Świat

Kromowidjojo nie wystartuje w Berlinie!

Szymon Gagatek 2014-07-06 14:57

Na oficjalnej stronie Holenderskiego Związku Pływackiego (KNZB) pojawiła się informacja, że Ranomi Kromowidjojo nie wystartuje na sierpniowych Mistrzostwach Europy na długim basenie, które odbędą się w Berlinie. Mistrzyni olimpijska na 50 i 100 m stylem dowolnym z Londynu uznała, że taki wybór będzie korzystniejszy w kontekście przygotowań do igrzysk w Rio de Janeiro.

Kromowidjojo wystartowała w tym tygodniu w zawodach Open de France w Vichy. Wygrała tam rywalizację na 50 m stylem dowolnym (24.53 s) i na dwukrotnie dłuższym dystansie (53.71 s). W Berlinie byłaby jedną z głównych kandydatek do zajęcia miejsca na podium w tych konkurencjach, ale okazało się, że nie będziemy mogli oglądać jej pojedynków z niesamowicie pływającą w tym sezonie Sarą Sjoestroem, Francescą Halsall czy Jeanette Ottesen.

Holenderka nie tak dawno zmieniła trenera, Christiaana Sloofa zastąpił Patrick Pearson. Wygląda na to, że razem doszli do wniosku, że lepiej skupić się na dobrym starcie w Dausze, gdzie pod koniec roku odbędą się Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m). Wszystko po to, żeby optymalnie przygotować się do najważniejszej imprezy czterolecia, która będzie miała miejsce w Rio de Janeiro już w 2016 roku.

Co ciekawe, to już trzeci czempionat Starego Kontynentu z rzędu, na którym zabraknie Kromowidjojo. W 2010 roku ze startu wyeliminowało ją zapalenie opon mózgowych, a dwa lata później uznała, że od startu w Debreczynie ważniejszy będzie jej występ na londyńskich igrzyskach.