Polska

Zmiana w kalendarzu Grand Prix

Szymon Gagatek 2017-09-11 19:16

Polski Związek Pływacki poinformował dziś o istotnej zmianie w kalendarzu Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2017/2018. Pierwsze zawody całego cyklu tym razem nie odbędą się w Krakowie. Gospodarzem inauguracji zmagań najlepszych pływaków w naszym kraju o triumf w klasyfikacji generalnej będzie przebudowany obiekt w Oświęcimiu.

Walka w Grand Prix rozpoczynała się w Krakowie regularnie od 2011 roku. Za pierwszym razem zawody odbyły się na pływalni Akademii Górniczo-Hutniczej, a od 2012 roku zawodników gościła Akademia Wychowania Fizycznego. Tak miało być również w tym roku, ale z powodów organizacyjnych podjęto decyzję o zmianie miasta na Oświęcim. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w kompleksowo przebudowanej arenie. Prace nad odnowieniem historycznego i bardzo ważnego dla polskiego pływania obiektu trwały przez ostatnie dwa lata i pochłonęły ponad 50 milionów złotych. 

Kilka dni temu pływalnia (możecie ją zobaczyć m. in. NA TYM ZDJĘCIU) zyskała nawet swojego patrona. Nadano jej imię dr inż. Jana Babiarza, wieloletniego dyrektora Zakładów Chemicznych „Oświęcim”.

Cykl Grand Prix po raz ostatni gościł w Oświęcimiu w kwietniu 2013 roku. Wówczas na 50-metrowym basenie najlepsi okazali się Klaudia Naziębło i Sławomir Kuczko.

Kalendarz Arena Grand Prix - Pucharu Polski w 2017 roku:
21-22 października - Oświęcim (25m)
4-5 listopada - Łódź (25m)
25-26 listopada - Poznań (25m) - kwalifikacje do ME w Kopenhadze

Drugą istotną informacją jest całkowite odwołanie zawodów Polskiej Ligi Pływackiej, które miały się odbyć na początku października.