Wywiady

Paulina Piechota: Myślę, że mogę ten rok zaliczyć do bardzo udanych

Marcin Ryszka 2017-03-02 17:07
Mimo młodego wieku, ma już za sobą pierwszy start wśród seniorów na arenie międzynarodowej. Głosami członków kapituły została wybrana najlepszą juniorką ubiegłego roku w naszym plebiscycie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Pauliną Piechotą.

Kacper Stokowski: Nie umiem się w tym momencie określić

Marcin Ryszka 2017-02-26 14:39
Rok 2016 był dla niego wielkim pasmem sukcesów. Nic więc dziwnego, że kapituła naszego plebiscytu przyznała mu najwięcej głosów w kategorii "Najlepszy Junior". W głosowaniu internautów również nie pozostawił swoim przeciwnikom szans. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Kacprem Stokowskim.

Paweł Juraszek: Nikt na mnie nie stawiał

Marcin Ryszka 2017-02-07 11:50
Medal wywalczony na ubiegłorocznych letnich mistrzostwach Polski był jego pierwszym krążkiem zdobytym na krajowym podwórku. Jako praktycznie anonimowy zawodnik wypełnił w Szczecinie minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, a w styczniu zwyciężył w naszym głosowaniu na "Progres Roku". Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Pawłem Juraszkiem.

Radosław Kawęcki: To był jeden z najcięższych sezonów w moim życiu

Marcin Ryszka 2017-02-01 12:20
Podczas igrzysk w Rio spisał się poniżej oczekiwań, ale już na grudniowych mistrzostwach świata udowodnił swoją klasę, zdobywając w znakomitym stylu złoty medal na 200m stylem grzbietowym. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Radosławem Kawęckim – zwycięzcą naszego plebiscytu w kategoriach Zawodnik Roku oraz Zawodnik Dekady.

Alicja Tchórz: Nie mam się czego wstydzić

Marcin Ryszka 2017-01-28 13:58
Alicja Tchórz głosami naszej kapituły została wybrana najlepszą zawodniczką ubiegłego roku w polskim pływaniu. Nie spoczywa jednak na laurach i jak sama mówi, przed nią kolejne wyzwania i cele. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodniczką Juvenii Wrocław, rozpoczynającej cykl wywiadów ze zwycięzcami głosowania na "Bohaterów 2016 roku".

Paweł Słomiński: Udowodnię, że związkiem można zarządzać transparentnie i uczciwie

Szymon Gagatek 2016-11-27 22:48
Wybory na prezesa Polskiego Związku Pływackiego już za nami. Emocje związane z rywalizacją o to stanowisko powoli zaczynają opadać. Kilka dni temu, jeszcze przed rozpoczęciem Grand Prix Polski w Poznaniu, mieliśmy okazję porozmawiać z nowym sternikiem polskiego pływania, Pawłem Słomińskim. Sprawdźcie, co miał nam do powiedzenia.

Tomasz Polewka: Na końcu wszystko weryfikuje woda

Marcin Ryszka 2016-11-26 22:01
Kibice pływania zapamiętali go jako znakomitego specjalistę od dystansu 50m stylem grzbietowym. Jak sam opowiada, w jego treningu doszło do wielu zmian, które mają zaowocować sukcesem na dłuższych dystansach. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z reprezentantem naszego kraju, mistrzem Europy na krótkim basenie Tomaszem Polewką.

Wojciech Wojdak: Wskoczyłem do wody i zrobiłem swoje

Marcin Ryszka 2016-11-22 11:46
W miniony weekend podczas zawodów Grand Prix Polski w Poznaniu wypełnił dwa minima, na dystansach 400 i 1500 m stylem dowolnym, na zbliżające się mistrzostwa świata w Windsor (6-11 grudnia). Jak sam mówi, za cel na tej imprezie stawia sobie awans do finału. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Wojciechem Wojdakiem.

Sebastian Karaś: Chciałbym jeszcze raz podjąć tę próbę

Szymon Gagatek 2016-11-21 19:14

Gdy rok temu Sebastian Karaś ogłosił światu, że zamierza przepłynąć wpław Bałtyk, wielu twierdziło zapewne, że to niewykonalne. On jednak mocno wierzył w powodzenie swojej misji. I swojego zdania nie zmienił, pomimo nieudanego pierwszego podejścia. Już w 2017 roku spróbuje pokonać 100-kilometrową trasę z Kołobrzegu na Bornholm po raz kolejny.

