Świat

Niesamowity występ, Czerniak najszybszy na świecie!

Szymon Gagatek 2015-03-29 21:49

To może być sezon Konrada Czerniaka! Puławianin wywalczył dziś swój pierwszy złoty medal mistrzostw Hiszpanii w Maladze, tym razem w swojej koronnej konkurencji, 100 m stylem motylkowym. Jego rezultat z wyścigu finałowego jest gorszy tylko o dwadzieścia dwie setne sekundy od rekordu Polski, jest również najlepszym w tym roku wynikiem na świecie!

Czerniak uzyskał w finale czas 51.37 s. Szybciej w swojej karierze popłynął tylko raz, w pamiętnym finale mistrzostw świata w Szanghaju w 2011 roku, kiedy zdobywał srebrny medal, przegrywając jedynie z Michaelem Phelpsem! Dwie długości basenu pokonał wtedy w 51.15 s. Ten wynik pozostaje do dziś rekordem Polski. Rywale nie mieli w starciu z Polakiem nic do powiedzenia. Yauhen Tsurkin z Białorusi stracił do niego niespełna sekundę (52.20 s).

W tym roku na świecie nikt nie pływał szybciej. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się złamać barierę pięćdziesięciu dwóch sekund był do tej pory Amerykanin, Jack Conger. Polak zasygnalizował tym samym, że w Kazaniu rywale będą musieli na niego uważać. Czerniak już wczoraj zapewnił sobie start na mistrzostwach świata, wypełniając minimum na 50 m stylem dowolnym, dziś dołożył kolejne. W pozostałych dwóch dniach hiszpańskiego czempionatu podopieczny Bartosza Kizierowskiego powalczy jeszcze na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym.

Najszybsi zawodnicy w 2015 roku na świecie:
51.37 s – Konrad Czerniak
51.64 s – Jack Conger (USA)
52.13 s – Mehdy Metella (Francja)
52.15 s – Tom Shields (USA)
52.20 s – Yauhen Tsurkin (Białoruś)

KOMPLET WYNIKÓW