Wywiady

(Nie)spodziewany zwrot akcji - rozmowa z Klaudią Naziębło

Katarzyna Kasperek 2017-06-20 22:25
Do największej pływackiej imprezy na świecie zostało niewiele ponad miesiąc, jednak czas upływa szybko. Klaudia Naziębło, pływaczka wrocławskiej Juvenii, na co dzień trenująca w Stanach Zjednoczonych znalazła chwilę na krótką rozmowę o Mistrzostwach Świata i niespodziankach, które sprawiła sobie w Lublinie podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Zapraszamy!

Wojciech Seidel: "Kadra na pewno wymaga częściowego odmłodzenia"

Marcin Ryszka 2017-06-16 18:59

Już w najbliższy weekend na pływalni w Lublinie odbędzie się kolejny krajowy czempionat. Tym razem czekają nas emocje związane z letnimi mistrzostwami Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Przed rozpoczęciem zawodów rozmawialiśmy z trenerem kadry narodowej oraz Startu Wrocław, Wojciechem Seidlem. Zapraszamy do lektury.

Bartłomiej Kubkowski: "Wiem, na co mnie stać"

Katarzyna Kasperek 2017-06-15 13:32
Każdy pech można przekuć w motywację, a motywację w sukces – takie wydaje się być motto obiecującego zmiennisty, zawodnika olsztyńskiego Kormorana, Bartka Kubkowskiego. Po nieudanych startach w Lublinie przyszedł czas na pływanie na wodach otwartych i kolejne lekcje. Zobaczcie, co powiedział nam Bartek w rozmowie!

Jan Świtkowski: "Jestem świadomy, co muszę zmienić"

Katarzyna Kasperek 2017-06-14 21:47
Jan Świtkowski uczy się i trenuje za oceanem, jednak na międzynarodowych imprezach reprezentuje Polskę. W jego dorobku po ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorów poza medalami pojawiły się minima na Mistrzostwa Świata do Budapesztu. Jak planuje starty brązowy medalista z Kazania sprzed dwóch lat? Zapraszamy!

Marcin Stolarski: Pora napisać nową historię

Katarzyna Kasperek 2017-06-13 22:09
Niespodzianką było wywalczenie przez niego minimum na Igrzyska Olimpijskie rok temu podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Szczecinie, poprawienie rekordu Polski na 100 klasycznym w tych samych zawodach. Dziś Marcin Stolarski, bo o nim mowa, jest czołowym polskim żabkarzem na setkę. Z Lublina wraca z minimum do Budapesztu i Taipei, dwie duże imprezy, które są celem większości pływaków. Zapraszamy na wywiad z zawodnikiem Warty Poznań.

Bartosz Piszczorowicz: Zrealizowaliśmy 110% planu

Katarzyna Kasperek 2017-06-12 21:35
Bartosz Piszczorowicz jest jednym z młodszych zawodników polskiej czołówki na królewskie 100 kraulem. Mistrzostwa w Lublinie były dla niego obfite w minima na międzynarodowe imprezy – Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów. Jak udało mu się to osiągnąć? Zapraszamy do lektury!

Charakter na srebro - rozmowa z Joanną Mizak

Katarzyna Kasperek 2017-05-27 22:08
Kilka dni po najważniejszym pływackim wydarzeniu w naszym kraju czas na podsumowania. Dla niektórych te Mistrzostwa Polski były owocne w wyniki, minima, medale, dla innych w doświadczenie, kolejne próby. Były sprawdzianem cierpliwości, siły woli i przede wszystkim – psychiki.

Joanna Zachoszcz: Żeby zamieszać w kotle, trzeba mieć czym

Marcin Ryszka 2017-04-06 12:18
W 2016 roku dzięki znakomitym występom na wodach otwartych wywalczyła przepustkę do Rio i zadebiutowała na igrzyskach. Jak sama mówi, możliwość wielu startów na otwartym akwenie pozwala jej zyskiwać coraz większe doświadczenie. Zapraszamy do rozmowy z Bohaterką Roku w kategorii "Najlepszy zawodnik na wodach otwartych", Joanną Zachoszcz.

Wojciech Makowski: Myślałem, że mnie rozniesie

Marcin Ryszka 2017-03-19 10:48
W 2016 roku rządził i dzielił w stylu grzbietowym wśród pływaków niewidomych na całym świecie. Odnosił również sukcesy na dystansach kraulowych. Z igrzysk w Rio wrócił z srebrnym krążkiem. Głosami naszej kapituły został jednogłośnie wybrany najlepszym pływakiem niepełnosprawnym. Zapraszamy do rozmowy z Wojciechem Makowskim, który pokazuję, że niemożliwe nie istnieje.

