Wywiady

Justyna Burska: Jestem typem człowieka, który lubi rywalizację

Marcin Ryszka 2016-01-11 22:24

Podczas Letnich Mistrzostw Polski w Szczecinie wywalczyła cztery złote medale w konkurencjach kraulowych. W lipcu reprezentowała nasz kraj na Uniwersjadzie. Czytelnicy naszego portalu wybrali ją w plebiscycie Bohaterowie 2015 na Zawodniczkę Roku. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam nowa zawodniczka AZS UWM Olsztyn, Justyna Burska.

Monika Czerniak: Czasami trzeba upaść, aby móc się podnieść

Marcin Ryszka 2016-01-07 23:54
W wieku juniorskim dała się poznać jako utalentowana żabkarka. Obecnie jest czołową kraulistką w naszym kraju. Razem z Wiolettą Orczykowską, Dianą Sokołowską i Paulą Żukowską, na grudniowych zimowych mistrzostwach Polski wypełniła minimum sztafetowe na mistrzostwa Europy w Londynie. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam zawodniczka Kormorana Olsztyn Monika Czerniak.

Paulina Piechota: Jestem świadoma tego, co osiągnęłam

Iwona Bohosiewicz 2015-12-31 11:45
Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Lublinie Paulina Piechota zaprezentowała się ze świetnej strony. W wieku zaledwie szesnastu lat ustanowiła znakomity rekord kraju na 1500m stylem dowolnym i wywalczyła kwalifikację na mistrzostwa Europy seniorów, które odbędą się w maju w Londynie. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam zawodniczka UKS 190 Łódź.

Katarzyna Baranowska: Ostatnio zaskakuję samą siebie

Marcin Ryszka 2015-12-14 18:49

Jest przykładem tego, że nawet po długiej przerwie można udanie wrócić do pływania. Niezwykle pogodna i entuzjastycznie nastawiona do codziennego życia. Już za kilka dni w Lublinie powalczy o minimum na mistrzostwa Europy i kolejne medale krajowego czempionatu. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam Katarzyna Baranowska.

Tomasz Polewka: Wiedziałem, że jak otworzę usta, rozpłaczę się jak dziecko

Marcin Ryszka 2015-12-10 17:53

Na przestrzeni kilku sezonów zrobił niewiarygodny postęp. Jak sam mówi, wiele daje mu rywalizacja z Radosławem Kawęckim. Dziś zachęcamy Was do zapoznania się z rozmową z człowiekiem, który w Netanji przebojem wdarł się na najwyższy stopień podium mistrzostw Europy na 50 m stylem grzbietowym, zawodnikiem AZS AWF Katowice, Tomaszem Polewką.

Alicja Tchórz: Chciałam udowodnić, że jestem coś warta

Marcin Ryszka 2015-12-09 11:30

Podczas mistrzostw Europy w Netanji Alicja Tchórz radziła sobie świetnie. Wywalczyła pierwszy seniorski medal wielkiej imprezy międzynarodowej, zajmując drugie miejsce na 100 m stylem grzbietowym, czterokrotnie poprawiała też rekordy naszego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z zawodniczką Juvenii Wrocław.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: Wyszło w miarę tak jak chciałam

Marcin Ryszka 2015-12-08 15:21

Na zakończonych dwa dni temu mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni w Izraelu zdobyła dla Polski srebrny medal na 50m stylem grzbietowym. Ustanowiła również nowy rekord Polski na 50m motylkiem, chociaż, jak sama twierdzi… nie potrafi nim pływać. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk.

Wojciech Seidel: Zakładajcie czapki!

Marcin Ryszka 2015-12-07 20:34

Po zakończonych zimowych otwartych mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, które przez ostatnie trzy dni odbywały się we Floating Arenie w Szczecinie, porozmawialiśmy z trenerem kadry - Panem Wojciechem Seidlem. Zapraszamy do lektury.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: Mam nadzieję, że prawdziwa forma dopiero nadejdzie

Marcin Ryszka 2015-11-25 17:17

Zimowy sezon to jej pasmo zwycięstw i rekordów życiowych. Ostatnio wygrała klasyfikację generalną kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix. O rywalizacji w Poznaniu oraz o planach startów na mistrzostwach Europy opowiedziała nam Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Zapraszamy!

