracuje ona chociażby z najważniejszymi pływackimi federacjami: światową (FINA) i europejską (LEN). Najbardziej znanym produktem marki są oczywiście liny torowe. Ich jakość spowodowała, że już od cztedziestu lat "oddzielają" one poszczególnych zawodników na olimpijskich pływalniach podczas igrzysk. Nie inaczej będzie w przyszłym roku w Rio de Janeiro.

Co ciekawe, dokładnie takie same liny, jak te, pomiędzy którymi toczyć się będzie walka o medale w Brazylii, znajdują się w tym momencie na pływalni Aqua Lublin i nie są one bez znaczenia w kontekście osiąganych rezultatów. Dobry sprzęt pozwala na lepsze tłumienie fal, a to z kolei ma przełożenie na szybkość pływalni.

Dla naszego krajowego związku Malmsten to obecnie jeden z kilku najważniejszych partnerów. W tym gronie znajduje się również dostarczająca elektroniczny pomiar czasu firma Colorado, Vario Pool i Myrtha Pools. Sponsorem technicznym jest z kolei Arena.