Świat

NCAA: Dominacja Danielewskiego trwa

Szymon Gagatek 2014-10-28 20:58

Aleksander Danielewski w tym sezonie dominuje w rywalizacji w Horizon League. Od startu rozgrywek nie wygrał tylko jednego wyścigu indywidualnego - na nietypowym dla siebie dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Tym razem poprowadził Oakland University do zwycięstwa nad University of Illinois at Chicago (169-124), nie dał jednak rady zapobiec porażce swojej drużyny z Northwestern (134-155).

Northwestern vs. UIC & Oakland University | WYNIKI
*Aleksander Danielewski (Oakland University)

Danielewski w swoich indywidualnych startach uzbierał w sumie aż dwadzieścia siedem punktów dla ekipy Grizzlies, triumfując we wszystkich trzech konkurencjach, w których wystartował. Najpierw zwyciężył na 100 jardów stylem grzbietowym (49.76 s), później dołożył pierwsze miejsce na dwukrotnie dłuższym dystansie (1:50.12), a na zakończenie nie dał szans rywalom na 200 jardów stylem zmiennym (1:54.26). Wraz z kolegami z Oakland zajął też drugie miejsce w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym.

University of Pittsburgh vs. Bucknell | WYNIKI
*Kinga Cichowska (University of Pittsburgh)

Po bardzo dobrym występie w spotkaniu z St. Bonaventure, Kinga Cichowska kontunuowała passę sukcesów w pojedynku z Bucknell University. Polka ponownie zwyciężyła na dystansie 100 jardów stylem klasyczny, płynąc tylko cztery setne sekundy wolniej niż poprzedniego dnia (1:02.52). Najszybsza była również na 200 jardów stylem zmiennym (2:05.52). Tego dnia popłynęła, po raz pierwszy w historii swoich występów za oceanem w oficjalnych zawodach, na 100 jardów stylem motylkowym, plasując się na piątej lokacie (58.83 s). Przyczyniła się także do sukcesu sztafety Uniwersytetu Pittsburskiego na dystansie 4x50 jardów stylem zmiennym, uzyskując najlepszy wynik na zmianie w stylu klasycznym (29.31 s). W całym spotkaniu Pantery pokonały zespół gości 195-100.

University of Akron vs. University at Buffalo | WYNIKI
*Ludwika Szynal (University of Akron)

Niezbyt udanie rozpoczął się sezon dla kobiecego zespołu Uniwersytetu Akron, w którym występuje Ludwika Szynal. Ekipa Zips uległa minimalnie University at Buffalo, 145-155, ale Polka robiła co w jej mocy, by do tej porażki nie dopuścić. Nasza zawodniczka, która dołączyła do Akron w połowie ubiegłego sezonu, zwyciężyła zarówno na 100 jardów stylem grzbietowym, jak i na dwa razy dłuższym dystansie, uzyskując kolejno czasy 56.05 s i 2:01.92 i nie dając szans swoim rywalkom. Do tego świetnie rozpoczęła wyścig w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym, na pierwszej zmianie poprawiając swój rekord życiowy (26.27 s). Ostatecznie jej zespół finiszował na trzeciej pozycji. Życiówkę Szynal ustanowiła również na 200 jardów stylem zmiennym, gdzie zajęła piątą lokatę (2:11.82).

Florida Atlantic University vs. Princeton | WYNIKI
*Iwona Lefanowicz (Florida Atlantic University)

W towarzyskim pojedynku z Uniwersytetem Princeton w barwach Florida Atlantic University zaprezentowała się Iwona Lefanowicz. Nasza zawodniczka była jedną z wyróżniających się postaci mitingu, wygrywając obie konkurencje w stylu grzbietowym. Dystans 100 jardów pokonała w 57.60 s, a na 200 jardów uzyskała czas 2:05.00. Do tego pomogła swojej drużynie w zwycięstwie w wyścigu sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym (27.10 s - najlepszy czas na zmianie w stylu grzbietowym w całej stawce), a na dystansie 4x50 jardów stylem dowolnym w zajęciu drugiego miejsca.

Florida Southern vs. Florida International University | WYNIKI
*Paulina Żelazna (Florida International University)

W wygranym 124-78 spotkaniu wyjazdowym z Florida Southern, Paulina Żelazna zdobyła trzy punkty dla Florida International University. Polka punktowała zajmując trzecie miejsce na 100 jardów stylem dowolnym (54.98 s). Indywidualnie była też piąta na dwukrotnie dłuższym dystansie (1:56.96), a w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem dowolnym uzyskała wraz z koleżankami drugi rezultat.