Świat

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.11

Szymon Gagatek 2015-11-18 18:20

Michael Phelps zostanie ojcem; austriacka kadra na mistrzostwa Europy w Izraelu już wybrana; Hossu broni się przed oskarżeniami o stosowanie dopingu; Britta Steffen ma nowego partnera – czas na kolejny przegląd wydarzeń z całego pływackiego świata!

Już za kilka miesięcy na świecie pojawi się potomek najbardziej utytułowanego olimpijczyka w historii! Michael Phelps ogłosił dziś za pośrednictwem portali społecznościowych, że wraz ze swoją narzeczoną, Nicole Johnson, spodziewają się dziecka. Była Miss Kalifornii jest już w trzecim miesiącu ciąży i według słów swojego partnera – powinna urodzić chłopca.

===========================

W ubiegłym tygodniu w Grazu odbyły się mistrzostwa Austrii, które były również kwalifikacjami na czempionat Starego Kontynentu na krótkiej pływalni, który od 2 do 6 grudnia odbędą się w Izraelu. Liderką dziewiętnastoosobowej drużyny, która uda się do Netanji, będzie dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, piąta zawodniczka mistrzostw Europy w Chartres w 2012 roku na dystansie 100 m stylem motylkowym, Birgit Koschischek, ale nie zabraknie też chociażby rewelacji tegorocznych Igrzysk Europejskich, Sebastiana Steffana, który w Baku okazał się najlepszy na 200 m stylem zmiennym.

Kadra Austrii na Mistrzostwa Europy:
Kobiety (6): Birgit Koschischek, Lisa Zaiser, Joerdis Steinegger, Desiree Felner, Lena Kreundl, Caroline Hechenbichler
Mężczyźni (13): David Brandl, Felix Auboeck, Sebastian Steffan, Johannes Dietrich, Christopher Rothbauer, Bernhard Reitshammer, Patrick Staber, Sascha Subarsky, Martin Spitzer, Heiko Gigler, Filip Milcevic, Alexander Knabl, Gottfried Eisenberger

===========================

Katinka Hosszu złożyła ostatnio pozew do amerykańskiego sądu, przeciwko byłej kanadyjskiej olimpijce Casey Barrett oraz firmie Sports Publications International Incorporated, w związku z artykułem, który ukazał się na jednym z największych portali o tematyce pływackiej: swimmingworldmagazine.com. Barrett w swoim majowym tekście zastanawiała się, czy niesamowite występy Węgierki nie mają przypadkiem czegoś wspólnego ze stosowaniem niedozwolonych środków. Sprawa szybko zrobiła się bardzo medialna, a sama Hosszu oczywiście zaprzeczyła takim rewelacjom. Oświadczenie w tej sprawie wydała również węgierska federacja. Minęło pół roku, ale Żelazna Dama o całej sprawie nie zapomniała i teraz zdecydowała się wkroczyć na drogę sądową.

===========================

Na początku października w niemieckich mediach zawrzało. Wszystkie największe gazety i portale rozpisywały się o końcu ponad pięcioletniego związku jednej z najpopularniejszych par w światowym pływaniu: Britty Steffen i Paula Biedermanna. Niedawno okazało się, że mistrzyni olimpijska z Pekinu szybko odnalazła się w nowej sytuacji i ma już nowego partnera. W wywiadzie dla niemieckiej „Gali” Steffen zdradziła również powody rozstania z Biedermannem, mówiąc, że największą przeszkodą w kontynuowaniu związku były rozbieżne plany obojga pływaków. Ona po zakończeniu kariery i rozpoczęciu studiów chciała skupić się na założeniu rodziny, z kolei dla niego najważniejszy wciąż pozostał sport i przygotowania do igrzysk w Rio.