Wywiady

PŁYWACKI RENTGEN - JOWITA SIEŃCZYK

Jarek Blazek 2013-03-06 20:02

Dzisiaj gościem „PŁYWACKIEGO RENTGENA” jest osoba jak zwykle z resztą  wyjątkowa. Dziewczyna, która wypełniła minimum na MŚ w Istambule lecz z przyczyn formalnych nie mogła na nie pojechać. Ambitna, waleczna, wszechstronnie uzdolniona pływaczka z województwa lubelskiego, która miejmy nadzieje już niedługo będzie sławna nie tylko w Polsce… Miło mi Wam przedstawić Jowitę Sieńczyk!

PŁYWACKI RENTGEN - MATEUSZ ARNDT

Jarek Blazek 2013-02-27 19:25

W dniu dzisiejszym gościem naszego wywiadu jest młodziutki, bardzo utalentowany, mocno stąpający po ziemi zawodnik Delfina Gdynia. Pomimo swoich dużych jak na swój wiek sukcesów pozostaje cały czas tą samą osobą, zawsze uśmiechnięty, grzeczny, pomocny – wiem bo znam go dobrze, działamy w tym samym okręgu. Przed nim już pojutrze najważniejsze zawody tego sezonu. O czym opowiedział nam Mateusz Arndt? Zapraszam…

 

PŁYWACKI RENTGEN - JUSTYNA BURSKA

Jarek Blazek 2013-02-20 20:59

W dzisiejszym wywiadzie przedstawiamy sylwetkę młodej, perspektywicznej, niezwykle pracowitej i sympatycznej pływaczki długodystansowej, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski juniorek, medalistki Mistrzostw Polski seniorek, trenującej w Uczniowskim Klubie Sportowym "Piątka" Konstantynów Łódzki. Jest to zawodniczka, która największe swoje sukcesy zaczyna osiągać wchodząc w wiek seniorski, co jest oznaką tego, że znakomicie jest prowadzona przez swojego trenera. O co zapytaliśmy Justynę Burską? Zapraszam do lektury :)

PŁYWACKI RENTGEN - MICHAŁ POPRAWA

Jarek Blazek 2013-02-14 16:41

Z jednodniowym opóźnieniem ,z przyczyn od nas niezależnych, prezentujemy Wam wywiad z jednym z tzw. "młodych wilków" polskiego pływania - juniorem ostro mieszającym w czołówce seniorskiej w Polsce.Zawodnikiem, który w debiucie na światowym czempionacie w Stambule dostał się do finału tej imprezy. Zawodnik to nietuzinkowy - mało takich mamy, co w wieku 18 lat potrafią złamać na 200 m stylem motylkowym barierę 1:54. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Michałem Poprawą.

PŁYWACKI RENTGEN - ANGELIKA WIKIEŁ

Jarek Blazek 2013-02-06 20:12

W dniu dzisiejszym gościem naszego "rentgena" będzie bardzo młoda i bardzo utalentowana żabkarka wywodząca się z miejscowości Ostrołęka, aktualnie uczennica raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która szkoli sie tam pod okiem Pana Piotra Generalczyka. Zapraszam do przeczytania kilku zdań, które wymieniliśmy z Angeliką Wikieł.

PŁYWACKI RENTGEN - TOMASZ POLEWKA

Jarek Blazek 2013-01-30 19:11

W dniu dzisiejszym kilka chwil poświęcił nam znakomity grzbiecista - 18-latek, który reprezentował barwy Polski podczas ostatnich Mistrzostw Świata na pływalni w Stambule.Tomek Polewka od początku swojej przygody jest związany z jednym klubem - UKS RUCH Grudziądz, tego samego klubu z którego wywodzi się olimpijczyk Maciej Hreniak. Zapraszamy do lektury :)

Imię nazwisko:Tomasz Polewka
Data i miejsce urodzenia: 05.08.1994 Grudziądz
Klub macierzysty:UKS Ruch Grudziądz
Klub obecny:UKS Ruch Grudziądz
Trener prowadzący:Adam Kopczyński

PŁYWACKI RENTGEN - KASIA BARANOWSKA

Jarek Blazek 2013-01-23 20:47

Gościem dzisiejszego odcinka PŁYWACKIEGO RENTGENA jest osoba nietuzinkowa. Zawodniczka bardzo doświadczona, finalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na 200 m stylem zmiennym, wieloktorna medalistka imprez mistrzowskich każdego formatu, aktualna rekordzistka Polski w stylu zmiennym. W roku 2008 znalazła inną drogę i rzuciła pływanie, rzuciła po to, by 4 lata później powrócić z tęsknoty. Kilka chwil znalazła specjalnie dla Was Katarzyna Baranowska! Zapraszamy do lektury!

PŁYWACKI RENTGEN - FILIP ZABOROWSKI

Jarek Blazek 2013-01-16 20:34

W drugim naszym wywiadzie z serii PŁYWACKI RENTGEN "prześwietliliśmy kolejnego obiecujacego zawodnika. Tym razem jest to uczeń szczecińskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który w swojej karierze został Mistrzem Polski Seniorów na krótkiej i długiej pływalni, reprezentował też Polskę na Pucharach Świata i niedawnych Mistrzostwach Świata na krótkiej pływalni w Stambule, które odbyły sie w grudniu. Filip opowiedział nam o...przeczytajcie sami, o czym...

 

PŁYWACKI RENTGEN - AGATA MAGNER

Jarek Blazek 2013-01-09 21:19

Rozpoczynamy serię wywiadów, którą nazwaliśmy "PŁYWACKI RENTGEN". Chcemy, abyście mogli, co środę, bacznie się przyjrzeć pływackim talentom naszego kraju, ale nie tylko. Na pierwszy ogień wzięliśmy utalentowana Agatę Magner, uczennicę krakowskiej SMS, która była najmłodszą zawodniczką w polskiej ekipie na Mistrzostwach Świata na krótkiej pływalni w Istambule. Serdecznie zapraszamy do lektury