Świat

2. dzień ME niepełnosprawnych – zapowiedź

Marcin Ryszka 2016-05-02 02:23

Po pierwszym dniu zmagań niepełnosprawnych zawodników podczas mistrzostw Europy, które odbywają się na pływalni w Funchal, nasze apetyty na kolejne medale na pewno wzrosły. Drugi dzień zawodów zapowiada się również bardzo interesująco. Oto zapowiedź tego, co czeka nas w poniedziałek.

Zmagania Biało-czerwonych w porannych eliminacjach rozpocznie Kamil Otowski w konkurencji 50m stylem dowolnym w grupie S3. Pierwszego dnia młody Polak pokazał, że jest dobrze przygotowany i liczymy na dobry występ naszego reprezentanta. Po Otowskim na platformie startowej zobaczymy dwójkę medalistów pierwszego dnia. Jabłońska i Karliński (grupa startowa S10) powalczą o awans do popołudniowych finałów na dystansie 100m stylem dowolnym. Aż pięcioro naszych reprezentantów zostało zgłoszonych na 100m stylem grzbietowym w grupie S9. Wśród mężczyzn będziemy mogli podziwiać w akcji Patryka Biskupa, Sebastiana Matczaka i Mateusza Bartnika. Największe nadzieje upatrujemy w Biskupie, który jest jednym z głównych kandydatów do walki o medale w popołudniowym finale. Wśród pań zobaczymy Paulinę Woźniak i Katarzynę Sobczak.

Po grzbiecistach przyjdzie czas na sprinterów w stylu dowolnym. Grupie S13 walkę o awans do popołudniowej sesji finałowej stoczy trzech naszych młodych reprezentantów: Kamil Rzetelski, Bartłomiej Niesyczyński i Adrian Jastrzębski. Trzymamy kciuki za naszych młodych gniewnych. U pań zaprezentuję się medalistka z pierwszego dnia, Joanna Mendak, dla której awans do decydującej rozgrywki powinien być jedynie formalnością.

Na koniec eliminacji na dystansie 100m stylem grzbietowym w grupie S11 wystąpi Wojciech Makowski. Podopieczny trenera Waldemara Madeja jest brązowym medalistą mistrzostw świata w tej konkurencji. Liczymy również na dobry występ naszego rodaka.

Pewne miejsce w popołudniowym finale ma Karolina Hamer (grupa S4). Podopieczna trenera Jakubczyka zaprezentuję się na dystansie 50m stylem dowolnym.

Relację z drugiego dnia mistrzostw będzie można przeczytać oczywiście na łamach naszego portalu.