Polska

IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2013-09-08 22:52

Cztery dni wykładów, szeroka tematyka, niepowtarzalna możliwość wymiany poglądów ze specjalistami z kraju i ze świata. Już od 26 do 29 września odbędzie się w Krakowie IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Portal news.omegatiming.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem!

Celem konferencji będzie między innymi omówienie przygotowań, szkolenia i dotychczasowych wyników osiąganych przez zawodników kadry narodowej seniorów  i juniorów. Zaprezentowane zostaną również nowe trendy, wprowadzane do treningu pływackiego w wodzie i na lądzie, w zakresie techniki i metodyki szkolenia. Nie zabraknie tematu żywienia i suplementacji diety. Poruszona zostanie również kwestia pływania na wodach otwartych. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie, dlatego też śmiało można powiedzieć, że konferencja kierowana jest nie tylko do specjalistów, ale także do pasjonatów pływania, trenerów dzieci i młodzieży, nauczycieli i studentów AWF.

Gościem specjalnym będzie były amerykański trener pływania, Ernest W. Maglischo. Jest jednym z najbardziej utytułowanych szkoleniowców uniwersyteckich w historii. Aż ośmiokrotnie był wybierany trenerem roku II dywizji NCAA. Jego podopieczną była między innymi Beata Kaszuba. Polka w 1995 roku została pierwszą kobietą, która złamała barierę jednej minuty na dystansie 100 jardów stylem klasycznym (59.71 s na Mistrzostwach NCAA).

Maglisho w Krakowie poprowadzi aż sześć wykładów na następujące tematy:
• Technika – Przywodzenie i odwodzenie barku, oraz jego istota w pływaniu zawodniczym
• Ćwiczenia techniczne wykorzystywane do poprawy częstotliwości pracy ramion i długości kroku pływackiego
• Zadania testowe dla monitoringu szkolenia pływackiego
• Trening "uderzeniowy" – Nie daj się zwieść
• "Odpuszczenie" – sztuka czy nauka?
• Planowanie roku (sezonu) szkoleniowego

Konferencja na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej potrwa cztery dni (od 26 do 29 września). Do 16 września istnieje możliwość zgłoszenia chęci swojego uczestnictwa poprzez wypełnienie specjalnego formularza rejestracyjnego (dostępnego TUTAJ) i opłacenie kosztów udziału (140 zł bez zakwaterowania i wyżywienia/490 zł z zakwaterowaniem i wyżywieniem). SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie tego wydarzenia, dostępnej pod adresem: http://mozp.pl/konferencja/.