Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym

Szymon Gagatek 2013-06-13 22:30

W cieniu mistrzostw naszego kraju już po raz pięćdziesiąty odbywa się w Rzymie miting Siedmiu Wzgórz. Do słonecznej Italii po raz kolejny zjechała się światowa czołówka pływaków. Podczas pierwszego dnia jubileuszowego Sette Colli nie mogło też zabraknąć świetnych rezultatów.

Camille Muffat podjęła rękawicę rzuconą przez Rutę Meilutyte. Pojedynek o miano najlepszej zawodniczki na Starym Kontynencie rozkręca się na dobre. Nie da się ukryć, że są to dwie pływaczki, które całkowicie zdominowały wewnątrzeuropejską rywalizację w okresie tuż przed Mistrzostwami Świata. Dziś Francuzka świetnie spisała się na dystansie 400 m stylem dowolnym, uzyskując najlepszy w tym roku czas na świecie - 4:02.64! Tym samym poprawiła o dwie dziesiąte sekundy swoje osiągnięcie sprzed niespełna tygodnia, kiedy to podczas mitingu Mare Nostrum przepłynęła ten dystans w 4:02.84. Jej rywalki nie miały dziś z nią żadnych szans. Rodaczka Muffat, Coralie Balmy, straciła do niej ponad trzy sekundy (4:05.73)! Na trzecim miejscu uplasowała się Mistrzyni Świata, Federica Pellegrini z Włoch (4:07.37).

Tuż za podium w tym wyścigu znalazła się Lotte Friis. Dla Dunki była to jednak tylko rozgrzewka przed startem na dystansie 1500 metrów. Friis legitymuje się w tym roku najlepszym czasem w światowym rankingu (16:01.41) i po raz kolejny pokazała Kathleen Ledecky, że Amerykanka nie będzie miała z nią łatwego życia na Mistrzostwach Świata w Barcelonie. Dziś dystans trzydziestu długości basenu pokonała w 16:05.62!

Szybkie pływanie zafundowała sobie dziś także Ranomi Kromowidjojo z Holandii. Mistrzyni Olimpijska na dystansie 50 m stylem dowolnym okazała się najlepsza w sprinterskiej konkurencji, z czasem 24.41 s. W tym roku lepsze wyniki uzyskiwały na świecie tylko dwie zawodniczki: Cate Campbell z Australii i... sama Kromowidjojo.

Dobre rezultaty osiągali dziś także reprezentanci Trójkolorowych: Florent Manaudou na dystansie 50 m stylem dowolnym (21.80 s) i Camille Lacourt, w finale 50 m stylem grzbietowym (24.68 s - drugi w tym roku wynik na świecie) oraz reprezentant gospodarzy - Fabio Scozzoli, na 100 m stylem klasycznym (59.95 s).

KOMPLET WYNIKÓW