Świat

Drugi dzień mistrzostw świata niepełnosprawnych - zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-07-13 22:50

Po pierwszym dniu zmagań na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Glasgow zapraszamy do zapoznania się z programem jutrzejszych eliminacji, w których wystąpi sześcioro naszych reprezentantów, na czele ze wszystkimi medalistkami ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie: Joanną Mendak, Pauliną Woźniak i Oliwią Jabłonską.

Po dzisiejszym występie na 50m stylem dowolnym już jutro Joanna Mendak popłynie w porannych eliminacjach na 200m stylem zmiennym w grupie S13. Awans do popołudniowego finału wydaję się być formalnością.

W tej samej konkurencji w grupie S10 wystąpi Oliwia Jabłońska. Podopieczna trenera Seidla na tym dystansie na arenie międzynarodowej po raz pierwszy zaprezentowała się dopiero rok temu na mistrzostwach Starego Kontynentu w Eindhoven i od razu zdobyła srebrny medal. We wtorek liczymy na emocjonującą walkę do samego końca.

W grupie SB5 na dystansie 100m stylem klasycznym wśród panów wystąpi Marcin Potoczny. Wśród pań w grupie SB8 w tej samej konkurencji wystartuję brązowa medalistka z Londynu Paulina Woźniak. Poranny start powinien być dobrą możliwością do przetarcia przed popołudniowym finałem. Miejmy nadzieję, że Polka wystąpi w nim w jednej z głównych ról.

Na dystansie 50m stylem dowolnym w grupie S4 wystartuję Karolina Hamer. W tej samej konkurencji zaprezentuje się również Jacek Czech (grupa S2).

Poranne eliminacje powinny być przedsmakiem sesji finałowej, gdzie - miejmy nadzieję - wystąpią największe gwiazdy polskiej kadry. Dotychczasowymi startami Polacy pokazują, że do Szkocji przyjechali dobrze przygotowani. Na kolejne dowody znakomitej dyspozycji czekamy już jutro od godziny 11:06 polskiego czasu.