Świat

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Gwiazdy wciąż w grze o medale!

Marcin Ryszka 2015-07-14 18:20

W porannych eliminacjach mistrzostw świata osób niepełnosprawnych, które odbywają się w szkockim Glasgow, czwórka Polaków wywalczyła awans do popołudniowych finałów. Największe gwiazdy nie zawiodły i będziemy mogli podziwiać je podczas popołudniowej rywalizacji.

Wczorajsza brązowa medalistka na 50m stylem dowolnym w grupie S13, Joanna Mendak, pokazała, że na 200m stylem zmiennym również będzie się liczyć w walce o miejsca na podium i zakwalifikowała się do finału z szóstym czasem. Mamy nadzieję, że Asia będzie wstanie popłynąć po południu jeszcze szybciej niż w porannych eliminacjach i podobnie jak wczoraj będzie walczyć o pozycję w pierwszej trójce.

Paulina Woźniak (grupa SB8) na dystansie 100m stylem klasycznym pewnie awansowała do najlepszej ósemki z czwartym czasem. Walka o miejsce na podium zapowiada się bardzo emocjonująco, więc mocno trzymamy kciuki za podopieczną trenera Musztafagi.

W porannych eliminacjach nie musiał występować Jacek Czech (grupa S2). Popłynie on bezpośrednio w finale na 100m stylem grzbietowym. Jednak, jeśli myśli o zdobyciu medalu, będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości.

Kciuki w popołudniowej sesji będziemy trzymać również za Oliwię Jabłońską, która na dystansie 200m stylem zmiennym w grupie S10 uplasowała się na czwartej pozycji. Znając waleczny charakter naszej reprezentantki, medal jest w zasięgu i będzie ona walczyć do samego końca.

Bardzo blisko awansu Karolinie Hamer, która na 50m stylem dowolnym (grupa S4) uplasowała się na 9. pozycji i do wejścia do popołudniowego finału zabrakło jej jednej setnej sekundy. Porannych eliminacji nie przeszedł również Marcin Potoczny, który na 100m stylem klasycznym (grupa SB5), podobnie jak Karolina Hamer, zajął 9. miejsce. 

Z niecierpliwością czekamy na popołudniową sesję finałową. Go Poland!