Świat

Pierwszy skalp Czerniaka!

Szymon Gagatek 2014-04-11 18:29

Drugi dzień Mistrzostw Hiszpanii w Palma de Mallorca Konrad Czerniak zaliczy zapewne do bardzo udanych. Polak wystartował dziś na dystansie 100 m stylem motylkowym i dołożył do swojej bogatej kolekcji kolejny złoty medal, pierwszy wywalczony na tegorocznym wiosennym czempionacie! Na Majorce padł dziś również jeden rekord Hiszpanii, a świetnym występem popisała się Mireia Belmonte Garcia.

Rywalizacja na dystansie 100 m stylem motylkowym nie stała dziś na zbyt wysokim poziomie. Ze startu w tej konkurencji zrezygnował Rafael Munoz Perez, który postanowił skoncentrować się na wyścigach sprinterskich w stylu dowolnym i motylkowym, przez co Czerniak od początku był zdecydowanym faworytem rywalizacji. Najszybciej popłynął już w kwalifikacjach, uzyskując czas 53.70 s. Popołudniu udało mu się jeszcze poprawić i złoty medal dał mu wynik 53.22 s (póki co, najlepszy w tym roku uzyskany przez jakiegokolwiek polskiego pływaka).

Kolejne złoto zdobyte na Majorce wywalczyła dziś w pięknym stylu Mireia Belmonte Garcia. Hiszpanka zwyciężyła w rywalizacji na dystansie 400 m stylem zmiennym, uzyskując czas 4:32.92 i poprawiając rekord mistrzostw. W 2014 roku żadna inna zawodniczka na świecie nie była w stanie popłynąć szybciej w tej konkurencji. Dotychczasową liderką list była Aimee Wilmott z Wielkiej Brytanii (4:33.64).

Również na 400 m stylem zmiennym padł dziś jedyny rekord kraju, który ustanowił Marc Sanchez Torrens, pokonując osiem długości basenu w 4:15.64 (ósmy wynik w tym roku na świecie) i poprawiając najlepsze dotychczasowe osiągnicie w historii hiszpańskiego pływania o ponad sekundę!

KOMPLET WYNIKÓW