Republika Południowej Afryki gotowa na Barcelonę

Szymon Gagatek 2013-05-11 17:48

Federacja pływacka Republiki Południowej Afryki ogłosiła kompletny skład kadry na Mistrzostwa Świata, które odbędą się od 19 lipca do 4 sierpnia tego roku w Barcelonie. Ostatecznie w ekipie znalazły się dwadzieścia trzy osoby.

Od początku roku pływacy z RPA natrafiają na same przeszkody. Najpierw okazało się, że zawodnicy będą musieli opłacić swój ewentualny pobyt w stolicy Katalonii, gdyż w kasie związku zabrakło pieniędzy. Na szczęście ten problem przynajmniej częściowo udało się rozwiązać. Później pojawiły się kłopoty z... wodą w basenie na obiekcie w Port Elizabeth (informowaliśmy Was o tym na Facebooku), gdzie miały się odbyć mistrzostwa kraju. W związku z zielonym kolorem wody odwołano dwa dni rywalizacji, a następnie zmieniono format rozgrywania zawodów na serie na czas.

Ostatecznie zespół składa się z dwunastu mężczyzn i jedenastu kobiet. Na czele grupy pojawiły się takie gwiazdy jak Chad le Clos, czy Cameron van der Burgh. Mistrz Olimpijski z Londynu na dystansie 100 m stylem klasycznym trafił do ekipy choć nie wystąpił w ani jednym finale w Port Elizabeth. Pierwszego dnia wypełnił co prawda minimum w półfinale swojej koronnej konkurencji, ale później musiał opuścić zawody, żeby zdążyć do Bergen na memoriał Alexandra Dale Oena. W kadrze nie zabrakło także młodych talentów. Znalazła się w niej zaledwie piętnastoletnia Marlies Ross.

Kadra RPA na Mistrzostwa Świata w Barcelonie:
Mężczyźni:
*Myles Brown
*Cameron van der Burgh
*Chad le Clos
*Michael Meyer
*Darren Murray
*Roland Schoeman
*Leith Shankland
*Gerhard Zandberg
*Giulio Zorzi
Kobiety:
*Jessica Ashleigh - Cooper
*Trudi Maree
*Vanessa Mohr
*Tara Nicholas
*Kyna Pereira
*Karin Prinsloo
*Marlies Ross
*Rene Warnes

Otwarty akwen:
Mężczyźni:
5 km: Chad Ho, Danie Marais
10 km: Chad Ho, Troyden Prinsloo
Kobiety:
5 km: Kyna Pereira, Michelle Weber
10 km: Clarice le Roux, Michelle Weber