Złoto i rekod Jachowicza! Świetny występ Polaka

Szymon Gagatek 2013-03-07 10:59

Piotr Jachowicz z Uniwersytetu Wayne State wywalczył tytuł Mistrza II Dywizji NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym! Co więcej, Polak wyśrubował swój własny rekord dywizji, łamiąc granicę minuty i 45 sekund. Medale pierwszego dnia zawodów zdobyli też Artur Pietrzak i Krzysztof Wilk.

Jachowicz przed rokiem wywalczył na Mistrzostwach II Dywizji NCAA srebrny medal, wczoraj nie miał już sobie równych. Evandro Silvę wyprzedził o ponad sekundę, uzyskując znakomity czas 1:44.82. Pozostali trzej Polacy wystąpili w finale B. Daniel Świetlicki zajął w nim drugą pozycję (1:47.98), Paweł Trenda był czwarty (1:48.31), a Kacper Pełczyński ósmy (1:50.94).

Do złota Jachowicz dołożył świetny występ w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym, gdzie na swojej zmianie - w stylu klasycznym - był zdecydowanie najszybszy spośród zawodników startujących w finale B (w walce o medale lepsze rezultaty uzyskała tylko dwójka zawodników). Ostatecznie Uniwersytet Wayne State został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu.

Medale w konkurencji sztafetowej wywalczyli natomiast Artur Pietrzak i Krzysztof Wilk. Polacy z Uniwersytetu Bridgeport wystąpili kolejno: na trzeciej i czwartej zmianie. Czas jaki uzyskała ich drużyna - 1:27.82 - dał im w ostatecznym rozrachunku trzecie miejsce, tuż przed Uniwersytetem Drury, w którym na zmianie żabką wystartował Pełczyński.

Szóste miejsce w finale A na dystansie 200 jardów stylem zmiennym kobiet wywalczyła Agnieszka Ostrowska. Polka znacznie poprawiła się w stosunku do kwalifikacji, ale czas 2:03.29 pozwolił jej tylko na zajęcie dokładnie tej samej pozycji, na której znalazła się w sesji porannej. Dokładnie na tej samej lokacie znalazł się Uniwersytet Drury, z Polką na drugiej zmianie, w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym.

Z kolei Dawid Rybiński był czternasty w rywalizacji na dystansie 1000 jardów kraulem. Polak zajmował siódmą pozycję po wolniejszych seriach (9:23.93), a w tej najszybszej lepszych okazało się jeszcze siedmiu zawodników.