Polska

GPP Opole - Pieśń poranna w Wodnej Nucie

Joanna Kwatera 2016-04-16 16:27
W porannym bloku pierwszego dnia zmagań w Grand Prix Polski padły aż 11 ponad ośmiuset punktowych wyników, a najlepszy z nich wypływała zawodniczka Juvenii Wrocław - Alicja Tchórz. Kibice byli świadkami kilku zaciętych pojedynków, a także niespodziewanych rozstrzygnięć. Jedno jest pewne - w drodze przygotowań po olimpijskie przepustki forma reprezentantów Polski wzrasta.

Grand Prix w Opolu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2016-04-15 20:23
Ciepło, coraz cieplej - nie tylko za oknami. Zbliżamy się do wyjątkowo gorącego okresu w polskim pływaniu. W opolskim powietrzu czuć już zapach majowej walki o igrzyska, który przyciągnął do Wodnej Nuty niemal całą krajową czołówkę. W sobotę i niedzielę najlepsi będą mogli się sprawdzić podczas kolejnej odsłony zawodów z cyklu Grand Prix. Na co warto zwrócić uwagę w trakcie weekendu?

AMP: Smok pokonał Koziołki - krakowska drużyna najlepsza

Joanna Kwatera 2016-04-10 22:53
W ten weekend w Poznaniu rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, a najlepszych pływaków-studentów gościły okazałe Termy Maltańskie. Na starcie stawiła się cała czołówka młodych polskich pływaków, dzięki którym rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Na listach startowych nie zabrakło m.in. medalistek mistrzostw Europy, czy też uczestniczek igrzysk olimpijskich w Londynie.

Kołodziej i Michalczyk poprowadzili Oświęcim do zwycięstwa!

Szymon Gagatek 2016-04-10 20:26

Oświęcimskie gimnazjum po raz szósty z rzędu wygrało rywalizację na Mistrzostwach Szkół Mistrzostwa Sportowego, tym razem wyprzedzając w klasyfikacji inną drużynę z Małopolski, ZSOMS Kraków. Przyczyniły się do tego przede wszystkim świetne wyniki Katarzyny Kołodziej i Andrzeja Michalczyka. Oboje stawali na najwyższym stopniu podium rywalizacji indywidualnej aż trzykrotnie.

Warszawska SP 344 najlepsza w Raciborzu

Szymon Gagatek 2016-04-10 19:30

Szkoła Podstawowa nr 344 w Warszawie wygrała dwudniową rywalizację podczas Mistrzostw Polski Szkół Sportowych, które odbyły się w ten weekend na raciborskiej pływalni. Zawodników ze stolicy do triumfu w klasyfikacji punktowej poprowadził Paweł Uryniuk. Trzynastolatek zajmował łącznie pierwsze miejsca w aż sześciu konkurencjach: czterech indywidualnych i dwóch sztafetowych.

Swim Open: Medale długodystansowców

Szymon Gagatek 2016-04-02 19:52

Ostatni dzień zawodów Swim Open w Sztokholmie przyniósł nam dwa medale - oba na dystansie 800 m stylem dowolnym. Filip Zaborowski przegrał walkę o pierwsze miejsce w tej konkurencji jedynie z Henrikiem Christiansenem z Norwegii, natomiast Milena Karpisz w rywalizacji kobiet została sklasyfikowana na trzeciej lokacie. Biało-czerwoni wrócą ze Szwecji łącznie z dwunastoma krążkami.

Swim Open: Żukowska i Polewka na podium

Szymon Gagatek 2016-04-01 20:30

Reprezentacja Polski, startująca od środy na zawodach Swim Open, ma już na swoim koncie okrągłą liczbę dziesięciu medali wywalczonych w Sztokholmie! Podczas trzeciego dnia rywalizacji na drugim stopniu podium stawali Paula Żukowska z Juvenii Wrocław na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz Tomasz Polewka z AZS AWF Katowice na 100 m stylem grzbietowym.

SEIKO TIME SYSTEMS wkracza do Europy!

Artykuł reklamowy 2016-04-01 12:20

SEIKO - marka znana na całym świecie z doskonałej jakości zegarków osobistych, zegarów zewnętrznych, systemów pomiaru czasu w wielu dyscyplinach sportowych. Firma SPORT COMPANY POLSKA znana pływakom bardziej jako H2Oshop.pl ogłasza, że została wyłącznym przedstawicielem SEIKO TIME SYSTEM w Polsce.

Swim Open: Dwa zwycięstwa drugiego dnia

Joanna Kwatera 2016-04-01 00:51
Pięć medali zdobyła polska reprezentacja pływaków startujących drugiego dnia w zawodach Swim Open w Sztokholmie. Dziś dwa razy Polacy stawali na najwyższym stopniu podium, a bezkonkurencyjni okazali się Kacper Majchrzak i Tomasz Polewka.

