Strona wykorzystuje pliki cookies.Dowiedz się więcej

Polska

GP Kozienice: Krótko, szybko i zwycięsko!

Joanna Kwatera 2017-02-19 22:02
Aleksandra Urbańczyk wygrała czwarte z rzędu zawody z cyklu Grand Prix Polski w tym sezonie i z kompletem zwycięstw na krótkim basenie jest liderka rankingu na najlepsza zawodniczkę tej imprezy. Pierwsze zwycięstwo w tej edycji cyklu wśród mężczyzn odniósł w końcu Radosław Kawęcki.

Uhonorowanie kariery Pawła Korzeniowskiego - dzień pływania z olimpijczykami w 5Styl

Iwona Bohosiewicz 2017-02-19 21:18

Po 20 latach pływania na najwyższym poziome, dziesiątkach medali Mistrzostw Świata i Europy, setkach medali w kraju, legenda polskiego pływania, Paweł Korzeniowski kończy swoją karierę.

Nie jest to jednak  koniec jego przygody z pływaniem, ponieważ Paweł zamierza jeszcze bardziej zaangażować się w popularyzację pływania i edukację młodych talentów, tym razem w roli mentora/nauczyciela dla młodych sportowców.

GP Kozienice: Zwycięstwa i porażki faworytów

Joanna Kwatera 2017-02-19 00:56
Pierwszego dnia kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix Polski, które w ten weekend odbywają się w Kozienicach formą znów błysnęli Dominika Sztandera i Kacper Stokowski. Nie obyło się także bez niespodzianek…

Wielkopolska wyłoniła najlepszych pływaków

Joanna Kwatera 2017-02-18 19:47
Olimpijczycy zajęli całe podium klasyfikacji na najlepszego zawodnika Zimowych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego, które odbyły się w piątek i w sobotę na Termach Maltańskich. Wśród kobiet również triumfowała uczestniczka igrzysk w Rio. Faworyci zaczynają prezentować coraz lepszą formę.

Grand Prix w Kozienicach: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-02-17 18:39
W najbliższych dniach już po raz piętnasty w historii Grand Prix Polski zawita do Kozienic. Pierwsze w tym roku zmagania podczas najważniejszego cyklu imprez pływackich w naszym kraju zgromadzą na obiekcie "Delfina" wiele gwiazd. Tradycyjnie sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę przed zbliżającym się weekendem.

Paweł Korzeniowski kończy karierę!

Szymon Gagatek 2017-02-16 14:53

Jeden z najlepszych pływaków w historii naszego kraju, Paweł Korzeniowski, postanowił oficjalnie zakończyć karierę. Oświęcimianin pełniący obecnie funkcję trenera Legii Warszawa nie rozstaje się jednak z uprawianiem sportu. Już w sierpniu spróbuje swoich sił w rywalizacji triathlonistów. I być może wśród specjalistów tej dyscypliny będziemy mogli oglądać go częściej.

Łukasz Wójt mistrzem Niemiec

Szymon Gagatek 2017-02-06 20:52

Już drugi rok z rzędu męska drużyna SV Würzburg 05 zdobyła tytuł najlepszego klubu pływackiej 1. Bundesligi. W klasyfikacji końcowej weekendowych zawodów w Essen zawodnicy zwycięskiej ekipy wyprzedzili o 390 punktów pływaków z Poczdamu. Wśród triumfatorów nie zabrakło Łukasza Wójta, który zaprezentował się w czterech konkurencjach.

Rekord kraju i osiem medali Polaków w Uster!

Szymon Gagatek 2017-02-05 18:44

Siedmioro polskich pływaków wystąpiło w trakcie weekendu na 25. Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Uster. Szwajcarska miejscowość okazała się dla nas bardzo szczęśliwa. Bohaterką zawodów okazała się Dominika Sztandera, która ustanowiła nowy rekord Polski na 50 m stylem klasycznym. Z kolei Alicja Tchórz aż czterokrotnie stawała na podium.

Mocne otwarcie roku!

Szymon Gagatek 2017-02-05 14:50
Dominika Sztandera rewelacyjnie otworzyła 2017 rok w polskim pływaniu! Zawodniczka Juvenii Wrocław już podczas niedzielnych wyścigów eliminacyjnych mitingu w szwajcarskim Uster ustanowiła najlepszy wynik w historii polskiego pływania na długim basenie na dystansie 50 m stylem klasycznym i z pierwszym czasem weszła do popołudniowego finału.

