Polska

Dołącz do grona Marzycieli! Wielkie święto już w sobotę w Zatoce Sportu!

Szymon Gagatek 2019-09-05 20:34

Dzień Marzyciela drugi raz z rzędu będzie wyjątkowym dniem w łódzkiej Zatoce Sportu. Po ubiegłorocznym biciu rekordu Guinnessa, fundacja Swim For a Dream przygotowała kolejną okazję do wspólnego pływania. Zapisy na to wydarzenie potrwają tylko do piątku do godziny 14:00. To ostatnia chwila, by dołączyć do grona Marzycieli!

Dzień Marzyciela - największa charytatywna sztafeta pływacka w Polsce

Iwona Bohosiewicz 2019-08-23 21:13
Już 7 września fundacja Swim For a Dream po raz drugi zaprasza łodzian do wspólnego pływania! W Zatoce Sportu PŁ odbędzie się bowiem druga edycja Dnia Marzyciela, czyli charytatywnej sztafety pływackiej. Zapisy na www.dzienmarzyciela.pl/zapisy już ruszyły! Do głównych partnerów imprezy należy moviGO oraz Aquawave a wśród ambasadorów imprezy znajdziemy m.in. Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk oraz Wojciecha Wojdaka.

20 Bridges Swim - Aleksandra Bednarek o krok od Potrójnej Korony

Szymon Gagatek 2019-08-13 20:44

Aleksandra Bednarek przygodę z wodami otwartymi zaczęła zaledwie 4 lata temu, a teraz jest już naprawdę blisko zdobycia prestiżowej Potrójnej Korony w pływaniu na wodach otwartych. Po ubiegłorocznym przepłynięciu Kanału Catalina, tym razem okrążyła Manhattan. Pokonanie dystansu 46 kilometrów zajęło dokładnie jej 7 godzin 7 minut i 34 sekundy. Kolejny cel? Kanał La Manche!

OOM 17-18lat: Orlicz i spółka na czele rankingu

Joanna Kwatera 2019-07-21 19:16
Ostatni dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie to również dominacja pływaków G-8 Bielany Warszawa w konkurencjach męskich. Najbardziej wartościowym rezultatem zawodów popisał się dziś Filip Orlicz, który zwyciężył w konkurencji 100m stylem dowolnym. Ekipa ze stolicy została także najlepszym zespołem w klasyfikacji medalowej i punktowej tej imprezy.

OOM 17-18lat: G-8 Bielany Warszawa znów przewodzi stawce

Joanna Kwatera 2019-07-20 19:44
W sobotę w Drzonkowie znów dzielili i rządzili podopieczni trenera Pawła Wołkowa aż pięciokrotnie odbierając złote krążki. Triumf odniosły obie sztafety G-8 Bielany Warszawa, a wszechstronni zawodnicy zdołali także zająć całe podium w rywalizacji delfinistów. Najbardziej wartościowym wynikiem popisał się Jan Karolczak. Kolejny triumf odniosła też Daria Nita.

OOM 17-18lat: Medalowe żniwo trenujących w Warszawie

Joanna Kwatera 2019-07-19 20:45
Drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywa się w Drzonkowie najczęściej dekorowanymi zawodnikami byli pływacy klubu G-8 Bielany Warszawa, a złote medale zawisły na szyjach Filipa Orlicza, Jana Karolczaka i Adriana Jaśkiewicza. Do pełni szczęścia zabrakło jeszcze zwycięstwa w rywalizacji sztafetowej, która zakończyła się dla nich dość pechowo.

OOM 17-18lat: Nowi triumfatorzy nowych konkurencji

Joanna Kwatera 2019-07-18 20:01
O jeden dzień dłużej niż zwykle potrwają zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozpoczęła się w czwartek w Drzonkowie. A to za sprawą zmiany regulaminu i wprowadzeniu trzech nowych konkurencji, nie rozgrywanych do tej pory w juniorskich mistrzostwach kraju. Pierwszego dnia imprezy złote medale wywalczyli zawodnicy klubów z Krakowa, Wrocławia i Katowic.

MP 16-latków: Triumf Polonii Warszawa!

Joanna Kwatera 2019-07-12 20:32
W Lublinie zakończyły się dziś Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich i choć nie padł w nich już żaden rekordowy wynik zawodnicy ustanowili kilka dobrych rezultatów. W piątek w Aqua Lublin błyszczeli pływacy Polonii Warszawa, którzy na dwanaście rozegranych dziś finałów triumfowali w czterech z nich, a najczęściej dekorowana była w piątek Daria Zielińska.

MP 16-latków: Daszkiewicz poprawia kolejny rekord!

Joanna Kwatera 2019-07-11 20:04
Kolejny dzień z rzędu kibice i trenerzy oświęcimskiej Unii mieli wielkie powody do zadowolenia z poczynań swoich podopiecznych, którzy ze sporymi sukcesami rywalizują w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Lublinie. Kolejny rekord w tej kategorii wiekowej poprawił Michał Daszkiewicz, a dwóch setnych do pełni szczęścia zabrakło drużynie dziewcząt Polonii Warszawa.

