Wywiady

Rozmowy w studiu Megatiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2018-06-23 09:09

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.

Alicja Tchórz: Musimy starać się podnosić rangę naszej dyscypliny

Marcin Ryszka 2018-02-12 20:26
Zaprezentowaliśmy już Wam komplet wyników w głosowaniu na Bohaterów ostatnich dwunastu miesięcy w polskim pływaniu. Ruszamy więc z cyklem wywiadów ze zwycięzcami poszczególnych kategorii piątej edycji plebiscytu Megatiming.pl. Na początek zapraszamy do przeczytania rozmowy z Zawodniczką 2017 Roku, Alicją Tchórz.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: W Łodzi przyjmę wszystkich z uśmiechem

Szymon Gagatek 2017-11-03 18:12
Przed dwoma tygodniami Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wygrała inauguracyjne zawody cyklu Grand Prix w Oświęcimiu. W najbliższy weekend powalczy o podtrzymanie zwycięskiej passy w nowo otwartym obiekcie w swojej rodzinnej Łodzi. W rozmowie z naszym portalem najlepsza polska sprinterka opowiedziała między innymi o wrażeniach z Zatoki Sportu.

"Lepiej mniej mówić, a więcej robić"

Szymon Gagatek 2017-09-04 20:51
Zawsze skromna, zawsze ambitna, taki wzór zawodnika do naśladowania. Jedna z najlepszych polskich pływaczek Masters w najmłodszej kategorii wiekowej, dwukrotna mistrzyni świata Masters, była zawodniczka Trójki Częstochowa i członkini kadry Polski juniorów, zgodziła się z nami porozmawiać po powrocie z niezwykle udanych dla Niej zawodów w Budapeszcie. Zapraszamy więc na rozmowę z Magdaleną Drab!

"Dałem z siebie naprawdę wszystko" - rozmowa z Krzysztofem Pielowskim

Katarzyna Kasperek 2017-07-21 13:48
Znakomity pływak długodystansowy, niejednokrotnie medalista mistrzostw kraju oraz wyśmienicie prezentujący się na arenie międzynarodowej – kiedyś junior, teraz senior. Krzysztof Pielowski swoim debiutem podczas Mistrzostw Świata w konkurencjach open water rozgrywanych w Balatonie pokazał, że ma niebywały potencjał i apetyt na więcej. Zapraszamy na krótki wywiad z 11. i 12. zawodnikiem MŚ!

Kornelia Fiedkiewicz: "decydują setne sekundy"

Katarzyna Kasperek 2017-07-20 22:22
Sprinterski talent, o którym na pewno wiele jeszcze usłyszymy, bo ta trenująca we Wrocławiu zawodniczka dopiero się rozkręca – mowa o Kornelii Fiedkiewicz, 16-latce, która znalazła się w finale mistrzostw starego kontynentu wśród juniorów i niedługo powalczy na juniorskich mistrzostwach globu. Zapraszamy na krótką rozmowę z pływaczką Juvenii Wrocław!

Weronika Hallmann: "Miałam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie lepszy"

Katarzyna Kasperek 2017-07-09 21:50
Juniorskie Mistrzostwa Europy w izraelskiej Netanji były jednymi z naszych najlepszych w historii– polscy pływacy zdecydowanie wrócili do kraju z tarczą, a nawet z workiem medali. Dwukrotnie złoci, raz srebrni, sześciokrotnie brązowi umieścili się tym samym w medalowej klasyfikacji zawodów na znakomitej, siódmej pozycji, a w klasyfikacji punktowej zajęli piąte miejsce. Wielką niespodziankę sprawiła nasza dzisiejsza rozmówczyni, Weronika Hallmann, zdobywając srebrny medal na 50m stylem klasycznym i dodatkowo poprawiając rekord kraju 17-latek. Zapraszamy do lektury!

Piotr Woźnicki: "Na szczęście nie wszystko da się wcześniej wyliczyć"

Szymon Gagatek 2017-07-09 14:17
Zaledwie kilka dni temu zakończyły się najbardziej udane mistrzostwa Europy juniorów w wykonaniu Biało-czerwonych od niemal dekady. W Netanji młodzi polscy pływacy aż dziewięciokrotnie stawali na podium, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu. Jak zawody podsumowuje trener naszej kadry, Piotr Woźnicki?

Dawid Szwedzki: "Moim celem jest ciągły progres"

Katarzyna Kasperek 2017-07-04 21:45
Ten niezwykle utalentowany zmiennista długo czekał na swoją szansę – w Lublinie zabłysnął formą, co zaowocowało minimum na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie i dobrym wynikiem na 400 zmiennym. Zapraszamy na krótką rozmowę z zawodnikiem Śląska Wrocław, Dawidem Szwedzkim.