Mike Maric: Prawidłowa technika oddychania i pływanie na bezdechu są najistotniejsze w treningu

Marcin Ryszka 2016-10-24 14:50
O tym jaką korzyść dla rezultatów w pływaniu może przynieść trening oddechu i pływania na bezdechu rozmawiamy z założycielem projektu „Swim Like a Dolphin®”, instruktorem freedivingu Apnea Academy i prelegentem na VII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania - Mikiem Maric'em

Barbara Lipniarska Skubis: Na emeryturze zamierzam cieszyć się życiem!

Iwona Bohosiewicz 2016-08-28 20:47

Zapraszamy na rozmowę z Panią Barbarą Lipniarską - Skubis, trenerką pływania z imponującym stażem pracy z pływakami,na temat m.in. swojej pasji,zdobytych doświadczeń,wspomnień oraz planów na zasłużonej emeryturze.
Rozmawiają Nadia Lechowicz oraz Jakub Konior, reprezentanci Oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu.

Jak to się stało, że została Pani trenerką pływania?

Konrad Czerniak: Zabrano mi możliwość jednego startu

Marcin Ryszka 2016-08-23 20:31
Na igrzyskach w Rio w swojej koronnej konkurencji uplasował się na 10. pozycji. Jednak jeszcze przed zawodami otrzymał wiadomość, której się nie spodziewał. Mimo wypełnienia minimum, jego nazwiska zabrakło wśród zawodników zgłoszonych do 100m stylem dowolnym. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Konradem Czerniakiem.

Anna Dowgiert: Kadra odbudowała mnie na nowo

Marcin Ryszka 2016-08-22 21:48
Ma dwadzieścia sześć lat, a w swoim pływackim CV może pochwalić się występami na dwóch igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro zaprezentowała się na 50 m stylem dowolnym i w sztafecie kraulistek. O przygotowaniach, samych startach i o tym, jak pokonała swój prywatny kryzys, porozmawialiśmy z zawodniczką Śląska Wrocław, Anną Dowgiert.

Alicja Tchórz: Powinniśmy być bardziej otwarci na siebie

Szymon Gagatek 2016-08-20 20:09
Dlaczego tuż przed igrzyskami zrezygnowała z centralnego szkolenia? Co oznaczają "otwarte głowy"? Czy polscy pływacy musieli myć okna w wiosce olimpijskiej? Kogo można było spotkać na stołówce w Rio de Janeiro? - odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w rozmowie z zawodniczką Juvenii Wrocław, Alicją Tchórz.

Filip Zaborowski: Wrócę mocniejszy

Marcin Ryszka 2016-08-18 12:32
W swoim pierwszym w życiu starcie na igrzyskach uplasował się na 28. miejscu w konkurencji 400m stylem dowolnym. Spodziewał się jednak po sobie lepszego występu na olimpijskiej pływalni w Rio de Janeiro. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodnikiem reprezentującym na co dzień barwy MKP Szczecin, Filipem Zaborowskim.

Kacper Klich: Bardzo wiele wymagam od samego siebie

Marcin Ryszka 2016-08-17 18:33
Jest mocnym punktem naszej sztafety 4x200 m stylem dowolnym. To właśnie w tej konkurencji zaliczył swój debiut na igrzyskach olimpijskich. Jak sam mówi, ze swojego występu na igrzyskach w Rio de Janeiro nie jest zadowolony. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Kacprem Klichem, reprezentującym na co dzień Śląsk Wrocław.

Jan Świtkowski: Nie zaprezentowałem się tak jak chciałem

Marcin Ryszka 2016-08-17 15:32
Do Rio jechał jako jedna z naszych medalowych nadziei. Niestety swojego debiutanckiego występu na igrzyskach olimpijskich nie może zaliczyć do udanych. Na dystansie 200 m stylem motylkowym zajął siedemnaste miejsce, sensacyjnie odpadając w eliminacjach. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodnikiem Skarpy Lublin Janem Świtkowskim.

Marcin Stolarski: Wiem co muszę zrobić, aby dogonić świat

Marcin Ryszka 2016-08-16 21:04
Zakończone już dla pływaków igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro były jego pierwszymi w życiu. Z Brazylii wraca jednak z podniesioną głową i wyraźnie podkreśla, że pływacka rodzina w trudnych chwilach powinna się wspierać. Zapraszamy do rozmowy z Marcinem Stolarskim, żabkarzem reprezentującym na co dzień barwy Żoliborza Warszawa.