Polska

Mistrzostwa świata na żywo w TVP!

Szymon Gagatek 2016-11-30 07:24

Telewizja Polska pokaże na żywo wszystkie sesje finałowe zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata na krótkim basenie w Windsor (6-11 grudnia). Relację z zawodów będzie można śledzić na antenie TVP Sport, a także w internecie na sport.tvp.pl. W Kanadzie zaprezentuje się trzyosobowa reprezentacja naszego kraju.

Bezpośrednie transmisje z WFCU Centre będzie można oglądać codziennie, od wtorku do niedzieli, od godziny 00:25. Telewizja Polska przewidziała również półtoragodzinne powtórki najważniejszych wydarzeń z WFCU Centre, które będą pokazywane około 8 rano następnego dnia (za wyjątkiem soboty i niedzieli). Zatem ewentualnych wyścigów półfinałowych i finałowych z udziałem Radosława Kawęckiego, Tomasza Polewki i Wojciecha Wojdaka nie przegapimy!

Relacja z mistrzostw świata będzie dostępna także na Eurosporcie, jednak w tym roku francuski nadawca znacznie ograniczy przekaz z najważniejszej pływackiej imprezy sezonu zimowego. W programie na najbliższy tydzień retransmisje wyścigów finałowych są przewidziane jedynie na piątek (18:00 - 19:00 oraz 23:00 - 00:00) i niedzielę (22:15 - 23:20 ).

Podczas czempionatu globu zaprezentuje się niemal tysiąc zawodników ze 172 krajów. Impreza po raz pierwszy w historii potrwa aż sześć dni. W jej trakcie pływacy powalczą o 46 kompletów medali na basenie wybudowanym specjalnie na tę okazję w WFCU Centre, w którym na co dzień swoje mecze rozgrywają hokejowe drużyny Windsor Spitfires i Windsor Express. Trybuny obiektu pomieszczą około 6 tysięcy widzów. Eliminacje zaplanowano na 15:30 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynać o 00:30.

Kadra Polski na mistrzostwa świata w Windsor:
*Radosław Kawęcki
*Tomasz Polewka
*Wojciech Wojdak