Mocny finisz Australijczyków

Szymon Gagatek 2013-05-03 14:48

Thomas Fraser-Holmes okazał się największą gwiazdą ostatniego dnia Mistrzostw Australii, które były jednocześnie kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata dla zawodników z Antypodów. Dwudziestojednoletni pływak wygrał rywalizację na dystansie 400 m stylem zmiennym, uzyskując świetny czas.

Fraser-Holmes pokonał dystans w 4:10.14, bijąc tym samym nie tylko rekord Australii, ale także całej Wspólnoty Brytyjskiej. W tym roku tylko niesamowity Japończyk, Kosuke Hagino, uzyskał od niego lepszy wynik (4:07.61). W ubiegłym roku na Igrzyskach Australijczyk był siódmy, ale gdyby popłynął tak jak dziś - uplasowałby się dwie lokaty wyżej.

W finale sprintu kobiet stylem dowolnym najlepsze okazały się ponownie siostry Campbell. Pierwsza była, tak jak na 100 metrów, starsza z nich - Cate, której rezultat 24.27 s dał prowadzenie na listach światowych w tym roku. Natomiast na najdłuższym dystansie stylem dowolnym wśród mężczyzn triumfował Jordan Harrison, uzyskując czas 14:51.02. Warto zwrócić uwagę na pokoleniową wymianę Australijczyków pływających na długich dystansach. W dzisiejszym finale tylko dwóch zawodników urodziło się przed 1994 rokiem.

KOMPLET WYNIKÓW (LINK)

WIDEO z wyścigami finałowymi ze środy

Dzień 6.:

200 m stylem grzbietowym mężczyzn

100 m stylem dowolnym kobiet

200 m stylem klasycznym mężczyzn

200 m stylem klasycznym kobiet