Świat

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - styczeń

Szymon Gagatek 2016-02-05 20:20

Styczeń to miesiąc, który w trakcie sezonu akademickiego w Stanach Zjednoczonych służy do ładowania akumulatorów przed najważniejszymi imprezami, które czekają pływaków w lutym (mistrzostwa konferencjii) i marcu (ligowy czempionat). Nic więc dziwnego, że w kolejnym rankingu najszybszych Biało-czerwonych startujących za oceanem doszło tylko do kosmetycznych przetasowań.

Jedyna zmiana na czele zestawienia w którejkolwiek konkurencji miała miejsce na dystansie 100 jardów stylem dowolnym wśród pań. Liderką tego rankingu została Katarzyna Wilk, która w styczniu powróciła do rywalizacji w rozgrywkach NCAA, zaliczając już kilka niezłych występów i wypełniając minimum B na mistrzostwa NCAA na o połowę krótszym dystansie.

Na pierwszym miejscu ponownie najczęściej pojawia się zatem oczywiście Jan Świtkowski. Lublinianin utrzymał tę pozycję na 200 jardów stylem dowolnym, 100 i 200 jardów stylem motylkowym oraz 200 jardów stylem zmiennym. Wśród kobiet liderką w trzech konkurencjach jest Klaudia Naziębło (100 jardów stylem motylkowym oraz 200 i 400 jardów stylem zmiennym). Jedyną nową postacią w zestawieniu jest Grzegorz Kłos, który w styczniu dołączył do drużyny Wayne State University. Zawodnik z Rudy Śląskiej bardzo szybko wskoczył do najlepszej szóstki Biało-czerwonych na 100 jardów stylem klasycznym, uzyskując w swoim debiucie czas 56.75 s.