Paulina Piechota: Myślę, że mogę ten rok zaliczyć do bardzo udanych

Marcin Ryszka 2017-03-02 17:07
Mimo młodego wieku, ma już za sobą pierwszy start wśród seniorów na arenie międzynarodowej. Głosami członków kapituły została wybrana najlepszą juniorką ubiegłego roku w naszym plebiscycie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Pauliną Piechotą.

Kacper Stokowski: Nie umiem się w tym momencie określić

Marcin Ryszka 2017-02-26 14:39
Rok 2016 był dla niego wielkim pasmem sukcesów. Nic więc dziwnego, że kapituła naszego plebiscytu przyznała mu najwięcej głosów w kategorii "Najlepszy Junior". W głosowaniu internautów również nie pozostawił swoim przeciwnikom szans. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Kacprem Stokowskim.

Paweł Juraszek: Nikt na mnie nie stawiał

Marcin Ryszka 2017-02-07 11:50
Medal wywalczony na ubiegłorocznych letnich mistrzostwach Polski był jego pierwszym krążkiem zdobytym na krajowym podwórku. Jako praktycznie anonimowy zawodnik wypełnił w Szczecinie minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, a w styczniu zwyciężył w naszym głosowaniu na "Progres Roku". Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Pawłem Juraszkiem.

Radosław Kawęcki: To był jeden z najcięższych sezonów w moim życiu

Marcin Ryszka 2017-02-01 12:20
Podczas igrzysk w Rio spisał się poniżej oczekiwań, ale już na grudniowych mistrzostwach świata udowodnił swoją klasę, zdobywając w znakomitym stylu złoty medal na 200m stylem grzbietowym. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Radosławem Kawęckim – zwycięzcą naszego plebiscytu w kategoriach Zawodnik Roku oraz Zawodnik Dekady.

Alicja Tchórz: Nie mam się czego wstydzić

Marcin Ryszka 2017-01-28 13:58
Alicja Tchórz głosami naszej kapituły została wybrana najlepszą zawodniczką ubiegłego roku w polskim pływaniu. Nie spoczywa jednak na laurach i jak sama mówi, przed nią kolejne wyzwania i cele. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodniczką Juvenii Wrocław, rozpoczynającej cykl wywiadów ze zwycięzcami głosowania na "Bohaterów 2016 roku".

Paweł Słomiński: Udowodnię, że związkiem można zarządzać transparentnie i uczciwie

Szymon Gagatek 2016-11-27 22:48
Wybory na prezesa Polskiego Związku Pływackiego już za nami. Emocje związane z rywalizacją o to stanowisko powoli zaczynają opadać. Kilka dni temu, jeszcze przed rozpoczęciem Grand Prix Polski w Poznaniu, mieliśmy okazję porozmawiać z nowym sternikiem polskiego pływania, Pawłem Słomińskim. Sprawdźcie, co miał nam do powiedzenia.

Tomasz Polewka: Na końcu wszystko weryfikuje woda

Marcin Ryszka 2016-11-26 22:01
Kibice pływania zapamiętali go jako znakomitego specjalistę od dystansu 50m stylem grzbietowym. Jak sam opowiada, w jego treningu doszło do wielu zmian, które mają zaowocować sukcesem na dłuższych dystansach. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z reprezentantem naszego kraju, mistrzem Europy na krótkim basenie Tomaszem Polewką.

Wojciech Wojdak: Wskoczyłem do wody i zrobiłem swoje

Marcin Ryszka 2016-11-22 11:46
W miniony weekend podczas zawodów Grand Prix Polski w Poznaniu wypełnił dwa minima, na dystansach 400 i 1500 m stylem dowolnym, na zbliżające się mistrzostwa świata w Windsor (6-11 grudnia). Jak sam mówi, za cel na tej imprezie stawia sobie awans do finału. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Wojciechem Wojdakiem.

Sebastian Karaś: Chciałbym jeszcze raz podjąć tę próbę

Szymon Gagatek 2016-11-21 19:14

Gdy rok temu Sebastian Karaś ogłosił światu, że zamierza przepłynąć wpław Bałtyk, wielu twierdziło zapewne, że to niewykonalne. On jednak mocno wierzył w powodzenie swojej misji. I swojego zdania nie zmienił, pomimo nieudanego pierwszego podejścia. Już w 2017 roku spróbuje pokonać 100-kilometrową trasę z Kołobrzegu na Bornholm po raz kolejny.