Świat

NCAA: Trojans lepsze od UCLA, Wilk coraz bliżej życiówek

Szymon Gagatek 2016-02-15 00:57

Wysokim zwycięstwem nad Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles żeńska drużyna Trojans, z naszą Katarzyną Wilk w składzie, zakończyła sezon zasadniczy rozgrywek w lidze NCAA. W wyjazdowym spotkaniu Polka udowodniła, że z każdym kolejnym tegorocznym startem jej forma wyraźnie rośnie! 

Reprezentantka naszego kraju wystartowała w trzech konkurencjach. Indywidualnie najwyżej uplasowała się na 50 jardów stylem dowolnym, uzyskując czas 22.48 s - najlepszy w tym sezonie i gorszy tylko o dwadzieścia cztery setne sekundy od jej rekordu życiowego. Taki rezultat dał jej drugie miejsce, jedynie za koleżanką z uczelni Aniką Apostalon (22.40 s). Amerykanka była najlepsza również na dwukrotnie dłuższym dystansie, na którym Wilk znalazła się na trzeciej pozycji. Cztery długości basenu Polka pokonała 48.71 s. Lepsze rezultaty w swojej karierze notowała tylko pięciokrotnie, ale jeszcze nigdy nie pływała tak szybko na tym etapie sezonu! Prawdziwy popis swoich umiejętności nasza pływaczka dała na zakończenie zawodów. Na ostatniej zmianie sztafety 4x50 jardów stylem dowolnym popłynęła fantastycznie (21.73 s!), zapewniając swojej drużynie efektowny triumf.

UCLA vs. Southern California | KOMPLET WYNIKÓW
Katarzyna WilkUSC
50 y stylem dowolnym22.482.
100 y stylem dowolnym48.713.
 

Ostatecznie spotkanie zakończyło się przekonującym zwycięstwem drużyny gości 181 do 119. Teraz zawodniczki Uniwersytetu Południowej Kalifornii czeka krótka przerwa, ale już za dwa tygodnie wezmą one udział w pierwszej z dwóch najważniejszych imprez akademickiego sezonu - niezwykle ciekawie zapowiadających się mistrzostwach konferencji Pacific-12 w Federal Way.