Świat

Zuzanna Wiecheć mistrzynią Słowacji seniorek w piłce wodnej!

Joanna Kwatera 2018-05-13 16:51

Zawodniczki klubu Olympia Kosice, w którego barwach występuje jedyna polska waterpolistka grająca w lidze zagranicznej Zuzanna Wiecheć, zostały mistrzyniami Słowacji seniorek w piłce wodnej w sezonie 2017/2018. Tytuł został wywalczony w świetnym stylu, bowiem drużyna seniorek Olympii wygrała w tym sezonie wszystkie mecze ligowe. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ta sama seniorska drużyna pań również sięgnęła po tytuł mistrzowski, tak więc mamy do czynienia z kontynuacją dobrej passy tego utworzonego w 2016 roku klubu.

Cieszę się z sukcesu mojej drużyny z tytułu i złotego medalu - mówi Zuzanna Wiecheć - tytułem mistrzowskim w sezonie 2017/2018 udowodniłyśmy , że nasz klub to nie "przebój jednego sezonu", ale solidny zespół, stale doskonalący się i podnoszący swoje umiejętności. Gratuluję i dziękuję moim koleżankom z drużyny i trenerowi panu Eschwig -Hajts za wspólne sportowe zmagania i świetną atmosferę w klubie. Twórcą sukcesu sportowego Olympii jest trener Szabolcs Eschwig-Hajts, świetny zawodnik, były wielokrotny reprezentant Słowacji, postać dobrze znana również polskiemu środowisku piłki wodnej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarządu klubu, drużyna seniorek jeszcze w tym roku weźmie udział w meczach kwalifikacyjnych do Ligi Europejskiej i jak się wydaje, patrząc na poziom sportowy, nie jest bez szans w tych rozgrywkach w znaczeniu awansu do Ligi. Zuzanna Wiecheć będzie więc pierwszą zawodniczką piłki wodnej z Polski, która weźmie udział w tej rangi rozgrywkach.
Składamy gratulacje i życzymy Zuzannie i jej koleżankom dalszych sukcesów sportowych. Cieszy nas polski akcent na mapie słowackiej żeńskiej piłki wodnej.

Przykład Zuzanny Wiecheć daje do myślenia. W Polsce mamy ogromne grono zawodniczek pływania, które na pewnym etapie rezygnują z pływania sportowego. Taki potencjał świetnie można by przekierować właśnie do żeńskiej piłki wodnej, tym bardziej, że FINA jak się wydaje sądząc chociażby po kalendarzu planowanych imprez, mocno stawia na rozwój żeńskiej piłki wodnej.