Polak trafi pod skrzydła Bowmana!

Szymon Gagatek 2017-01-10 23:38

Bob Bowman to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych trenerów na świecie. Pod opiekę wychowawcy i współtwórcy sukcesów Michaela Phelpsa już wkrótce trafi pierwszy pływak z naszego kraju! W sezonie 2017/2018 do drużyny Arizona State University, gdzie Amerykanin sprawuje funkcję głównego szkoleniowca, trafi zawodnik AZS UŁ PŁ Łódź, Michał Brzuś.

Bruckner Chase ekspert Surf Life Saving i Open Water z pierwszą wizytą w Polsce.

Iwona Bohosiewicz 2017-01-09 13:04

Doskonałe wyniki polskich zawodników podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym w Eindhoven wzbudziły podziw nie tylko na krajowej arenie ratownictwa sportowego, ale także za oceanem.

Najbardziej wartościowe polskie starty w 2016 roku

Szymon Gagatek 2016-12-31 16:44

Dokładnie dwadzieścia osiem razy polscy pływacy notowali w ostatnich dwunastu miesiącach czasy, które w rankingach FINA dawały ponad 900 punktów. Kto dokonywał tej sztuki najczęściej? Jakie były najbardziej wartościowe wyniki na krótkim i długim basenie? W ostatnim dniu 2016 roku przygotowaliśmy dla Was specjalne podsumowanie.

Kolejny ciekawy pomysł na warsztat Korzeniowskiego i Cieślaka

Szymon Gagatek 2016-12-27 23:47

Akademia 5Styl stworzona przez naszych olimpijczyków Pawła Korzeniowskiego i Marcina Cieślaka przygotowuje kolejny wartościowy warsztat dla młodych pływaków. Tym razem warsztat skupia się na innym bardzo istotnym temacie o tej porze roku, mianowicie na zawodach pływackich.

Jak wrócić do formy po operacji i osiągać lepsze wyniki dzięki diecie?

Szymon Gagatek 2016-12-23 13:49
Czy wiesz, że Twoje problemy z formą, kontuzjami, budową masy mięśniowej czy odchudzaniem mogą wynikać ze złego stanu odżywienia Twojego organizmu? Przekonała się o tym nasza podopieczna, która dzięki wprowadzeniu indywidualnych zaleceń żywieniowych uporała się ze swoimi problemami zdrowotnymi i poprawiła swoją formę i wyniki sportowe.

ZMP Olsztyn 2016: Rekordowa Juvenia!

Joanna Kwatera 2016-12-19 01:46
Wyścigi sztafetowe budzą zarówno wśród kibiców jak i samych zawodników bardzo wiele emocji. Tutaj pracuje się dla drużyny - z takim przekonaniem podeszli do rywalizacji wyjątkowi zawodnicy. Dwa kolejne rekordy kraju ustanowiły zawodniczki Juvenii Wrocław, a juniorzy pobili następne trzy...

ZMP Olsztyn 2016: Fiedkiewicz z rekordem Polski 15latek!

Joanna Kwatera 2016-12-18 23:25
Urbańczyk obroniła tytuł, 15letnia Fiedkiewicz poprawiła rekord Polski, niespodziewana zwyciężczyni na dystansie 200m stylem dowolnym, dwa złote medale wyłowiły z basenu pływaczki studiujące za oceanem, czyli o tym co działo się ostatniego dnia zimowych mistrzostw Polski w Olsztynie.

ZMP Olsztyn 2016: Kawa porządził!

Joanna Kwatera 2016-12-18 23:18
Niecałe dwa tygodnie temu został piątym zawodnikiem w tej konkurencji w rywalizacji grzbiecistów na mistrzostwach świata w kanadyjskim Windsor. Jednak czas jaki uzyskał nie odzwierciedlił wszystkiego na co go stać. Tuż po przylocie do Polski, dzierżąc tytuł mistrza świata na dystansie dwa razy dłuższym, przystąpił do zmagań w czempionacie kraju bez taryfy ulgowej.

ZMP Olsztyn 2016: Cieślak jednym z bohaterów dnia!

Joanna Kwatera 2016-12-18 23:10
Doskonale startowali czołowi polscy zawodnicy w stylu zmiennym, motylkowym i dowolnym, a uzyskane przez nich rezultaty pozwoliły im zapisać się na kartach historii polskiego pływania. Dwa znakomite wyniki osiągnął dziś Marcin Cieślak, a Kacper Majchrzak wypływał najlepszy czas w stroju tekstylnym!