Polska

GP Poznań: Rekordowe juniorskie popisy!

Szymon Gagatek 2017-11-26 00:14
Poza znakomitymi występami zawodników, którzy walczą w Poznaniu o przepustki na mistrzostwa Europy w Kopenhadze, fantastycznie zaprezentowali się dziś na Termach Maltańskich także juniorzy, którzy ustanowili siedem nowych rekordów Polski w swoich kategoriach wiekowych, a dwukrotnie w rekordowe tabele wpisywali się dziś Aleksandra Knop i Paweł Uryniuk.

Grand Prix w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-24 18:06
Już w najbliższy weekend będziemy świadkami jednej z najważniejszych pływackich imprez sezonu zimowego. W Poznaniu odbędą się kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski, które będą jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy w Kopenhadze. Krajowa czołówka w Termach Maltańskich na pewno dostarczy nam wielu emocji!

Wojdak nominowany w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Szymon Gagatek 2017-11-23 19:17

Po roku przerwy środowisko pływackie znów ma swojego przedstawiciela w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski! Na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono dziś 20 nominowanych za sukcesy w 2017 roku. Wśród wyróżnionych po raz pierwszy w karierze znalazł się wicemistrz świata z Budapesztu Wojciech Wojdak.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters: W Gliwicach padł rekord Europy!

Szymon Gagatek 2017-11-20 20:39
Niesamowita atmosfera, znamienici goście na trybunach, próba bicia rekordu świata, wiele nowych rekordów kraju i rekord Europy Masters Zbigniewa Januszkiewicza – tak w skrócie można podsumować trzy dni pływackich zmagań Mastersów podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w tej kategorii, które odbyły się na pływalni „Olimpijczyk” W Gliwicach.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-16 22:45
Już za kilkanaście godzin wystartują Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters, a do rywalizacji szykuje się obsada ponad pięciuset pięćdziesięciu zawodników. Oczywiście relację wraz z transmisją internetową z tej imprezy przeprowadzi nasz portal, a dziś przedstawiamy Wam tradycyjne pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę tym razem.

Międzynarodowy Miting pływacki o Puchar Dyrektora MOSIR Tychy

Iwona Bohosiewicz 2017-11-14 12:32

Drużyna MKP Wodnik 29 Tychy serdecznie zaprasza na Międzynarodowy Miting pływacki o Puchar Dyrektora MOSIR Tychy, który odbędzie się dniach 25-26 listopada 2017 roku.
Medale, nagrody rzeczowe i pula nagród finansowych 5000 PLN
Zapraszamy na szybki basen w Tychach :)

IX Międzynarodowe Sympozjum "Pływanie i Nauka"

megatiming 2017-11-10 20:24
Katedra Pływania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza do udziału w IX Międzynarodowym Sympozjum "Pływanie i Nauka", które odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 roku. Sympozjum "Pływanie i Nauka" jest cyklicznym wydarzeniem zapoczątkowanym w latach 70-tych w Katedrze Pływania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, skupiającym oryginalne koncepcje naukowe ujmujące aktywność ruchową w środowisku wodnym.

Szabłowski szybszy od rekordów Polski!

Szymon Gagatek 2017-11-08 15:36

Talent Huberta Szabłowskiego rozwija się za naszą zachodnią granicą w zawrotnym tempie! Zawodnik DSW 1912 Darmstadt w trakcie weekendowych zawodów w Fuldzie pływał szybciej od rekordów Polski 17-latków na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym. W obu konkurencjach lepszy od niego był tylko jego klubowy kolega Marco Koch.

Rekord świata Bakuniak, polskie podium w Jełgawie

Szymon Gagatek 2017-11-06 20:39
Mamy to! Polska reprezentacja zajęła miejsce na podium klasyfikacji generalnej pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w pływaniu w zimnej wodzie, które odbyły się w łotewskiej Jełgawie. Dodatkowo rekord świata na dystansie 450 m stylem dowolnym ustanowiła zawodniczka MKP Szczecin, Hanna Bakuniak.

Grand Prix: Mistrzyni znów na szczycie!

