GRAND PRIX - PUCHAR POLSKI W OLSZTYNIE

Jarek Blazek 2013-05-30 21:30

331 zawodników z 55 klubów zostało zgłoszonych do kolejnej - ostatniej już - rundy Grand Prix Pucharu Polski, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend w Olsztynie. To ostatnie zawody centralne dla seniorów przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które także zostaną rozegrane w Olsztynie w dniach 13-16 czerwca.

Obniżonej frekwencji w porównaniu z tymi samymi zawodami w Oświęcimiu oraz Drzonkowie nie ma sie co dziwić - niektórzy trzymają sie zasady, że dwa tygodnie przed docelową impreza już nie startują i szlifują swoją formę na obozach bądź na swoich pływalniach, innym do Olsztyna jest troche daleko - choć na skomunikowanie tego miasta z resztą kraju raczej narzekać nie można, jeszcze inni także startują w tym samym czasie na innych pływalniach 50 m w kraju (Oświęcim).

W czasie, gdy w amerykańskiej Santa Clara Mateusz Sawrymowicz będzie walczył o nominacje na Mistrzostwa Świata w hiszpańskiej Barcelonie, w Olsztynie zobaczymy między innymi Aleksandrę Urbańczyk (AZS-UŁPŁ Łódź), która wystartuje na dystansach 50 i 100 m w stylach dowolnym i grzbietowym. Na Aquasferze zobaczymy także Pawła Korzeniowskiego (AZS-AWF Warszawa), który został zgłoszony do 50 i 200 m stylem motylkowym oraz 100 i 400 m stylem dowolnym.

Na starcie stanie też Agnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz), która od sierpnia ubiegłego roku szlifowała swoje umiejętności w amerykańskiem Spriengfield i jest to jej pierwszy start od ponad roku na krajowym podwórku. Z naszych olimpijczyków z Londynu wystartują także Sławomir Kuczko (AZS-AWF Warszawa), Karolina Szczepaniak (AZS-AWF Katowice), Dawid Szulich (Delfin Legionowo). Warto zwrócić uwagę też na zawodników gospodarzy - Monikę Czerniak, Krzysztofa Pielowskiego, Manuelę Wikieł, dzielną grupę juniorską z Konstantynowa Łódzkiego z Justyną Burska Dawidem Szwedzkim i Mileną Karpisz na czele, która już wielokrotnie pokazała, że seniorzy im nie straszni oraz wielu innych medalistów juniorskich Mistrzostw Polski, którzy stawią się na pływalni w Olsztynie.

Łatwiej można wymienić w tych zawodach, tych których nie będzie, niż tych, którzy będą. Zabraknie przede wszystkim Radosława Kawęckiego (Korner Zielona Góra), ale także wielu pływaków ze ścicłej krajowej czołówki z takich Ośrodków jak Szczecin, Wrocław, Kraków czy chociażby Oświęcim. Jedno jest pewne - pojawią się oni w Olsztynie już za dwa tygodnie.

Wyniki możecie oczywiście śledzić na bieżąco na stronie www.omegatiming.pl. Tam tez znajdziecie link do transmisji live, za którą organizatorom bardzo, bardzo dziękujemy. Podsumowania zawodów spodziewajcie się u nas :)

Powodzenia!