MP 16-latków: Dwa rekordy kraju na początek!

Joanna Kwatera 2019-07-10 22:38
W Lublinie rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich i od razu zawodnicy zafundowali kibicom sporą dawkę euforii. Na pływalni Aqua Lublin padły dwa rekordowe rezultaty i oba zostały ustanowione w stylu dowolnym, a ich autorami byli Mateusz Chowaniec i Michał Daszkiewicz. Na niespełna dwa tygodnie przed EYOFem w Baku to znakomity prognostyk!

Skuteczne odwołanie Juraszka! Nasz sprinter wystąpi w Gwangju!

Szymon Gagatek 2019-07-07 21:06
Odwołanie Pawła Juraszka do Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) przyniosło skutek! Najlepszy polski sprinter będzie mogł wystartować na rozpoczynających się za dwa tygodnie mistrzostwach świata w koreańskim Gwangju (21-28 lipca). Zawodnik Dziewiątki Dzierżoniów był tymczasowo zawieszony po wykryciu w próbce A zbyt dużego poziomu pseudoefedryny.

MP 15-latków: Rekordziści z Bielan!

Joanna Kwatera 2019-07-07 21:03
W Oświęcimiu 15-latkowie z G-8 Bielany Warszawa zakończyli zmagania z wielką pompą, bijąc rekord Polski w tej kategorii wiekowej w rywalizacji sztafetowej, a także zwyciężając w klasyfikacji drużynowej mistrzostw Polski juniorów 15-letnich. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała dziś Wiktoria Guść, uzyskując także miano najlepszej pływaczki tej impreza z pięcioma złotymi krążkami na koncie.

MP 15-latków: Rekordzistów dwóch - Czapla i Konarski ze znakomitymi wynikami!

Joanna Kwatera 2019-07-06 23:49
Po serii bardzo zbliżonych wyników kibice doczekali się w końcu rekordów kraju na pływalni w Oświęcimiu, gdzie o tytuły mistrzów Polski walczą 15-latkowie. To czego dokonał w konkurencji 50m stylem motylkowym Kacper Czapla przeszło chyba najśmielsze oczekiwania wszystkich. Na listę rekordzistów wpisał się także dzisiaj Maciej Konarski.

MP 14-latków: Drugi rekord Cierpiałowskiej!

Joanna Kwatera 2019-07-06 22:50
Kolejny dzień Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich obfitował w kolejny rekordowy rezultat Pauliny Cierpiałowskiej. Znów zawodniczka z Malborka uzyskała go w stylu motylkowym, tym na razem na dystansie sprinterskim. Na pływalni w Aquasferze zapachniało w sobotę rekordami jeszcze dwukrotnie.

MP 14-latków: Cierpiałowska już z fantastycznym rekordem!

Joanna Kwatera 2019-07-05 22:23
Rewelacyjnym rekordem Polski popisała się już pierwszego dnia rocznikowych Mistrzostw Polski w Olsztynie Paulina Cierpiałowska, która okazała się najlepszą delfinistą wśród 14-latek. Ponadto w Aquasferze padły jeszcze trzy zbliżone do rekordowych wyniki, a najwyżej punktowany z nich uzyskała 14-letnia wicemistrzyni Polski seniorów.

MP 15-latków: Faworyci na czele stawki

Joanna Kwatera 2019-07-05 20:15

Na pływalni przy ulicy Chemików rozpoczęły się dzisiaj zmagania najlepszych 15latków, którzy w mistrzostwach Polski wywalczyli w piątek pierwsze komplety medali. Na najwyższym stopniu podium stawali dziś faworyci, a najbardziej wartościowym rezultatem popisała się Wiktoria Guść.

MP Masters 2019: Ostrowska i Safrończyk najlepsi w Gliwicach!

Joanna Kwatera 2019-06-04 14:27
W miniony weekend odbyły się w Gliwicach Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters. Trzy dni sportowej rywalizacji zgromadziły na pływalni „Olimpijczyk” 365 pływaków z Polski i zagranicy, a wśród nich pojawiły się nazwiska znanych i utytułowanych pływaków, którzy niedawno zakończyli karierę wyczynową lub jeszcze czynnie startują.

Pływacy zabierają głos, prezes odpowiada, a delegaci? - historia sporu na linii zawodnicy - PZP

Szymon Gagatek 2019-05-31 18:30
Trzeba przyznać, że ostatnie dni w polskim pływaniu były dość burzliwe. Kwestią sporu na linii zawodnicy - Polski Związek Pływacki stał się nowy Regulamin Dyscyplinarny, który ostatecznie został wprowadzony w sobotę na Krajowym Zjeździe Sprawozdawczo-Statutowym. Dziś podsumowujemy najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce tuż po mistrzostwach kraju w Olsztynie.