Jachowicz ponownie najszybszy! Pięć medali Polaków

Szymon Gagatek 2013-03-08 08:32

Piotr Jachowicz zwyciężył w rywalizacji na dystansie 400 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia Mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Birmingham, w stanie Alabama. Polak po raz kolejny poprawił rekord tej dywizji uniwersyteckiej ligi! Na trzecim miejscu w tym wyścigu znalazł się Paweł Trenda, natomiast w konkurencjach sztafet medale zdobywali Krzysztof Wilk, Kacper Pełczyński i Agnieszka Ostrowska.

Jachowicz wygrał wyścig w stylu zmiennym ze świetnym rezultatem - 3:47.62 - i poprawił rekord II dywizji NCAA, który od czterech lat należał do Kyrillo Fesenki (3.49.17). Polak wyprzedził dziś Marko Blazevskiego (3:50.12) i drugiego z naszych zawodników, Pawła Trendę (3:51.96). Tuż za podium znalazł się trzeci reprezentant Polski, Daniel Świetlicki (3:53.74). Z kolei na trzynastym miejscu sklasyfikowany został Kacper Pełczyński (3:57.52).

W rywalizacji indywidualnej na 200 jardów stylem dowolnym ósme miejsce w finale A zajął Krzysztof Wilk, uzyskując czas niewiele słabszy niż rano - 1:39.00. Lepiej poszło Polakowi w sztafecie 4x50 jardów kraulem, gdzie wraz z kolegami z Uniwersytetu Bridgeport zajął trzecie miejsce.

Jedyna Polka startująca w mistrzostwach, Agnieszka Ostrowska, indywidualnie bardzo dobrze spisała się w wyścigu na dystansie 400 jardów stylem zmiennym, gdzie wygrała finał B, z czasem 4:24.20. Świetnie poszło jej też na zmianie w stylu klasycznym w sztafecie 4x100 jardów stylem zmiennym, gdzie w barwach Uniwersytetu Drury wraz z koleżankami ukończyła rywalizację na trzeciej pozycji. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanęła również męska sztafeta Drury, z Kacprem Pełczyńskim w składzie.