Polska

Święto pływania w Tarnowskich Górach już w sobotę!

Szymon Gagatek 2015-10-15 18:07

W najbliższą sobotę w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach już po raz czwarty w historii odbędzie się Ogólnopolski Miting Pływacki. Trzecia edycja została wybrana w plebiscycie "Bohaterowie 2014" przez czytelników naszego portalu jako "Impreza Roku", co tylko zmotywowało organizatorów zawodów do zawieszenia sobie poprzeczki jeszcze wyżej.

Błyskawicznie wyczerpujący się limit zgłoszeń został już na dobre wpisany w tradycję mitingu w Tarnowskich Górach. Tak jak w poprzednich latach, tym razem również na ograniczoną liczbę miejsc bardzo szybko znaleźli się chętni, co oznacza, że na śląskiej pływalni pojawi się niemal 350 zawodników. Będą oni reprezentować aż 33 kluby z pięciu województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego - co jest nowym rekordem imprezy!

Jedną z głównych atrakcji zawodów będzie wizyta Gościa Specjalnego. W tym roku organizatorzy sprowadzili do Tarnowskich Gór jednego z najlepszych polskich pływaków w historii, trzykrotnego finalistę olimpijskiego, multimedalistę mistrzostw świata i Europy, Pawła Korzeniowskiego. Zawodnik AZS AWF Warszawa, który dochodzi do zdrowia po kontuzji barku, będzie miał okazję podzielić się z młodymi pływakami swoim doświadczeniem, weźmie też udział w specjalnej konferencji prasowej.

Miting zostanie rozegrany w swojej tradycyjnej formule. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować w seriach na czas na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, klasycznym i motylkowym oraz systemem kwalifikacje + finał na dystansie 200 m stylem dowolnym i zmiennym. To właśnie te dwie konkurencje będą wyjątkowo nagradzane, pojawią się bowiem nagrody finansowe (1. miejsce – 300 zł, 2. miejsce – 200 zł i 3. miejsce – 100 zł).

Na starcie nie zabraknie zawodników z krajowej czołówki, a nawet reprezentantów Polski. Wielu z nich ma już w Tarnowskich Górach wyrobioną pozycję. Jedną z takich pływaczek jest Paulina Peda, która nie opuściła jeszcze żadnej edycji tych zawodów. Reprezentantka AZS AWF Katowice, uczestniczka mistrzostw Europy juniorów w Dordrechcie w 2014 roku, wystartuje w sobotę na 50 i 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym. Z kolei Rafał Bugdol, mistrz Europy juniorów w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym z Poznania i uczestnik juniorskich mistrzostw świata w Dubaju, będzie chciał powtórzyć swój ubiegłoroczny sukces na dystansie 200 m stylem dowolnym. Gospodarze swoje nadzieje na sukces będą na pewno wiązać z Michałem Macnerem - reprezentantem naszego kraju na tegorocznym juniorskim czempionacie Starego Kontynentu w pływaniu długodystansowym, który odbył się w Tenero.

Zawody po raz kolejny będą transmitowane na żywo na naszym portalu i kanale Megatiming na YouTube'ie, ale serdecznie zachęcamy również wszystkich, którzy będą mieli taką możliwość, do osobistego pojawienia się w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach! Świetna zabawa gwarantowana, emocje również! Tegoroczny miting objęliśmy patronatem medialnym, będziecie mogli zatem znaleźć u nas także relację z przebiegu sobotnich zmagań.

Więcej szczegółów, program, listy startowe oraz sobotnią transmisję live z Tarnowskich Gór znajdziecie POD TYM LINKIEM.

PROFIL ZAWODÓW NA FACEBOOKU

Najlepsi zawodnicy mitingu w 2014 roku w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Kobiety:
10-11 lat: Sandra Kocur (Jedność 32 Przyszowice)
12 lat: Emilia Kowal (Omega Olkusz)
13-14 lat: Eliza Kowalska (Aligator Gorzyce)
15 lat i starsze: Paulina Peda (AZS AWF Katowice)
Mężczyźni:
10-11 lat: Robert Wyrobek (Jedność 32 Przyszowice)
12 lat: Mikołaj Synowiec (Omega Olkusz)
13-14 lat: Michał Kapias (SiKReT Gliwice)
15 lat i starsi: Rafał Bugdol (AZS PWSZ Racibórz)