Świat

Rekord życiowy Czerniak na początku sezonu

Szymon Gagatek 2015-03-17 17:20

Sezon letni nabiera tempa na całym świecie, także we Francji. W czasie ostatniego weekendu na mitingu w Sarcelles zaprezentowali się Monika Czerniak i Krzysztof Pielowski. Podopieczni Phillipe'a Lucasa stawali na podium konkurencji długodystansowych, a Czerniak na 800 m stylem dowolnym ustanowiła nawet swój nowy rekord życiowy!

Zawodniczka Kormorana Olsztyn wystartowała na trzech dystansach. Najwyższą lokatę zajęła na 400 m stylem dowolnym, wygrywając całą rywalizację. W finale uzyskała czas 4:17.64 i okazała się wyraźnie lepsza od Lei Marchal z Francji (4:20.03). Szybciej w swoim życiu Polka pływała tylko raz, podczas ubiegłorocznego finału mistrzostw Polski w Olsztynie. Wygrać nie udało się jej na dwukrotnie dłuższym dystansie, gdzie lepsza okazała się Grainne Murphy z Irlandii. Czerniak szesnaście długości basenu pokonała jednak w 8:50.11, poprawiając o ponad trzy sekundy swoją życiówkę! Jest to oczywiście również najlepszy w tym roku wynik w naszym kraju. Niewiele do miejsca na podium zabrakło jej na 100 m stylem dowolnym. Zajęła czwartą lokatę (59.48 s), przegrywając między innymi ze znakomitą pływaczką długodystansową reprezentującą miejscowy klub, Sharon van Rouwendaal z Holandii.

Na miejscach w czołówce plasował się również Pielowski. Rywalizację na 400 m stylem dowolnym zakończył na drugiej pozycji, zostając pierwszym Polakiem w tym roku, któremu udało się złamać barierę czterech minut (3:58.88), natomiast na 1500 m stylem dowolnym był trzeci (15:41.21). Wystartował również w zmaganiach kraulistów na 100 metrów, kończąc je na dwunastej lokacie (56.16 s).

KOMPLET WYNIKÓW