Świat

3. dzień ME niepełnosprawnych – zapowiedź

Marcin Ryszka 2016-05-02 22:45

Za nami już dwa dni rywalizacji niepełnosprawnych zawodników na mistrzostwach Europy, które odbywają się w Portugalii. Do tej pory pływacy znad Wisły podczas czempionatu Starego Kontynentu spisują się bardzo dobrze. Czy podobnie będzie we wtorek? Oto zapowiedź tego, co czeka nas podczas trzeciego dnia zmagań na pływalni w Funchal.

Jutro jako pierwsi zaprezentują się Patryk Biskup i Sebastian Matczak z grupy S9. Powalczą oni o awans do popołudniowego finału na dystansie 100m stylem motylkowym. Czy Biskup, po srebrnym medalu w stylu grzbietowym, będzie w stanie sprawić kibicom pływania miłą niespodziankę?

Po delfinistach przyjdzie czas na Monikę Belczewską. Młoda zawodniczka pochodząca z Gdańska podczas swojego debiutu na tak dużej międzynarodowej imprezie zaprezentowała się bardzo dobrze na 100m stylem dowolnym. Liczymy na kolejny udany start tej pływaczki tym razem na 200m stylem zmiennym.

Następnie do głosu dojdą sprinterzy w stylu dowolnym. Patryk Karliński i Patryk Kowalski powalczą o popołudniowy finał w grupie S10 na dystansie 50 metrów.

Na koniec eliminacji wystąpi dwóch naszych reprezentantów. Bartłomiej Niesyczyński i Kamil Rzetelski spróbują awansować do swojego pierwszego finału dużej międzynarodowej imprezy na dystansie 100m stylem klasycznym w grupie S13.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!