Świat

Kopenhaga 2017: Oficjalnie - polska kadra poszerzona!

Szymon Gagatek 2017-12-06 01:55

Na stronie Polskiego Związku Pływackiego we wtorkowy wieczór pojawiło się oficjalne powołanie reprezentacji na mistrzostwa Europy na krótkim basenie. W Royal Arenie wystąpi ostatecznie dziewiętnaścioro biało-czerwonych. Kadra została zatem poszerzona, dzięki czemu naszych pływaków zobaczymy także we wszystkich konkurencjach sztafetowych!

Mistrzostwa Europy w Kopenhadze rozpoczną się już za 7 dni!

Do jedenastu osób, które wypełniły minima indywidualne w trakcie Grand Prix w Poznaniu dołączyła ósemka, której podstawowym zadaniem będzie walka o jak najlepsze wyniki sztafetowe. W Kopenhadze zaprezentujemy się bowiem we wszystkich sześciu konkurencjach rozgrywanych na dystansie 4x50 metrów. W gronie powołanych znaleźli się Natalia Fryckowska, Karolina Jurczyk, Michał Chudy, Kamil Kaźmierczak, Jakub Książek, Krzysztof Tokarski, Paweł Juraszek oraz Filip Wypych. Dla pierwszej szóstki będzie to debiut na wielkiej międzynarodowej imprezie wśród seniorów.

Kadra Polski na mistrzostwa Europy w Kopenhadze:
Mężczyźni (14): 
Dominik Bujak, Michał Chudy, Konrad Czerniak, Paweł Juraszek, Radosław Kawęcki, Kamil Kaźmierczak, Jakub Książek, Bartosz Piszczorowicz, Jakub Skierka, Kacper Stokowski, Krzysztof Tokarski, Marcel Wągrowski, Filip Wypych, Filip Zaborowski

Kobiety (5): 
Natalia Fryckowska, Karolina Jurczyk, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

W ostatnich dziesięciu latach tak liczną reprezentację na mistrzostwach Europy na krótkim basenie oglądaliśmy tylko dwukrotnie. Dziewiętnaścioro Polaków startowało w trakcie czempionatu w Stambule w 2009 roku, a absolutny rekord ustanowiliśmy oczywiście sześć lat temu w Szczecinie. Przed własną publicznością zaprezentowały się wówczas czterdzieści trzy osoby z naszego kraju.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy na krótkim basenie w ostatniej dekadzie:
Kopenhaga 2017: 19 osób (14 mężczyzn/5 kobiet)
Netanja 2015: 8 (6/2)
Herning 2013: 15 (9/6)
Chartres 2012: 3 (3/-)
Szczecin 2011: 43 (23/20)
Eindhoven 2010: -
Stambuł 2009: 19 (12/7)
Rijeka 2008: 10 (6/4)
Debreczyn 2007: 14 (8/6)

Przez najbliższe kilka dni kadra będzie przebywać na konsultacjach szkoleniowych w Łodzi. Do stolicy Danii nasi pływacy wraz ze sztabem szkoleniowym udadzą się w poniedziałek, 11 grudnia. Już dwa dni później rozpoczną się najważniejsze zawody tej zimy na Starym Kontynencie.

OFICJALNE POWOŁANIE REPREZENTACJI -> TUTAJ