Świat

Przez Baku do Singapuru [2]

Szymon Gagatek 2015-06-24 21:56

Kolejnych dwóch zawodników polskiej reprezentacji dołączyło dziś do piątki, która już wczoraj zapewniła sobie udział na mistrzostwach świata juniorów w Singapurze. Minimum na dystansie 200 m stylem motylkowym zdołali wypełnić Patryk Adamczyk i Damian Chrzanowski, którzy dzięki swoim świetnym występom znaleźli się również w jutrzejszym finale tej konkurencji.

Adamczyk dość niespodziewanie z dołączenia do drużyny, która pod koniec sierpnia wystąpi na juniorskim czempionacie globu, mógł się cieszyć już rano, uzyskując w kwalifikacjach czas 2:01.28. Zaledwie dwóch setnych sekundy do minimum zabrakło wtedy Chrzanowskiemu. Zawodnik MZOS Płock poprawił się jednak znacznie w wyścigu półfinałowym i został siódmym Polakiem, który wypełnił już kryterium wyznaczone przez Polski Związek Pływacki.

Czasy lepsze od minimum uzyskali również w dzisiejszych finałach Jacek Arentewicz na 200 m stylem klasycznym i Jakub Skierka na 100 m stylem grzbietowym, ale obaj jeszcze szybciej pływali we wtorkowych wyścigach, już wtedy zapewniając sobie miejsce w kadrze narodowej.

Zawodnicy, którzy wypełnili minima na MŚJ w Singapurze:
*Paulina Piechota (800 m stylem dowolnym)
*Patryk Adamczyk (200 m stylem motylkowym)
*Jacek Arentewicz (200 m stylem klasycznym)
*Damian Chrzanowski (200 m stylem motylkowym)
*Michał Chudy (50 m stylem motylkowym)
*Paweł Sendyk (50 m stylem motylkowym)
*Jakub Skierka (100 m stylem grzbietowym)