Świat

TYR PSS: Długodystansowe ściganie

Joanna Kwatera 2018-04-16 13:24

Ostatni dzień zawodów TYR Pro Swim Series w Mesie to popisy długodystansowców. Na pływalni Skyline Aquatic Center odbyły się w niedziele wyścigi na najdłuższym dystansie w stylu dowolnym, a niezłą dyspozycję zaprezentował w nich Zane Grothe. Wśród kobiet zwyciężyła Ashley Neidigh.

To już drugie podium 23-letniej Amerykanki w rywalizacji kraulistek na 1500m w tegorocznym cyklu TYR Pro Swim Series. W styczniu w Austin stanęła na jego najniższym stopniu, a w niedzielę choć przepłynęła ten dystans ponad dwie sekundy wolniej, czas 16:38.24 wystarczył by cieszyć się ze zwycięstwa w tych prestiżowych rozgrywkach. Neidigh coraz wyraźniej zaczęła budować swoją przewagę po cztery setnym metrze, aż finalnie na mecie wyprzedziła Olivię Anderson o ponad dwanaście sekund.

Na starcie w zmaganiach mężczyzn nie stawił się natomiast triumfator konkurencji 200 i 400m stylem dowolnym w Mesie Marwan El Kamash, a pod jego nieobecność walka o zwycięstwo toczyła się głównie pomiędzy Zane’m Grothe a Jordanem Wilimovskim. Do tysięcznego metra obaj zawodnicy płynęli w podobnym tempie, a później mistrz świata z Kazania na wodach otwartych zaczął słabnąć. Grothe na mecie zanotował wynik 15:08.22 i wyprzedził Wilimovskiego o ponad siedem sekund.  Czas ten plasuje go obecnie na dwunastej lokacie w rankingu światowym 2018 roku. Trzeci już ze sporą stratą do tej dwójki do mety dopłynął Marcelo Acosta (15:40.33).

KOMPLET WYNIKÓW