Polska

ZAPRASZAMY DO SZCZECINA!

Joanna Kwatera 2015-06-24 23:28

Już w najbliższy piątek rozpoczną się zmagania w jednej z trzech najważniejszych imprez pływackich tego sezonu w kategorii Masters – Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski na długim basenie. Gospodarzem zawodów w tym roku będzie szczecińska Floating Arena. Po zmaganiach seniorów w Grand Prix i Głównych Mistrzostwach Polski, przyszedł czas na Mastersów, którzy w liczbie 414 powalczą o 37 kompletów wyjątkowych medali w tym właśnie obiekcie. Poza zawodnikami z Polski w Szczecinie startować będą również pływacy z Rosji, Niemiec, Słowacji, Litwy i Ukrainy. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Pływacki, Komitet Techniczny Masters, Miejski Klub Pływacki i Serbin-Racing s.c.

Te prestiżowe zawody odbywać się będą na nie mniej prestiżowej pływalni, która na kartach swojej historii zanotowała już takie wydarzenia jak Mistrzostwa Europy na krótkim basenie w 2011 roku, gdzie gościła wówczas najlepszych pływaków Starego Kontynentu, a polscy pływacy zdobyli w nich 5 tytułów mistrzowskich i 3 brązowe krążki. Swoje triumfy święcili tu wtedy podwójnie: Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki oraz Mateusz Sawrymowicz. W trakcie majowych głównych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców pobitych zostało tu kilka rekordów Polski, a zatem zapowiada się ostre ściganie.

Organizatorzy zapewniają bardzo wartościowy pakiet startowy, w którym każdy uczestnik otrzyma m.in. czepek z autografem Michaela Phelpsa oraz bogaty pakiet nagród dla najlepszych zawodników MP zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i sprinterskiej oraz długodystansowej, a także dla najstarszych uczestników mistrzostw. Zawodników medalami dekorować będą osobistości świata sportu i polityki Miasta Szczecina, a najlepszym długodystansowcom (na dystansach 800 i 1500m mężczyzn)medale na szyi zawiesi aktualny mistrz Polski w konkurencji 400m stylem dowolnym - Filip Zaborowski.

Na listach startowych znajduje się wiele nazwisk czołowych zawodniczek i zawodników kategorii Masters na czele z czterokrotną vice mistrzynią Europy z 2011 roku, multimedalistką i wielokrotną rekordzistką MP, współorganizatorką tej imprezy - Małgorzatą Serbin. Warto też odnotować obecność wielokrotnej medalistki MP, również znakomitej kraulistki Sonii Bochyńskiej. A ponadto m.in. Anna Duda, Małgorzata Ścibiorek, Mariola Kuliś, Ewa Stępień, Grażyna Cabaj-Drela, Joanna Gołębiowska czy Karolina Stadnik.
Wśród mężczyzn nie zabraknie m.in. Arkadiusza Berweckiego, Mirosława Warchoła, Andrzeja Waszkiewicza, Marka Rothera czy Stanisława Krokoszyńskiego. W stylu klasycznym i zmiennym natomiast podziwiać będziemy występy multimedalisty MP i rekordzisty Polski, brązowego medalisty mistrzostw Europy juniorów z 2005 roku na dystansie 50m stylem klasycznym – Mariusza Winogrodzkiego.

Zapowiadają się trzy dni obfitujące w niezwykłe pływackie emocje! Zapraszamy do śledzenia wyników i relacji na www.megatiming.pl oraz gorącego dopingu na trybunach szczecińskiej pływalni!