Polska

Startuje Otylia Swim Tour!

Szymon Gagatek 2015-11-04 18:33

Już za dziesięć dni w Rudzie Śląskiej odbędą się pierwsze warsztaty z ogólnopolskiego cyklu Otylia Swim Tour, które zorganizuje nasza jedyna pływacka mistrzyni olimpijska w historii, Otylia Jędrzejczak! Będzie to początek wielkiej akcji jednodniowych i bezpłatnych zajęć, które w ciągu najbliższych miesięcy zostaną przeprowadzone w całym kraju.

W każdej miejscowości w szkoleniu weźmie udział 90 dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Całodniowe warsztaty dla młodych zawodników, będą podzielone na dwie części: zajęcia praktyczne w wodzie oraz na sali gimnastycznej. Podczas pierwszego spotkania połowę uczestników będą stanowili reprezentanci dwóch klubów z Rudy Śląskiej: UKP Ruda Śląska oraz UKS „Manta” Kochłowice. Kolejnych 45 pływaków zostanie zrekrutowanych online. Aby pomyślnie przejść etap rekrutacji, należy pływać przynajmniej trzema stylami i należy dobrze odpowiedzieć na pytania zamieszczone w formularzu rejestracyjnym.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni będą także rodzice młodych zawodników oraz ich trenerzy. Wezmą oni udział panelach z psychologiem sportu, który poruszy temat motywowania młodych zawodników oraz z dietetykiem, który powie więcej o zasadach prawidłowego odżywiania sportowców. Szkoleniowcy będą też mogli obserwować działania teamu Fundacji podczas zajęć w wodzie i na lądzie, gdzie zapoznają się z prowadzonymi tam ćwiczeniami.

Wybór pierwszego miejsca, w którym odbędzie się Otylia Swim Tour jest nieprzypadkowy. Ruda Śląska to oczywiście rodzinne miasto naszej mistrzyni, w którym zaczynała swoją wielką pływacką karierę. W listopadzie i grudniu spotkania zostaną zorganizowane również Elblągu, Krośnie i Kleszczowie, natomiast w 2016 roku cykl pojawi się w kolejnych dziesięciu punktach na mapie naszego kraju. Szczegóły dotyczące przyszłorocznej trasy powinniśmy poznać już niebawem.

Otylia Swim Tour w 2015 roku:
14 listopada   Ruda Śląska
28 listopada   Elbląg
5 grudnia   Krosno
12 grudnia   Kleszczów

Więcej informacji o projekcie, a także możliwość rejestracji na nadchodzące wydarzenia znajdziecie na stronie http://fundacjaotylii.pl/.