Swim Open: Trzy medale Polaków

Szymon Gagatek 2016-03-30 21:41

Milena Karpisz i Paulina Piechota zdominowały rywalizację kobiet na nieolimpijskim dystansie 1500 m stylem dowolnym w trakcie inauguracyjnego dnia zawodów Swim Open w Sztokholmie. Nasze reprezentantki stanęły na dwóch najwyższych stopniach podium. Srebro w swojej koronnej konkurencji, 200 m stylem grzbietowym, wywalczył natomiast Radosław Kawęcki.

Potop polski

Szymon Gagatek 2016-03-29 14:02

W najbliższych dniach Sztokholm czeka prawdziwy najazd polskich pływaków. Bardzo liczna reprezentacja naszego kraju, prowadzona przez trenera Piotra Gęgotka, udała się do stolicy Szwecji, by rywalizować w zawodach Swim Open, które będą również kwalifikacjami olimpijskimi dla miejscowych zawodników, na czele z Sarą Sjoestroem i Simonem Sjoedinem.

XI Ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar Rycerza Kmity

Iwona Bohosiewicz 2016-03-26 16:47

Puchar Rycerza Kmity to ogólnopolskie zawody pływackie skierowane do bardzo szerokiej grupy zawodników trenujących pływanie. W zawodach udział biorą zarówno najmłodsi pływacy (10-11 lat), seniorzy i zawodnicy kategorii Masters (25 lat i starsi). Zawody o Puchar Rycerza Kmity, jako jedne z nielicznych w naszym kraju, rozgrywane są niezwykle emocjonującym systemem eliminacji i finałów. Znakomita atmosfera, wysoki poziom sportowy, okazałe medale oraz liczne nagrody dodatkowe stawiają Puchar Kmity wśród najchętniej wybieranych przez trenerów i zawodników imprez w Polsce.

Uwaga pływacy z rocznika 2000 – klasa sportowa o profilu pływanie!

Iwona Bohosiewicz 2016-03-24 20:21
Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach zapraszają do pływackiej klasy sportowej zawodników z rocznika 2000. Oferta skierowana jest do zawodników, którzy chcą łączyć treningi sportowe z nauką w klasie o profilu biologiczno-medycznym.

VIII Międzynarodowe Sympozjum "Science and Swimming"

Szymon Gagatek 2016-03-24 11:58
Katedra Aktywności Ruchowej w Środowisku Wodnym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu organizuje VIII Międzynarodowe Sympozjum "Science and Swimming", które odbędzie się w dniach 19-20 maja 2016 roku we Wrocławiu.

GPP LUBLIN: Tchórz i Wojdak najlepsi w Lublinie!

Joanna Kwatera 2016-03-20 23:24
Drugiego dnia zmagań podczas Grand Prix Polski w pływaniu na 50 metrowej pływalni w Lublinie również padały bardzo wartościowe rezultaty. W niedziele to Aleksandra Urbańczyk pokazała „kto tu rządzi”, osiągając najlepszy rezultat zawodów wśród kobiet, ale jej hegemonia w imprezach z cyklu Grand Prix została przerwana przez Alicję Tchórz, która swoimi doskonałymi startami w stylu grzbietowym wyprzedziła Łodziankę w klasyfikacji generalnej o 17 pkt!

GPP Lublin: Nie Tchórz(y) po raz kolejny!

Joanna Kwatera 2016-03-20 00:03
Weekend po weekendzie pływalnia Aqua Lublin gości najlepszych pływaków w kraju, tym razem w kategorii open, w ramach kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix Polski. To pierwszy start na 50 metrowej pływalni w tym sezonie, a zarazem pierwszy sprawdzian formy zawodników w sezonie olimpijskim. Na szybkiej lubelskiej pływalni już pierwszego dnia zmagań padło kilka bardzo dobrych wyników, a najlepszy zanotowała dziś Alicja Tchórz!

Grand Prix w Lublinie: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2016-03-18 23:46
Na ten moment czekaliśmy kilka długich miesięcy. Podczas weekendowych zawodów Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie po raz pierwszy w tym sezonie krajowa czołówka. szykująca się do walki o wyjazd do Rio, zmierzy się ze sobą na 50-metrowym basenie. Tradycyjnie spróbowaliśmy wyróżnić pięć rzeczy, na które w najbliższych dwóch dniach warto zwrócić szczególną uwagę.

W Gliwicach dobrze pływa SIE- MI-(ŃSKI)!

Joanna Kwatera 2016-03-14 00:01
Trzy ostatnie dni przyniosły nam wielkie sportowe emocje. Na pływalniach w Gliwicach oraz w Lublinie rywalizowali juniorzy walcząc o tytuły pływackich mistrzów Polski w kategorii 16 oraz 17-18latków. W gliwickim ” Olimpijczyku” królował niepodzielnie Piotr Siemiński, który jako jedyny poprawiał rekordy Polski, a ustanowił ich aż dwa!