(Nie)spodziewany zwrot akcji - rozmowa z Klaudią Naziębło

Katarzyna Kasperek 2017-06-20 22:25
Do największej pływackiej imprezy na świecie zostało niewiele ponad miesiąc, jednak czas upływa szybko. Klaudia Naziębło, pływaczka wrocławskiej Juvenii, na co dzień trenująca w Stanach Zjednoczonych znalazła chwilę na krótką rozmowę o Mistrzostwach Świata i niespodziankach, które sprawiła sobie w Lublinie podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Zapraszamy!

Wojciech Seidel: "Kadra na pewno wymaga częściowego odmłodzenia"

Marcin Ryszka 2017-06-16 18:59

Już w najbliższy weekend na pływalni w Lublinie odbędzie się kolejny krajowy czempionat. Tym razem czekają nas emocje związane z letnimi mistrzostwami Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Przed rozpoczęciem zawodów rozmawialiśmy z trenerem kadry narodowej oraz Startu Wrocław, Wojciechem Seidlem. Zapraszamy do lektury.

Bartłomiej Kubkowski: "Wiem, na co mnie stać"

Katarzyna Kasperek 2017-06-15 13:32
Każdy pech można przekuć w motywację, a motywację w sukces – takie wydaje się być motto obiecującego zmiennisty, zawodnika olsztyńskiego Kormorana, Bartka Kubkowskiego. Po nieudanych startach w Lublinie przyszedł czas na pływanie na wodach otwartych i kolejne lekcje. Zobaczcie, co powiedział nam Bartek w rozmowie!

Jan Świtkowski: "Jestem świadomy, co muszę zmienić"

Katarzyna Kasperek 2017-06-14 21:47
Jan Świtkowski uczy się i trenuje za oceanem, jednak na międzynarodowych imprezach reprezentuje Polskę. W jego dorobku po ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorów poza medalami pojawiły się minima na Mistrzostwa Świata do Budapesztu. Jak planuje starty brązowy medalista z Kazania sprzed dwóch lat? Zapraszamy!

Marcin Stolarski: Pora napisać nową historię

Katarzyna Kasperek 2017-06-13 22:09
Niespodzianką było wywalczenie przez niego minimum na Igrzyska Olimpijskie rok temu podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Szczecinie, poprawienie rekordu Polski na 100 klasycznym w tych samych zawodach. Dziś Marcin Stolarski, bo o nim mowa, jest czołowym polskim żabkarzem na setkę. Z Lublina wraca z minimum do Budapesztu i Taipei, dwie duże imprezy, które są celem większości pływaków. Zapraszamy na wywiad z zawodnikiem Warty Poznań.

Bartosz Piszczorowicz: Zrealizowaliśmy 110% planu

Katarzyna Kasperek 2017-06-12 21:35
Bartosz Piszczorowicz jest jednym z młodszych zawodników polskiej czołówki na królewskie 100 kraulem. Mistrzostwa w Lublinie były dla niego obfite w minima na międzynarodowe imprezy – Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów. Jak udało mu się to osiągnąć? Zapraszamy do lektury!

Charakter na srebro - rozmowa z Joanną Mizak

Katarzyna Kasperek 2017-05-27 22:08
Kilka dni po najważniejszym pływackim wydarzeniu w naszym kraju czas na podsumowania. Dla niektórych te Mistrzostwa Polski były owocne w wyniki, minima, medale, dla innych w doświadczenie, kolejne próby. Były sprawdzianem cierpliwości, siły woli i przede wszystkim – psychiki.

Joanna Zachoszcz: Żeby zamieszać w kotle, trzeba mieć czym

Marcin Ryszka 2017-04-06 12:18
W 2016 roku dzięki znakomitym występom na wodach otwartych wywalczyła przepustkę do Rio i zadebiutowała na igrzyskach. Jak sama mówi, możliwość wielu startów na otwartym akwenie pozwala jej zyskiwać coraz większe doświadczenie. Zapraszamy do rozmowy z Bohaterką Roku w kategorii "Najlepszy zawodnik na wodach otwartych", Joanną Zachoszcz.

Wojciech Makowski: Myślałem, że mnie rozniesie

Marcin Ryszka 2017-03-19 10:48
W 2016 roku rządził i dzielił w stylu grzbietowym wśród pływaków niewidomych na całym świecie. Odnosił również sukcesy na dystansach kraulowych. Z igrzysk w Rio wrócił z srebrnym krążkiem. Głosami naszej kapituły został jednogłośnie wybrany najlepszym pływakiem niepełnosprawnym. Zapraszamy do rozmowy z Wojciechem Makowskim, który pokazuję, że niemożliwe nie istnieje.