Polska

Arena GPP Lublin: Żabkarskie potyczki na wyskim poziomie

Joanna Kwatera 2017-04-08 13:22

Ciekawy pojedynek czołowych polskich żabkarek był ozdobą pierwszego bloku kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix Polski, które rozgrywane są w ten weekend w Lublinie. Bardzo dobrze radzili sobie również grzbieciści.

 

Po raz kolejny o emocje dla kibiców postarały się Paulina Zachoszcz i Dominika Sztandera, które spotkały się na inaugurację lubelskiej imprezy na dystansie 100m stylem klasycznym. Po trzech długościach basenu prowadziła zawodniczka Kormorana Olsztyn, ale fantastycznym finiszem popisała się Wrocławianka i ostatecznie obie na metę wpadły w tym samym momencie, uzyskując wynik 1:09.35. Jest to dokładnie taki sam czas, jaki osiągnęła Zachoszcz wygrywając zeszłoroczny letni czempionat kraju w Szczecinie. Dla Sztandery to drugi najlepszy rezultat w karierze, a szybciej pływała tylko dwa tygodnie temu podczas Grand Prix Polski w Warszawie. Zatem walka o prymat w tej konkurencji na zbliżających się pomału mistrzostwach Polski będzie pasjonująca!

 

Nie miała sobie równych w wyścigu na dystansie 200m stylem grzbietowym Alicja Tchórz. Rekordzistka kraju prowadziła od startu, powiększając tylko przewagę nad próbującą się za nią utrzymać Gabrielą Wójtowicz, ale i ją zostawiła daleko w tyle. Do mety dopływała już samotnie, notując rezultat 2:12.26 i był to dziś rano najwyżej punktowany wynik wśród kobiet na pływalni Aqua Lublin (825 pkt). Dzięki niemu obecnie plasuje się wyżej w tabeli punktowej niż jej najgroźniejsza rywalka Aleksandra Urbańczyk, która triumfując zdecydowanie w konkurencji 50m stylem motylkowym, uzyskała 772 pkt za czas 26.62.

 

Z bezpieczną przewagą do ściany finiszowej dotarł również Radosław Kawęcki, któremu dzisiaj nie udało się złamać granicy dwóch minut na swoim koronnym dystansie w stylu grzbietowym. Pokonanie czterech długości basenu zajęło mu 2:00.11, ale i to wystarczyło, aby wyraźnie wyprzedzić konkurentów i osiągnąć najbardziej wartościowy rezultat wśród mężczyzn w sesji porannej (809 pkt).

 

Na dwóch dystansach ścigały się przed południem kraulistki. W konkurencji 200m najszybsza okazała się 19-letnia Klaudia Jankowska (Gim 92 Ursynów Warszawa), która dotarła do mety przed Paulą Żukowską i Justyną Burską. Jednak na cztery razy dłuższym dystansie pływaczka z Olsztyna nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa, osiągając czas 8:50.21, a za nią finiszowały Paulina Piechota i Milena Karpisz.