Szymon Gagatek 2017-11-05 16:37
Wczorajszy występ w Zatoce Sportu Aleksandry Urbańczyk był tylko uwerturą do znakomitych niedzielnych startów. Łodzianka do swojej kolekcji dołożyła kolejne trofeum z zawodów Grand Prix, a także wzbogaciła się o nowe najlepsze osiągnięcie w karierze. Na najwyższym stopniu podium obok niej stanął Kacper Majchrzak.

Grand Prix: Rekordowy występ Uryniuka

Szymon Gagatek 2017-11-04 22:32
Popołudniowy blok Grand Prix Polski w Łodzi owocował w pierwsze rekordowe wyniki i kilka wartościowych rezultatów. Tym razem autorem najlepszego osiągnięcia w historii Polski był 14-letni Paweł Uryniuk. Kibice byli też świadkami kilku niespodziewanych rozstrzygnięć oraz dobrych występów kadrowiczów.

Grand Prix: Zatoka dobrych wyników

Szymon Gagatek 2017-11-04 14:20
Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski rozpoczęły najważniejsze w ten weekend zmagania pływaków na krajowym podwórku. W tym roku rywalizacja w Łodzi toczy się na świeżo wybudowanym, nowoczesnym obiekcie, a w Zatoce Sportu już rano zawodnicy notowali znakomite wyniki. Świetnie spisują się też, trenujący tu na co dzień, gospodarze z Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk na czele.

Grand Prix w Łodzi: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-03 22:39
Sezon zimowy z tygodnia na tydzień robi się coraz ciekawszy. Przed nami kolejna odsłona Arena Grand Prix Pucharu Polski. W trakcie najbliższego weekendu najważniejszy cykl zawodów pływackich w kraju zawita do Łodzi. Tradycyjnie, choć po raz pierwszy nasi najlepsi zawodnicy będą mieli okazję ścigać się pod dachem nowoczesnego obiektu w Zatoce Sportu.

Udany miting pływacki

Szymon Gagatek 2017-10-27 22:40

Łzy szczęścia i smutku lały się z oczu uczestników, opiekunów i kibiców VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny wspaniałe zawody pływackie. 

Materiał prasowy

Tchórz lepsza od Belmonte! Polki z rekordami w Saint-Dizier

Szymon Gagatek 2017-10-24 16:55

Gdy w trakcie weekendu w Oświęcimiu rozpoczynał się cykl Grand Prix, część czołowych polskich pływaków wybrała się w podróż do Francji, by wystartować tam w prestiżowym, corocznym mitingu w Saint-Dizier. Gwiazdami imprezy okazały się Alicja Tchórz i Dominika Sztandera, które wygrały łącznie siedem konkurencji i ustanowiły cztery rekordy zawodów!

Grand Prix: Urbańczyk i Wojdak najlepsi w Oświęcimiu

Szymon Gagatek 2017-10-22 21:46
Drugim dzień zmagań na odnowionej pływalni w Oświęcimiu również dostarczył kibicom pływania wielu emocji. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, a wśród nich wyróżniał się Kacper Stokowski. Triumfatorami pierwszych zawodów obecnej edycji Arena Grand Prix zostali zawodnicy z Łodzi i Brzeska.

Grand Prix: Oświęcim podziękował mistrzowi

Szymon Gagatek 2017-10-22 00:30
Drugi blok zawodów Arena Grand Prix w Oświęcimiu oprócz rywalizacji stojącej na wysokim poziomie, zawierał także elementy nostalgiczne. Po raz ostatni w swojej karierze zawodniczej do wody wskoczył Paweł Korzeniowski, a kibice i oficjele zgotowali mu pożegnanie godne mistrza! Na odnowionej pływalni padł też pierwszy rekord Polski!

Grand Prix: Faworyci zaczęli marsz po zwycięstwo!

Szymon Gagatek 2017-10-21 14:39
Na odmienionej nie do poznania pływalni w Oświęcimiu prawie sześciuset zawodników z kraju i zagranicy zainaugurowało kolejną edycję cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Pierwsze ważne zawody w sezonie zimowym w tym roku dobrze rozpoczęli kadrowicze, choć zdolna młodzież mocno deptała im po piętach. Formą błysnęła Aleksandra Urbańczyk oraz Wojciech Wojdak.