Alicja Tchórz – Czekałam na ten rekord sześć lat

Marcin Ryszka 2015-11-24 00:29

Od początku sezonu znajduje się w świetnej formie, a podczas Grand Prix w Poznaniu ustanowiła nowy rekord Polski na 200m stylem grzbietowym. Zapraszamy do zapoznania się rozmową z Alicją Tchórz – specjalnie dla naszego portalu!

Anna Dowgiert: Pływanie to cały mój świat

Marcin Ryszka 2015-11-05 23:38

Anna Dowgiert ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze. Na koncie jej pływackich dokonań pojawił się między innymi występ w finale mistrzostw świata na długim basenie w Kazaniu. Zawodniczka Śląska Wrocław wyśrubowała też znacznie rekord Polski na 50 m stylem motylkowym. Teraz skupia się już na przygotowaniach do walki o występ w Rio. Znalazła jednak chwilę, by odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

Dominika Sztandera: Mam nadzieję, że wszystko dalej będzie się układać po mojej myśli

Marcin Ryszka 2015-11-02 22:10

Za nią doskonały początek sezonu - ustanowiony nowy rekord Polski, kilka rekordów życiowych. Zawodniczka Juvenii Wrocław chce pojechać na tegoroczne mistrzostwa Europy, ale ma też plany sięgające znacznie dalej! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dominiką Sztanderą, w którym zdradza dlaczego w tym sezonie pływa tak szybko.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: Chcę wywalczyć kwalifikację na igrzyska i to jest mój cel

Marcin Ryszka 2015-10-31 12:44

Od początku sezonu znajduje się w wysokiej formie. Jak sama mówi, wszystko jest teraz podporządkowane wypełnieniu minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z polską królową sprintu, Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk.

Joanna Mendak: Nikt z nas od razu nie był mistrzem

Marcin Ryszka 2015-10-30 13:27

Joanna Mendak na trzech kolejnych igrzyskach paraolimpijskich zdobywała dla Polski złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym. Mimo swojej niepełnosprawności, stawała na podium w rocznikowych mistrzostwa naszego kraju wśród zawodników pełnosprawnych. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii pływania niepełnosprawnych w naszym kraju.

Paweł Korzeniowski: Zawsze walczę do końca!

Marcin Ryszka 2015-10-29 10:35

Za nim bardzo udany sezon, w którym udowodnił wszystkim niedowiarkom, że drzemie w nim dusza sprintera. Niestety jego plany pokrzyżowała kontuzja, której nabawił się jeszcze w Kazaniu, tuż po zakończeniu mistrzostw świata. Zapraszamy na rozmowę z żywą historią polskiego pływania, Pawłem Korzeniowskim.

Polscy pływacy ruszają na IWAS World Games

Marcin Ryszka 2015-09-26 16:27

Dzisiaj polscy niepełnosprawni pływacy wyruszyli do Soczi, gdzie będą startować w zawodach IWAS World Games. Co to za impreza, w jakim składzie polska reprezentacja będzie walczyć o medale oraz jak przebiegają przygotowania do igrzysk - dowiecie się z poniższej rozmowy z trenerem polskiej kadry Panem Wojciechem Seidlem.

Sebastian Karaś - Nigdy więcej

Marcin Ryszka 2015-09-23 13:54

O tym, jaką drogę musiał przejść, aby osiągnąć swój cel, co było najtrudniejsze podczas pokonywania kanału La Manche oraz co pomyślał po dopłynięciu do brzegu przeczytacie w poniższym wywiadzie z Sebastianem Karasiem.

Niezwykle zwykły człowiek cześć II

Jarek Blazek 2015-09-22 22:39

28 sierpnia przeprowadziliśmy pierwszą część wywiadu z Bartekiem Kubkowskim, 20-to letnim zawodnikiem MKP Kormoran Olsztyn, podopiecznym trenera Tomasza Grabysy, który samotnie przepłynął prawie 40 kilometrów pokonując 4 mazurskie jeziora. Dzisiaj zapraszamy na drugą część wywiadu z Bartkiem.

Jarek Błażek: Emocje Twojego samotnego wyścigu na 40 km już za nami - czy już dotarło do Ciebie, co zrobiłeś, jak wielki był to wyczyn?

1
...
3
4
5
6
7
...
9